WIOSENNE INSTAGRAMOWE PORZĄDKI


Wielu porządki wiosenne kojarzy z wymianą garażową lub wietrzeniem szafy. Ja podchodzę do tematu trochę bardziej nowocześnie, choć za nowoczesnością nie przepadam ;) Z każdą wiosną moje porządki wiążą się z uporządkowaniem świata wirtualnego. Tym razem, wspólnie z poradnikiem od Oli z @wild.rocks postanowiłam zająć się Instagramowymi porządkami. UWAGA! Rozpisałam się :)

Jeszcze kilka lat temu porządki dotyczyły mojego konta Pinterest (pisałam o tym TU i TU). Choć od tamtego czasu minęło już trochę, ład staram sie utrzymywać i rzeczywiście konto Pinterest stało mi się bardziej przyjazne w codziennym korzystaniu. Jak to jest z moim kontem na Instagramie?

M o j e   k o n t o  n a   I n s t a g ra m i e   t o   m i e j s c e ,  w  k t ó r y m D Z I Ś :
1. Gromadzę inspirujące mnie ujęcia.
2. Pokazuję moją codzienność i to kim jestem prywatnie.
3. Fotografie dla moich bliskich.

Nigdy nie traktowałam mojego konta jako miejsce marketingowe. Raczej jest to miejsce, gdzie zbieram cieszące moje oko obrazki z mojej codzienności. Jest ono naturalne. Nigdy nie walczyłam o liczbę "lajków" lub obserwujących. W tym roku postanowiłam, że wprowadzę tam ład i porządek. Tak, aby moje ukochane kadry i inspiracje, stały się miejscem inspiracji także dla innych.  trochę skomplikowanie? Chciałabym, aby moje konto było kojarzone z konkretnymi kadrami, a nie przypadkowym obrazkiem. Od jakiegoś czasu mocno obserwuję konto mojej imienniczki Oli z @wild.rocks. Cudowne ujęcia i niesamowicie kreatywne kompozycje! Ola na co dzień nie tylko inspiruje swoim profilem, ale także edukuje inne osoby: w jaki sposób z sukcesem prowadzić swoje konto na Instagramie. A ostatnio wydała specjalny "dziki poradnik", z którego chętnie skorzystałam realizując moje postanowienie :) W jaki sposób mi pomógł? Na samym początku, tuż przed przystąpieniem do pracy, spisałam sobie moje założenia i cele, które chcę osiągnąć za pomocą mojego konta na Instagramie. 

M o j e   k o n t o   n a   I n s t a g r a m i e   t o   m i e j s c e,   w   k t ó r y m   C H C I A Ł A B Y M :
1. Gromadzić inspirujące mnie ujęcia.
2. Pokazywać moją codzienność i to kim jestem prywatnie.
3. Udostępniać wyjątkowe chwile/ujęcia dla moich bliskich i znajomych.
4. Konsekwentnie, krok po kroku, pracować nad realizacją moich celów.5. Pokazywać kulisy mojej codziennej pracy. 

Ola w swoim poradniku krok po kroku opisuje, w jaki sposób sama prowadzi swój profil i proponuje kilka ćwiczeń, który każdy może wykonać biorąc długopis i kartkę do ręki. Dla tych bardziej leniwych, wspomina w skrócie, wszystko w Instastory, np. TUTAJ co nieco o kompozycji, albo TU, coś dla mnie: spójność, czyli to co chcę osiągnąć :) Przeczytałam poradnik od deski do deski i przyznam szczerze, że jak wiele osób brnie do tego aby stworzyć garderobę w pigułce, ja stworzyłam wizerunek mojego profilu Instagramowego w pigułce. Zajmuję się wieloma rzeczami na naraz. Wiele bliskich mi osób wypomina mi, że moimi zainteresowaniami i czynnościami mogłabym obdzielić pięć innych osób. Nie, ja się wcale tym nie zamierzam dzielić, ale muszę wszystko jakoś uporządkować. podłapałam metodę żółtych karteczek Oli z wild.rocks i stworzyłam mój instagramowy layout, który nie tylko zaprowadził porządek, ale także uświadomił mi, co jest dla mnie najważniejsze. Co się w nim znalazło?

