Do czego służy nam blat kuchenny?


Nie mogę od wczoraj rozstać się z tematem kuchennym, dlatego dziś będzie trochę o gospodarowaniu blatu w tym pomieszczeniu. Jakiś czas temu pokazywałam Wam moją zwykłą kuchnię na Instagramie. Jest naprawdę zwykła, ale wszystko mam pod ręką. Blat mój jest zagospodarowany tym, co jest mi najbardziej potrzebne i musi być pod ręką, ale także ... znajdują się tam książki, które mnie inspirują, oczywiście apetyczne! :)


Do czego służy nam blat?

PODRĘCZNE MIEJSCE
u mnie w kuchni, blat jest miejscem, gdzie przygotowuję np. kanapki, gdy gotuję obiad, robię to w innej części kuchni, dlatego blat przeznaczam na małe przekąski, deser czy kanapki. Dlatego mam tu wszystko co powinno byc pod ręką przy takich czynnościach :)


JAKO PODKŁAD POD DEKORACJĘ KUCHENNĄ
Dekoracja w kuchni? A kto powiedział, że kolorowe puszki na herbatę nie są takim elementem? książki? Doniczki i inne pojemniki?

MINI OGRÓDEK
Uwielbiam zieleń w kuchni, niestety u mnie zioła nie są zbyt często używanym składnikiem, dlatego nie hoduję ich :) ale zazdroszczę wielu domom, że mają możliwość często używać dary natury i przy okazji ozdabiać swoje kuchenne kąty

MIEJSCE NA NASZE ULUBIONE KUCHENNE PRZEDMIOTY, NP. EKSPRES DO KAWY

A jak jest u Was?


1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6

Ola z apetycznego wnętrza

7 komentarzy:

 1. Mój blat jest bardzo długi....i służy w zasadzie do wszystkiego co wymieniłaś. Stoi na nim ekspres, puszki z cukrem, herbatą. Taca z najbardziej potrzebnymi przedmiotami i jakieś zioła. Staram się nie zagracać tego miejsca bo mam wtedy wrażenie bałaganu.
  Balt służy mi czasem do ...siedzenia , kiedy przyjeżdża córka z Krakowa lubimy sobie na nim posiedzieć i wypić kawę machając nogami. Jeden z moich postów na blogu poświęciłam kuchni , zapraszam możesz podejżeć jak jest u mnie:)
  Pozdrawiam Patti

  grey-home.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 2. u mnie na blacie nie ma prawa być nic :-) po to zaplanowałam mnóstwo szafek, żeby mieć maksymalnie dużo miejsca do przygotowywania posiłków na blacie właśnie. Zioła, piękne puszki i dzbanek mogą ewentualnie stać na parapecie. a blat jest MÓJ. ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. Blat w kuchni to podstawa, ułatwia gotowanie :)

  OdpowiedzUsuń
 4. This is very interesting content! I have thoroughly enjoyed reading your points and have come to the conclusion that you are right about many of them. best free dating sites

  OdpowiedzUsuń
 5. Haha, no niezłe masz pomysły. Ja uważam, że blaty są przede wszystkim dla uroku i dla codziennego wygodnego użytkowania kuchni. Blaty z konglomeratu na przykład teraz oglądam i one już całkiem są moim zdaniem interesujące. Jeśli miałabym robić teraz na nowo kuchnię, to tylko coś takiego.

  OdpowiedzUsuń
 6. Blat służy przede wszystkim do przygotowywania posiłków, dlatego powinien być trwały i wykonany z solidnych materiałów. Decydując się na meble kuchenne, to właśnie na blat należy zwrócić szczególną uwagę. Ja mam taki, który wg mnie posłuży mi długo

  OdpowiedzUsuń

Instagram