PODCAST #6 TAJEMNICA GARDEROBY W PIGUŁCE


Zawsze byłam ciekawa wniosków Blogerów, którzy podjęli się wyzwania małej garderoby. Ostatnio, zerkając na moją szafę i codzienny komplet ubrań doszłam do pewnego wniosku … i tym chcę się z Wami dziś podzielić.

Garderoba w pigułce, to wspaniały temat, nie tylko dla minimalistów, to mobilizacja dla zakupoholików lub tych, którzy wiecznie nie wiedzą w co się ubrać. Jest wiele miejsc w sieci, które poruszają ten temat i dodatkowo podaja pomocną dłoń: w jaki sposób osiągnąć wymarzony cel.

Na blogu, wielokrotnie pisałam na podobny temat, jeśli poszukujecie inspiracji, zapraszam tu:

 • PODCAST #3 - o tym jak planować szafy i przechowywanie w domu, to także temat garderoby, mający na nią bardzo duży wpływ
 • MODA=DOMOWA DEKORACJA - jak bardzo nasza garderoba może wpłynąć na dekorację domu?
 • GDY URZĄDZASZ SWOJE PIERWSZE MIESZKANIE - czyli kilka pomocnych słów, o tym na co zwracać uwagę i o czym pamiętać lub nie zapomnieć 
 • WIOSENNE WIETRZENIE SZAFY - jak to zrobić nie tylko wiosną :) pomocne pytania i podpowiedzi, w jaki sposób zabrać się za porządki w szafieNigdy nie podejmowałam wyzwania garderoby w pigułce. Z kilku powodów:

1. Nie lubię się ograniczać. Ograniczenia niosą za sobą negatywne emocje. Czasem nowy t-shirt potrafi poprawić nie jednemu zepsuty dzień.

2. Nigdy nie miałam za dużo ubrań, dlatego temat garderoby w pigułce był przeze mnie odbierany, jako niesamowite doświadczenie osób, które mają problem z zakupoholizmem lub gromadzeniem nadmiaru rzeczy.

3. W jaki sposób, osoby mieszkające w klimacie charakteryzującym się czterema porami roku, mogą ograniczyć się do 30 rzeczy? Czapka, kurtka, szalik, rękawiczki, buty zimowe to już pięć rzeczy, a ja nadal jestem bez bielizny.

Słuchajcie, mój wniosek jest taki:
N I E   W A Ż N E   C Z Y    M A S Z    3 0   S Z T U K   U B R A Ń   C Z Y   5 0 0 ,  W A Ż N E,  I L E    W Y K O R Z Y S T U J E S Z   N A   C O   D Z I E Ń  :)

Jak to osiągnąć? zapraszam Was do wysłuchania PODCASTU, a przy okazji pobierz dzienniczek, w którym będziesz mógł odkryć swoją garderobę w pigułce:Ola z apetycznego wnętrza

27 komentarzy:

 1. Super ! bardzo fajny podcast, widzę że się spodobały tego typu przekazy bo coraz więcej się pojawia co mnie cieszy. też lubie posłuchać do czasu do czasu ciekawych informacji na temat wnętrz i urzadzania mieszkania.

  OdpowiedzUsuń
 2. Właśnie teraz urządzamy garderobkę u siebie w mieszkaniu, i szukamy jakiś porad i inspiracji może znajdziemy coś ciekawego w podcascie, umili nam drogę do pracy dzisiaj.

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo ciekawy i przydatny wpis :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Super poradnik! Z pewnością wykorzystam Twoje wskazówki :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Super! Ciekawy podcast, można sobie posłuchać jak to z tą garderobą jest, ciekawe wskazówki dajesz, szczerze powiem że bardzo lubię słuchać takich podcastów.

  OdpowiedzUsuń
 6. Fajnie że ktoś robi o tym podcasty, czasami można sobie w podróży posłuchać czegoś takiego i zainspirować się jakimś ciekawym pomysłem i w domu u siebie coś podobnego zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja do dziś pamiętam jak namawiałam męża podczas planowania budowy nowego domu o sporą garderobę w sypialni. Nie lubię ograniczeń a już tym bardziej w kategorii ubrań..

  OdpowiedzUsuń
 8. Super! bardzo fajnie że dodajesz te podcasty lubię sobie ciebie posłuchać i fajnie że to już 6 podcast bardzo ciekawy podoba mi się. Podoba mi się to co mówisz o garderobie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mógłby jakiś nowy podcast wlecieć bo już nie ma faktycznie czego słuchać ciekawego w tym internecie a chętnie bym posłuchał jakiś fajnych podcastów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ja mam sporo do nadrobienia bo widzę że to już podcast numer 6 a ja nie widziałem poprzednich, jestem nowy na blogu ale myślę że jeśli chodzi o podcasty to nadrobie bo miły masz głos i fajnie się tego słucha.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Bardzo dziękuję za komentarz :) to miło, bo kontynuuję nagrywanie podcastów :)

   Usuń
 11. Bardzo ciekawy podcast, widać idea minimalizmu wchodzi także do garderoby :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Bardzo fajny sposób przekazywania przydatnej wiedzy. Będę śledzić nowe wpisy i podcasty.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajny post. Garderoba może być naprawdę bardzo problematyczna. Czasami warto ograniczyć się do 30 rzeczy i to w zupełności wystarczy. Z jednej strony ta liczba nie jest za mała do poprawnego funkcjonowania, a z drugiej nie musimy wydawać wielu środków, które jako zaoszczędzone możemy przeznaczyć np. na wycieczkę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Zawsze mam problem, aby utrzymać porządek w swojej garderobie...

  OdpowiedzUsuń
 15. Ja mam jedno pomieszczenie przeznaczone na garderobę...

  OdpowiedzUsuń
 16. Co roku robię wietrzenie szafy - ubrania, które nie noszę oddaję do czerwonego krzyża lub do komisu odzieży używanej. Unikam też spontanicznych zakupów, zazwyczaj kupuję to, co jest mi potrzebne, dzięki temu chodzę we wszystkich ubraniach, które mam w szafie :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Akurat jestem przed remontem i planowaniem garderoby. Dzięki za ten wpis!

  OdpowiedzUsuń
 18. Garderoba to jedno z ważniejszych miejsc w mieszkaniu. Warto przeznaczyć na nią jedno pomieszczenie

  OdpowiedzUsuń
 19. U mnie tą "tajemnicą" na porządek w szafie są różnego rodzaju organizery, pudełka, szkatułki itp. Dzięki temu zawsze mam wszystko poukładane tak, jak trzeba, no i przede wszystkim wiem, gdzie wszystko mam. Koniecznie musicie sprawdzić sobie w tym celu stronę https://www.pakamera.pl/ bo z przechowywania mają tam wiele różnych produktów.

  OdpowiedzUsuń
 20. Fajny podcast i ciekawe wskazówki. Garderoba to bardzo przydatne miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 21. Bardzo chciałabym posiadać własną garderobę. Bardzo ciekawe informacje, miło się słuchało :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram