HOME OFFICE w małych przestrzeniach

 

Miejsce do pracy = dobry czas do pracy. To prawda, że niejednokrotnie miejsce, w którym pracujemy przyciąga nas do siebie i chętnie w nim przebywamy. Gdy jest odwrotnie, wcale nie mamy ochoty w nim przebywać, ani się w nim pojawiać. Niestety pracując poza domem, jesteśmy zazwyczaj zmuszeni do pracy w miejscu zupełnie niesprzyjającym naszym pozytywnym wrażeniom.


Pewnie większości z Was dotyczy ten drugi przypadek. Na co dzień pracujecie w szklanym domu, z wielka halą, w której ktoś umieścił więcej biurek niż ustawa nakazuje… tak jest. Kiedyś pisałam o CAFE OFFICE. Czy ktoś z Was korzysta z takiego sposobu na miejsce pracy? A co, jeśli mielibyście biuro zorganizować u siebie w domu? Jak by ono wyglądało? Co by Was do niego przyciągało? Nie macie na to warunków? Zawsze znajdzie się kąt, w którym będzie można zagospodarować przestrzenią do pracy. Nie musi być to coś wielkiego, wystarczy kawałek blatu, z odpowiednimi dodatkami - tak jak na fotografii powyżej. Ale jak skupić się w takim miejscu? Oto kilka zasad:

NIE PRACUJ W PIŻAMIE – w ten sposób nigdy nie poczujesz granicy pomiędzy pracą a domem, to że pracujesz z domu, nie koniecznie musi Cię demobilizować do zmiany garderoby

RÓB SOBIE MAŁE PRZERWY – najlepiej wyznacz sobie w ciągu dnia kilka kamieni milowych, które musisz osiągnąć i pomiędzy nimi zaplanuj chwilę na kawę czy drugie śniadanie

GDY PRZESTANIESZ BYĆ PRODUKTYWNY LUB POMYSŁÓW BRAK – wyjdź do pobliskiej kawiarni lub parku i pracuj zdalnie, zmiana otoczenia bardzo dobrze wpływa na

KĄT KREATYWNY – nie ważne czy jesteś artystą, czy księgowym, zawsze miej w swjej przestrzeni do pracy przedmioty, na które lubisz „rzucić okiem”. Może być to inspirująca fotografia, obrazek lub książka, która motywuje Cię do pracy


JAK WYGLĄDA WASZE MIEJSCE DO PRACY? CZEGO W NIM BRAKUJE? CZY COŚ WAS W NIM MOTYWUJE? JAK BARDZO LUBICIE MIEJSCE, W KTÓRYM PRACUJECIE? 

1

Ola z apetycznego wnętrza

35 komentarzy:

 1. Bardzo ciekawy wpis :) pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Witam

  Przydatny wpis, ja bardzo chciałabym pracować w domu i mam nadzieję, że to się kiedyś spełni. Lubię niezależność, jestem początkującą projektantką i często lubię pracować wieczorami/w nocy i decydować kiedy i ile pracuje choć wiem, że niektórzy wolą pracę od 8 do 16.
  Pozdrawiam
  Ola

  OdpowiedzUsuń
 3. No wpis faktycznie fajny i przy okazji od razu zapytam, bo ja jestem właśnie w trakcie urządzania mojego home office - interesują mnie meble sosnowe ze sklepu https://www.urokdrewna.pl/ ale ktoś mi powiedział, że lepsze będą bukowe meble zgodzisz się z tym? Jeśli tak, to czemu?
  Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 4. Dobry wpis, miło się czyta i inspiruje do stworzenie własnego home office. Sama mam niewielką przestrzeń, ale już wiem jak ją wykorzystać, dzięki ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chyba sobie takie zaprojektuję :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Pracując w domu trzeba należy przestrzegać tych zasad, inaczej praca nie będzie szła tak jak powinna.

  OdpowiedzUsuń
 7. Przydatne porady a zarazem kreatywne i inspirujące spostrzeżenia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Bardzo fajne porady jak prawidłowo zagospodarować miejsce do pracy w małych pomieszczeniach. Świetny blog, oby więcej takich wpisów! Czekam na kolejne artykuły i powodzenia w pracy :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetny artykuł z super poradami :)

  OdpowiedzUsuń
 10. To prawda, taki artykuł jest naprawde bardzo przydatny.

  OdpowiedzUsuń
 11. Niestety nie zawsze mamy wpływ na to jak wygląda nasze miejsce pracy (biuro) w domu to wiadomo co innego - ale niestety nie każdy może sobie na taki luksus pracy w domu pozwolić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Pierwszy punk jest jak dla mnie najważniejszy. Jak się nie ubiorę tak jak do biura to pracuję wolniej i nie skupiam się na pracy...

