PODCAST #5 SPOSÓB NA DOBRY SEN


Podobno przesypiamy 1/3 swojego życia. Jak ważny jest dla nas sen i jak bardzo go doceniamy? Wszystko zależy od stylu życia jaki prowadzimy, dlatego dziś chciałam Wam nieco podpowiedzieć w tym temacie: jak poprzez odpowiednie urządzenie mieszkania możemy dobrze wypocząć?

Bardzo, ale to bardzo, przykładam moją uwagę do tego, jak jest zorganizowane moje miejsce do snu. Chciałabym się z Wami podzielić kilkoma moimi spostrzeżeniami i ostrzec także przed błędami, które możemy popełnić, planując swoją sypialnię. W podcaście opowiadam Wam kilka historii, moich czy moich znajomych, które pomogą Wam lepiej zobrazować wartość snu.

Nie jednokrotnie nie przywiązujemy uwagi do ilości przesypianych godzin. Pamiętam, jak na studiach każda noc była zachwiana dużą ilością projektów. W akademiku, światło w naszym pokoju, najwcześniej gasło o 2:00 w nocy, nigdy wcześniej, zazwyczaj nawet później. Nie dlatego, że w szampańskim towarzystwie prowadziliśmy studenckie życie, ale nasze studenckie życie polegało na walce ze snem i brakiem czasu na wykonanie zadanych prac domowych. Sen jest ważny. Wypoczywa wtedy nasz umysł. Odrywamy się od rzeczywistości. A nawet rodzą się nowe pomysły! :) Taką historię również przytaczam podczas podcastu.


J A K I E   T E M A T Y  P O R U S Z Ę   W   T Y M    O D C I N K U :
 • Śnie i wpływie snu na nasze życie, do tego kilka historii z życia wziętych, które pomogą Wam zobrazować ważność snu
 • Miejscach w naszym domu, które powinny posłużyć do wypoczynku oraz o tym jak powinny być one zorganizowane
 • O małych przestrzeniach i o tym, jak w nich umieścić sypialnie czy tylko wolnostojące łózko
 • O odpowiednio wyposażonej sypialni i o błędach jakie popełniamy aranżując tą przestrzeń
 • Kilka rad na dobry sen, więcej TUTAJ 
 •  ... i kilka rad na szybką pobudkę TUTAJK I L K A   P R Z Y D A T N Y C H   L I N K Ó W : 

Jeśli marzycie o sypialni z prawdziwego zdarzenia, a dysponujecie tylko małą kawalerką, zerknijcie na trend, który pomoże osiągnąć Wam taki efekt TUTAJ lub TUTAJ

Układ łózka w sypialni może wpływać na dobry sen, jednak ograniczenia wymiarów pokoju, w którym ma znaleźć się sypialnia, często pozwalają nam tylko na nietypowy układ łózka, np. aby parapet i okno spełniały funkcję zagłówka, czy to zły przykład? Zerknijcie TUTAJ, jak sprawuje się taka przestrzeń.

Bardzo często, w przypadku małych mieszkań, jak kawalerki, można sypialnie zmieścić w „ciemnej kuchni” (przykład TUTAJ i TUTAJ )

lub wnęce, czyli tak zwanym alkowym pokoju, więc o tym przykładzie możecie przeczytać TUTAJ


Ola z apetycznego wnętrza

12 komentarzy:

 1. Mam wrażenie, że nie wiele osób ma pojęcie o wpływie wystroju sypialni na ich sen. Ja kiedyś znalazłam podobny wpis na blogu i postąpiłam według jego rad.. pomogło aż sama byłam zdziwiona.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. To prawda, nie tylko sypialni, ale całego domu. To tak, jak uczucie po wykonanym remoncie, gdy siadamy w fotelu i patrzymy jak odświeżyło się mieszkanie po odmalowaniu ścian :)

   Usuń
 2. Mam problemy ze snem.Organizuję teraz nowy dom i chętnie skorzystam z tych porad i podpowiedzi.

  OdpowiedzUsuń
 3. Ale mi się te porady przydają za dwa miesiące - wyjeżdżam na studia a od zawsze zmagałam się z bezsennością.

  OdpowiedzUsuń
 4. Porady naprawdę bardzo ciekawe. Mysle, że niejednej osobie się przydadzą.

  OdpowiedzUsuń
 5. Przede wszystkim żeby się dobrze wyspać musiałbym kupić Meble na wymiar bo potrzebuje duże łóżko takie z 2 metry żeby się dobrze wyspać, na tych klasycznych to zawsze problem się wygodnie wyspać.

  OdpowiedzUsuń
 6. No tak to wygląda ja też do tej pory nie zdawałam sobie sprawy że wnętrze w sypialni wpływa aż tak na sen. My musimy zmienić wystrój sypialni żeby się wygodniej spało.

  OdpowiedzUsuń
 7. Mam wrażenie, że nie wiele osób ma pojęcie o wpływie wystroju sypialni na ich sen, oby po tym podcascie więcej osób zrozumiało jak istotne to jest pomieszczenie. :D

  OdpowiedzUsuń
 8. Sypialnia jest z pewnością jednym z kluczowych pomieszczeń naszego domu. Powinna być stworzona tak, by umożliwiała nam relaks i efektywny wypoczynek więc stworzenie takiej przestrzeni wymaga czegoś więcej niż tylko wygodnego łóżka. :) Kolejny bardzo fajny wpis, pozdrawiam serdecznie!

  OdpowiedzUsuń
 9. W dzisiejszych czasach, gdy wszyscy żyjemy w takim pośpiechu, zapominamy o podstawowych rzeczach, takich jak sen. Ważne jest, żeby mieć na uwadze, że to nie tylko ilość snu jest istotna, ale również jakość tego snu. Dobrze urządzona sypialnia może przyczynić się do lepszego wypoczynku, co ma ogromny wpływ na nasze codzienne funkcjonowanie. Często bagatelizujemy te aspekty naszego życia, ale jak widać w twoim tekście, powinniśmy przywiązywać do nich więcej uwagi. Cieszę się, że podzieliłaś się swoimi spostrzeżeniami i poradami, na pewno skorzystam z kilku z nich w moim własnym domu.

  OdpowiedzUsuń

Instagram