TREND: jak i gdzie wykorzystać obłości?Nie będę rozpisywać się o trendzie, bo jest już większości dobrze znany. Ze względu na moje praktyczne podejście do życia i wieczne poszukiwanie celu bytowania danej rzeczy, od dłuższego czasu zastanawiam się, komu i gdzie, z czystym umieniem mogłabym polecić takie rozwiązanie.


Postanowiłam wypisać i pokazać Wam kilka przykładów, które uważam za dobre wzorce wykorzystania tego trendu. Na pewno nie można wykorzystać … Wszystkie miejsca, których wystrój jest zmieniany sezonowo lub co kilka lat. Możemy zaliczyć do nich całą gastronomię, sklepy, pop-up’y itp. Czyli miejsca, w których przebywamy czasowo i sezonowo, nie na co dzień.

A jeśli chcemy ten trend wykorzystać w domu?

1. KĄT DO WYPOCZYNKU półokręgi wyznaczają miejsce. Może być to płaska dekoracja ściany lub wnęki. Wyznaczony w ten sposób kąt jest wspaniałym tłem dla fotela bądź małej sofy.

2. REGAŁ NA KSIĄŻKI gdy nie mamy pomysłu na wykorzystanie wnęki lub kawałka ściany. Nietuzinkowy regał na książki w obłej oprawie.

3. WITRYNKA - kształt mebla lub wypełnionej zabudowanej wnęki

4. SYPIALNIA Obły kształt jako zagłówek, bardzo oryginalne podkreślenie oprawy łózka i dekoracyjny element dla minimalistycznej sypialni.

PODOBA WAM SIĘ TEN TREND? CZY SKORZYSTALIBYŚCIE W SWOICH DOMACH Z TEGO TRENDU? CZY JEST ON WEDŁUG WAS CHWILOWY?


1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6

Ola z apetycznego wnętrza

26 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc ten trend średnio mi się podoba, niemniej jednak można ciekawie zaaranżować przestrzeń z jego wykorzystaniem :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Podobnie jak Szalony Max, obłości nie do końca wpisują się w mój gust. Wole żywe barwy. Jednak Twoje inspiracje mi sie bardzo podobają. zapraszam do nas na www.remonty.bydgoszcz.pl

  OdpowiedzUsuń
 3. Uwielbiam te małych rozmiarów płytki a szczególnie gdy są położone w całej łazience. Wygląda to bardzo prestiżowo a w połączeniu z drewnem itp. super..

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny wpis, który naprawde daje do myślenia. Myśle, ze nie jedna osoba będzie tym pomysłem zachwycona.

  OdpowiedzUsuń
 5. Mi się nigdy nie podobały takie kształty. Wygląda to bardzo nijako. Wiadomo, ile osób tyle gustów, jednak dla mnie to bardzo dziwny trend, nie rozumiem po prostu :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Na pierwszym zdjęciu, ta łazienka, lustro i umywalki. Jakbym widziała wnętrze łazienki ze słodkich lat dziewięćdziesiątych. Bardzo mi się taki styl podoba.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fajnie, że poruszony został taki temat. Dobrze wygląda szczególnie ta wnęka na zlew.
  Pozdrawiamy,
  9design.pl

  OdpowiedzUsuń
 8. Najbardziej spodobała mi się aranżacja tej wnęki :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Jakoś nie pałam miłością do takich obłości i półokręgów, ale przyznaje, że półka na książki prezentuje się doskonale :)

  OdpowiedzUsuń
 10. pierwsze zdjęcie - genialny wystrój. inne niestety nie bardzo przypadły mi do gustu

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajne pomysły na obłości, ja właśnie chciałem coś mieć w takim kształcie półki na książki to bardzo fajne rozwiązanie zaaranżować sobie ścianę takimi obłościami żeby wygladała ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 12. Czy takie wyposażenie jest bardzo drogie?

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten trend trochę mnie nie przekonuje. Myślę, że szybko minie

  OdpowiedzUsuń
 14. Cześć. Ten trend średnio mi się podoba, niemniej jednak można ciekawie zaaranżować przestrzeń z jego wykorzystaniem. Szczególnie w małych pomieszczeniach typu łazienka czy korytarz. :)

  OdpowiedzUsuń
 15. W pełni zgadzam się z tym, o czym napisano w artykule...

  OdpowiedzUsuń
 16. Genialny wystrój a trend dosyć ciekawy. Można puścić wodzę fantazji :)

  OdpowiedzUsuń
 17. Bardzo ciekawy wystrój wnętrz :)

  OdpowiedzUsuń
 18. Super pomysły, najbardziej podoba mi się ta łazienka :)

  OdpowiedzUsuń
 19. Dużo piękny pomysłow, na pewno zainspiruje sie tym. W łazience zastanawiam sie nad odpływem liniowym. Na stronie http://balneo24.pl takie znalazłem.

  OdpowiedzUsuń
 20. Ciekawe wykorzystanie obłości. Wpis ciekawy. temat interesujący. Z chęcią polecę blog znajomej.

  OdpowiedzUsuń
 21. Obłości to dość ciężki temat. Jest to dość duże wyzwanie aranżacyjne, przynajmniej dla mnie :). Podobają mi się one w restauracjach i kawiarniach, jednakże w domowych przestrzeniach zawsze są dla mnie zagadką. Aranżacje przedstawione tutaj są przepiękne!

  OdpowiedzUsuń
 22. Wygląda to ciekawie, ale jak sama wspomniałaś, jest dość drogie. No i nie do każdego wnętrza będzie pasować. Jeśli ktoś jest odważny i lubi zaszaleć to pewnie się zdecyduje, ale w moim przypadku klasyka wygrywa.

  OdpowiedzUsuń
 23. Ciekawy i inspirujący wpis

  OdpowiedzUsuń
 24. Bardzo ciekawe propozycje. Obecnie odchodzi się już od tego, aby wszystko było idealnie symetryczne w aranżacji wnętrz. Obłości cieszą się coraz to większą popularnością. Można je zobaczyć chociażby w wielu nowopowstających restauracji. To chyba teraz taki trend :).

  OdpowiedzUsuń

Instagram