KUCHNIA, IKEA i WABI SABI


W czasie, kiedy pomagałam w planowaniu tej zabudowy kuchennej nie przypuszczałam, że ostatecznie będzie to kuchnia w klimacie wabi-sabi. Zapraszam Was na kilka ujęć cudownej kuchni, która jest funkcjonalna, urządzona z pomysłem i za nieduże pieniądze.

Kuchnia, nie ważne czy jest się królem tego pomieszczenia czy nie, jest miejscem domu, do którego każdy z nas przywiązuje uwagę. Jedni myślą tylko i wyłącznie pod kątem wizerunkowym, inni jeszcze pod kątem funkcjonalnym. Każdy z nas ma inne potrzeby odnośnie kuchni, ale łączy nas jedno, zawsze myślimy: w jaki sposób zagospodarować kuchnię z pomysłem i w dobrym budżecie jednocześnie. Ta kuchnia okazuje się tego dobrym przykładem. O tym drugim opowiem Wam w osobnym poście. W tym, chciałam zwrócić Waszą uwagę, na rzeczy wykorzystane w zastanym pomieszczeniu.

Jest to kuchnia w wynajmowanym mieszkaniu. Kto z nas chciałby inwestować w nieswoje? Z drugiej strony marzymy o wygodnej przestrzeni, gdzie będziemy mogli miło przygotowywać posiłki. Wnętrze jest ciemną kuchnią, ale z pomysłem na doświetlenie, poprzez cienką ściankę działową z ruchomym oszkleniem.

C o   z o s t a ł o   z e   s t a r e j   k u c h n i ?

1. Sprzęt AGD (lodówka i piekarnik)
2. Ścianka i przeszklenie oddzielające
3. Pozostałości tynku – zostały jedynie przeszlifowane ściany i pozostawione w swojej naturze
4. Stary regał z salonu, został wykorzystany jako szafka na przyprawy i postawiony na blacie

W ten sposób klimat kuchni został zachowany, a poprzez dodatnie prostej minimalnej zabudowy i wykończenie najzwyklejszymi płytkami ceramicznymi jednak z niezwykłą: różową fugą…. Jak Wam się podoba?

Więcej o stylu wabi sabi znajdziecie TUTAJ, natomiast o plusach starych mieszkań TUTAJ

CZY JESTEŚCIE PRZEKONANI DO STYLU WABISABI? CZY LUBICIE NIEDOSKONAŁE PRZESTRZENIE? JAK MOCNO NIEDOSKONAŁE WNĘTRZA SĄ DO PRZYJĘCIA? CO JEST DLA WAS NAJWAŻNIEJSZE PODCZAS REMONTU?


fot. / apetycznewnetrze

Ola z apetycznego wnętrza

11 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawe podejście do wykończenia. Intryguje i inspiruje zarazem. Oby tak dalej, pozdrawiam! :D

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Płytki ceramiczne Końskie uwielbiam Wasze nowe serie wzorów :)

   Usuń
 2. Wabi Sabi uwielbiam, to coś dla mnie. Bardzo lubię wszelkie niedoskonałości mebli czy przedmiotów i bardzo lubię wkomponowywać je w nowe wnętrza. A co do granicy niedoskonałości? Trochę zależy to od wnętrza, naszego gustu, charakteru i odwagi wnętrzarskiej ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam takie wnętrza! Przepięknie się to wszystko komponuje!

  OdpowiedzUsuń
 4. Super klimat kuchni, bardzo ciekawe wnętrze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie to wygląda. Bardzo domowo :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne wnętrze:) bardzo mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 7. Przyznam szczerze, że nie słyszałam wcześniej o stylu wabi sabi. Jak dla mnie wygląda naprawdę ciekawie i ma potencjał. Wystarczy użyć wyobraźni i można stworzyć coś ekstra. Dzięki za wpis. Pozdrowienia. :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. o wabi sabi pisałam ostatnio kilka razy, bo uważam, że to znakomite połączenie mody na retro, vintage i brak czasu :)

   Usuń
 8. Pamiętajmy, że teraz jest promocja na meble kuchenne Ikea :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram