Do czego służy nam blat kuchenny?


Nie mogę od wczoraj rozstać się z tematem kuchennym, dlatego dziś będzie trochę o gospodarowaniu blatu w tym pomieszczeniu. Jakiś czas temu pokazywałam Wam moją zwykłą kuchnię na Instagramie. Jest naprawdę zwykła, ale wszystko mam pod ręką. Blat mój jest zagospodarowany tym, co jest mi najbardziej potrzebne i musi być pod ręką, ale także ... znajdują się tam książki, które mnie inspirują, oczywiście apetyczne! :)


Do czego służy nam blat?

PODRĘCZNE MIEJSCE
u mnie w kuchni, blat jest miejscem, gdzie przygotowuję np. kanapki, gdy gotuję obiad, robię to w innej części kuchni, dlatego blat przeznaczam na małe przekąski, deser czy kanapki. Dlatego mam tu wszystko co powinno byc pod ręką przy takich czynnościach :)


JAKO PODKŁAD POD DEKORACJĘ KUCHENNĄ
Dekoracja w kuchni? A kto powiedział, że kolorowe puszki na herbatę nie są takim elementem? książki? Doniczki i inne pojemniki?

MINI OGRÓDEK
Uwielbiam zieleń w kuchni, niestety u mnie zioła nie są zbyt często używanym składnikiem, dlatego nie hoduję ich :) ale zazdroszczę wielu domom, że mają możliwość często używać dary natury i przy okazji ozdabiać swoje kuchenne kąty

MIEJSCE NA NASZE ULUBIONE KUCHENNE PRZEDMIOTY, NP. EKSPRES DO KAWY

A jak jest u Was?


1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6

Ola z apetycznego wnętrza

4 komentarze:

 1. Mój blat jest bardzo długi....i służy w zasadzie do wszystkiego co wymieniłaś. Stoi na nim ekspres, puszki z cukrem, herbatą. Taca z najbardziej potrzebnymi przedmiotami i jakieś zioła. Staram się nie zagracać tego miejsca bo mam wtedy wrażenie bałaganu.
  Balt służy mi czasem do ...siedzenia , kiedy przyjeżdża córka z Krakowa lubimy sobie na nim posiedzieć i wypić kawę machając nogami. Jeden z moich postów na blogu poświęciłam kuchni , zapraszam możesz podejżeć jak jest u mnie:)
  Pozdrawiam Patti

  grey-home.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie na blacie nie ma prawa być nic :-) po to zaplanowałam mnóstwo szafek, żeby mieć maksymalnie dużo miejsca do przygotowywania posiłków na blacie właśnie. Zioła, piękne puszki i dzbanek mogą ewentualnie stać na parapecie. a blat jest MÓJ. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Blat w kuchni to podstawa, ułatwia gotowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. This is very interesting content! I have thoroughly enjoyed reading your points and have come to the conclusion that you are right about many of them. best free dating sites

  OdpowiedzUsuń

Instagram