  OdpowiedzUsuń
 13. Czyste, piękne i przestronne miejsce do pracy pozwala się dodatkowo zrelaksować. Dobry artykuł i świetne porady. Zmiana ubrania, z domowego na bardziej "do pracy" potrafi zmienić nastawienie.

  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 14. Miejsce do pracy musi być czyste i minimalistyczne aby nie przeszkadzało w skupieniu. Super post!

  OdpowiedzUsuń
 15. Bardzo fajne wskazówki i przyznam, że postaram się z nich skorzystać, bo niestety kilka błędów wkradło się również u mnie;)

  OdpowiedzUsuń
 16. Zdecydowanie lepiej się pracuje w miejscu, które wygląda tak jak my tego chcemy i w którym czujemy się dobrze :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Dzięki za wskazówki. Niedawno znalazłem sobie pracę jako spedytor i mogę pracować zdalnie, a dzięki Twoim radom nie dojdzie do sytuacji, że będę pracować nieproduktywnie :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Bardzo fajny wpis. Człowiek nie powinien otaczać się rzeczami, które go denerwują i przestały być dla niego funkcjonalne. W domowym biurze to szczególnie ważne. Warto także pamiętać o wygodnym krześle:)

  OdpowiedzUsuń
 19. Super artykuł! Też pracuje z domu i dobrze wydzielone miejsce do pracy jest połową sukcesu :) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 20. A ja lubię duży stół w salonie, mogę tam rozwalić laptop, notatniki, książki i praca sama idzie :). Najgorszy jest moment, kiedy trzeba te rzeczy uprzątnąć :).

  OdpowiedzUsuń
 21. Najlepszą rzeczą jest moim zdaniem biuro coworkingowe, w którym pracuje kilka osób, najlepiej robiących zupełnie różne rzeczy. Nie dość, że panuje miła atmosfera, to na dodatek nikt nikomu się do pracy nie wtrąca.

  OdpowiedzUsuń
 22. Dzięki za porady! Osobiście moim największym problemem było lenistwo, przez które często zdarzało mi się chodzić w piżamie nawet do późnego popołudnia, co też przekładało się na mniejszą efektywność.

  OdpowiedzUsuń
 23. Moje miejsce do pracy to jednocześnie mój dom :) Ostatnio pokusiłam się na sofę Tony z Wioleks.pl. Jest piękna i w razie jakichkolwiek kryzysów mogę się na niej wyciągnąć i zebrać myśli i energię. To jest to!

  OdpowiedzUsuń
 24. Pogodzenie miejsca pracy z domem jest dość istotne, zwłaszcza jeżeli pracuje się zdalnie. Coraz częściej firmy decydują się wysyłać pracowników na tzw. home office.

  OdpowiedzUsuń
 25. Szukam pomysłu na aranżacje mojej małej przestrzeni biurowej... Pomogłaś. Dzięki!

  OdpowiedzUsuń
 26. Artykuł dobry , zresztą jak zawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 27. Również posiadam w swoim mieszkaniu home office. Zawsze dbam, aby w tym pomieszczeniu panował porządek, ponieważ inaczej nie jestem w stanie skupić się na pracy. Z tego powodu zdecydowałam się zakupić nowy odkurzacz stojący, który precyzyjnie czyści pokój.

  OdpowiedzUsuń
 28. Pięknie urządzone wnętrze, które sprzyja wykonywaniu obowiązków. Niedawno założyłam własny sklep internetowy, więc moja praca również przeniosła się do domu. Będę musiała sobie podobnie urządzić biuro.

  OdpowiedzUsuń
 29. Świetny pomysł na zaaranżowanie domowego biura w niewielkim mieszkaniu! Na pewno zainspiruję się Twoimi radami, ponieważ mieszkam w bloku i muszę zapewnić sobie wygodną i funkcjonalną przestrzeń do pracy. Oprócz tego zamierzam specjalnie w tym celu kupić laptopa poleasingowego HP.

  OdpowiedzUsuń
 30. Taka przestrzeń bardzo się przydaje.

  OdpowiedzUsuń
 31. Czysto zawodowo - https://tarnobrzegkursy.pl/2020/04/09/lider-zespolu-produkcyjnego-specyfika-szkolenia/
  Czy Waszym zdaniem to jest słuszny kierunek? Szukam takiego, który da mi zatrudnienie, a nie tylko papierek. Propozycje?

  OdpowiedzUsuń
 32. Małe przestrzenie zawsze są wyzwaniem podczas aranżacji.

  OdpowiedzUsuń

Instagram