Każde z 9 OKIENEK REPREZENTUJE JEDNĄ RZECZ, której tematyka pojawia się średnio za 9 kolejnych okienek: 
1. DOMKI i PATTERNY (tutaj)czyli moje rysunki, które są częścią mojego noworocznego postanowienia i celu, więcej pisałam o tym TUTAJ Patterny to ilustracje obrazujące głównie roślinne wzory, które również nawiązują do punktu nr 1. Ręczne rysunki, są dla mnie sposobem na wypoczynek, przewietrzenie umysłu po całym dniu w pracy 
3. MOJE KOLAŻE (tutaj)obrazujące jakieś wnętrze biznesowe. Wiecie, nie od dziś, że od lat zajmuję się projektowaniem wizerunku architektonicznego marek, obecnie pomagam także małym biznesom zagospodarować ich wymarzone miejsca 
4. BLISKĄ MI SERCU ARCHITEKTURĘ (tutaj)Tu bardzo często wstawiam zdjęcia z mojego rodzinnego miasta, które zawsze uroczo pastelowo podkreśla pastelowość mojego profilu 
5. "CABINPORN" (tutaj)czyli prawdziwe domki, które są inspiracją dla moich rysunków i zawsze pobudzają moja wyobraźnie: kto tam mieszka? kto odwiedza? jak jest w środku? 
6. DETALE WNĘTRZ  (tutaj)są to czasem kadry z mojego domu, innym razem z inspirujących mnie profili na Instagramie. 
7. FLATLAYOUT (tutaj)czyli coś, co jest zlepkiem moich inspiracji i tym, nad czym obecnie się zastanawiam i pracuję 
8. "BAKEPORN" (tutaj)kocham piec! Nie wyobrażam sobie tygodnia bez własnoręcznie wykonanego ciasta, które zawsze prezentuję Wam w formie widoku "z góry" 
9. ELEMENTY PRZYRODY (tutaj)czyli spokój, cisza, czasem słońce, czasem cień ... odległy widok czy też duże zbliżenie, które na co dzień nie dostrzegamy w pośpiechu.


Sposób ten stosuję od ponad dwóch tygodni. Ciekawe jest, że często łapię się na nowych pomysłach nad ład na moim profilu. Ostatnio zauważyłam, że nieświadomie stosowałam podobną kolorystykę na zdjęciach w poszczególnych 9 okienkach. Najpierw był to kolor żółty, następnie kolor zielony, a jeszcze wcześniej pastele.


J A K I   J E S T   E F E K T ? 
1. Z chęcią oglądam mój profil i jestem z niego zadowolona, POWOLI STAJE SIĘ SPÓJNY 
2. Więcej osób zagląda na mój profil poprzez wybrane HASHTAGI, których ważność Ola mocno podkreśla :) 
3. Od dłuższego czasu, moja liczba obserwujących była stała. Obecnie waha się. Mocno nie podskoczyła, ale co dla mnie bardzo motywujące: mój profil zaczęły obserwować osoby, które od dawna sama obserwuję i podziwiam za to co robią na co dzień - CZUJĘ SIĘ DOCENIONA 
4. Wrzucając więcej opisów, moich opinii i myśli, dostaję więcej komentarzy, co jest dla mnie mocno motywujące. Dodatkowo OTRZYMUJE ODPOWIEDZI NA NURTUJĄCE MNIE PYTANIA na temat moich DOMKÓW :) 
5. Rozbudowuję PORTFOLIO mojego hashtagu #olaladesigns 
6. Przez KONSEKWENTNE HASHTAGI nawiązałam wiele rozmów z osobami, które trafiły na mój profil śladem moich rysunków. Dostałam wiele rad od innych illustratorów i osób prowadzących własną markę - wspaniałe doświadczenie!


