NOWE ŻYCIE ZASŁON


Zasłony. Już od jakiegoś czasu wróciły do łask, do wnętrz mieszkalnych i komercyjnych. W jaki sposób ich używać i jakie są ich ukryte zalety, o których nie pomyślimy?


Moje pokolenie kojarzy jeszcze delikatnie zasłony, ponieważ nie było innego rozwiązania na przysłonięcie okna lub ochronę przed słońcem. Delikatnie, ponieważ brakowało chwili do wejścia na rynek polski żaluzji lub rolet. Załapałam się jeszcze w rodzinnym domu na mieszkanie z kolorowymi zasłonami. Zasłony były dawniej nie tylko przesłoną, ale także dekoracją, która później zastąpiły tapety, a w latach 90-tych fototapety.

Dziś moja mama ma gęsią skórkę na hasło: zasłona, dlaczego? Kojarzy je z ciężkim materiałami, które trzeba było co jakiś czas prać i później, ze względu na gruby splot, trudno było je wyprasować… Ja, jeszcze nie zrażona, chętnie po nie sięgam. Dziś okazuje się, że zasłona to już nie tylko przegroda, przesłona, ale także … akustyka. Gdzie możemy wykorzystać zasłony? Oto mały przegląd:

1. ZAMIAST ŚCIANY w małych mieszkaniach można z łatwością stworzyć odrębną przestrzeń na łózko i oddzielić ją zasłoną lub nawet zwiewną firaną.

2. TŁO i WYDZIELENIE, które znika gdy nam się znudzi. Zasłony wkroczyły także do przestrzeni komercyjnych, nie tylko pojawiają się w strefie przymierzalni w sklepach, ale także w biurach, oddzielają np.

3. AKUSTYKA – często jako tło, nie tylko w formie lekkiej zasłony, ale mocno wzorzystej lub nawet aksamitnej w dotyku, poprawia akustykę pomieszczenia, zmiękcza przestrzeń wizualnie i tworzy przytulny klimat

4. ZAMIAST DRZWI – garderoba, ktoś marzy o garderobie, a niestety nie ma możliwości jej umieszczenia w domu. Można wykonać zabudowę szaf bez drzwi, zamiast nich wprowadzić zasłony.

CZY ZNALAZŁEŚ SWÓJ SPOSÓB NA ZASŁONY? CZY PRZEKONUJE CIĘ ICH WIELOZADANIOWOŚĆ? JAK BYŚ ZAGOSPODAROWAŁ ZASŁONY W SWOIM WNĘTRZU?


1 / 2 / 3 / 4 / 5

Ola z apetycznego wnętrza

15 komentarzy:

 1. Hmmm, o oddzieleniu łóżka kotarą/zasłoną jeszcze nie pomyślałam. Świetnie to wygląda! :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł trochę dziwny, o ile zasłony w szafie zamiast drzwi mogę jeszcze zrozumieć to po to zasłony przy łóżku?

  OdpowiedzUsuń
 3. Dużo ciekawych inspiracji. Na pewno wykorzystam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Przypomina mi się dom dziadka, gdzie nie było pokoi a sypialnia oddzielona była zasłoną.

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie pomyślałem, aby wykorzystać je w taki sposób!

  OdpowiedzUsuń
 6. Uważam, że pomysł z odgrodzeniem łóżka od reszty pokoju jest naprawdę ciekawy!

  OdpowiedzUsuń
 7. Nie spodziewałem się, że takie proste rozwiązanie może być takie praktyczne i ciekawe. Zwykła zasłona a taki efekt!

  OdpowiedzUsuń
 8. Jejku, świetne zastosowanie! Takie proste, a nikt dotąd na to nie wpadł :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawe pomysły. Uwielbiam zasłony, bo nadają mieszkaniu przytulnego nastroju, chociaż nie wiem czy oddzielałabym przestrzeń sypialną zasłonami. Być może, gdybym nie miała innego wyboru. Ale w każdym pomieszczeniu i na zadaszonym tarasie jak najbardziej. Pięknie to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 10. Wspaniałe inspiracje! Uwielbiam zasłony ze względu na ich wszechstronne zastosowanie. Potrafią także ocieplić wystrój wnętrza.

  OdpowiedzUsuń
 11. Nawet nie zdawałam sobie sprawy z tego, że na tyle sposobów można wykorzystać zasłony :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Zazdroszczę osobom, które mają w sobie tyle kreatywności. ale dobrze że jest skąd czerpać inspiracje ;)

  OdpowiedzUsuń
 13. no i po co drzwi do szafy jak można zasłonki wykorzystać ;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Pięknie to wygląda!Szkoda, że w swoim pokoju nie mam takiej wnęki, zastosowałabym to u siebie, a tak mam łóżko na widoku.

  OdpowiedzUsuń

Instagram