Z poradnika @wild.rocks korzystam cały czas, są w nim także niespodzianki! :) dlatego jeśli macie ochotę coś zmienić w swojej przestrzeni wirtualnej, zapraszam Was TUTAJ po pomocną dłoń :)

D Z I Ę K I    O L U ! :)

fot/ apetycznewnetrze

Ola z apetycznego wnętrza

22 komentarze:

 1. Zatem musze koniecznie zaglądnąć na Twojego instagrama.

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo ciekawy poradnik, dzięki za polecenie :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Inspirujący blog :) Pełen pozytywnej energii i koloru. Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Inspirujący Instagram :) Będę śledzić. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Robię podobnie. Teraz mój Instagram bardzo mi się podoba

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawy pomysł na Instagram. Muszę spróbować tego stylu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Super, bardzo fajny pomysł. Widziałem sporo takich różnych instagramowych profilów które są robione z bardzo fajnym pomysłem i ciekawie. Jest to fajne do przeglądania.

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomysł dobry tylko zanim ja ogarnę swojego instagrama i facebooka to muszę cały weekend poświęcić zanim posegreguje przejże i uporządkuje to minie sporo czasu za dużo tego mam.

  OdpowiedzUsuń
 9. Łał, jestem pod wrażeniem w jaki sposób podchodzisz do swojego internetowego życia - to dlatego Twój Instagram jest taki schludny ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Porządki to podstawa, ja też na kontach sobie czyszczę co nieco, ale i w domciu przydałoby się parę rzeczy posegregować i powyrzucać :p bo już graciarnia się zrobiła

  OdpowiedzUsuń
 11. Zastanawiało mnie, o czym będzie Twój wpis ;-)

  OdpowiedzUsuń
 12. Właśnie takiego poradnika mi brakowało. Krok po kroku opisane jak odnaleźć się i przyciągać ludzi do swojego instagrama i swojej twórczości :) Od jakiegoś czasu próbuję coś działać na instagramie, ale póki co z marnym skutkiem i teraz może się to zmieni ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ja mam w planach zrobić w domu gruntowe porządki, ale przyznam szczerze, że muszę najpierw kupić sobie porządny odkurzacz. Nie wiem jeszcze, na jaki się zdecyduję, ale na pewno na stronie https://slowoseniora.pl/zalety-i-wady-odkurzacza-workowego/ znajdę informacje, które mnie interesują, bo zastanawiam się czy odkurzacz workowy, czy jednak postawić na coś innego.

  OdpowiedzUsuń
 14. Oj to prawda, u mnie były porządki w domu, więc pora na ogród, ale już kupiłam ładne drzewka do ogrodu. Ogólnie spodobała mi się oferta jaką posiada szkółka drzew i krzewów ozdobnych Białystok, wybór jest świetny

  OdpowiedzUsuń
 15. Świetny post, podzieliła się w nim Pani wieloma praktycznymi i przydatnymi wskazówkami. Również uważam, że każdy z nas powinien raz na jakiś czas wykonywać większe, generalne porządki, aby odświeżyć nasze wnętrza. Przy większym budżecie można pokusić się o dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, takie jak np. usuwanie zapachu z dywanu.

  OdpowiedzUsuń
 16. Niestety porządki nie należą do najprzyjemniejszych czynności. Z tego powodu warto zaopatrzyć się w różne gadżety, które ułatwią ten proces. Przykładowo niedawno kupiłam nowe akcesoria do odkurzacza, dzięki czemu odkurza mi się znacznie prościej i przyjemniej.

  OdpowiedzUsuń
 17. Ja również będę musiała nieco posprzątać w moim mieszkaniu, ponieważ za niedługo zaczynam remont! Muszę jeszcze zamówić wszystkie niezbędne rzeczy i narzędzia, takie jak np. gratownik do metalu, bo bez niego nie będę mogła zacząć moich prac.

  OdpowiedzUsuń
 18. Staram się regularnie przeprowadzać porządki, ponieważ cenię sobie czystość w domu. Niestety jakiś czas temu miałam pewien problem, ale udało mi się go zwalczyć dzięki środkowi odstraszającemu pająki.

  OdpowiedzUsuń

Instagram