POKÓJ DZIECIĘCY DOPASOWANY DO DZIECKA I RODZICA


Obecnie, inspiracji na pokoje dziecięce bez końca, jednak jak przychodzi co do czego, to niestety, ale nie mamy miejsca gdzie umieścić wszystkich dziecięcych rzeczy.


Dziś mała inspiracja, czyli pokój dziecięcy dopasowany do potrzeb dziecka i rodziców. Tak, nie przesłyszeliście się. Pokój dziecięcy powinien odpowiadać dzieciom i rodzicom, to nie tylko przestrzeń do zabawy i nauki. To miejsce spotkania rodzica z dzieckiem, miejsce do wypoczynku, którym zarządza mały ktoś.

W pokoju dziecka liczy się: przestrzeń, sprytne rozwiązanie, coś co zaskoczy dziecko. W prezentowanym na zdjęciach pokoju, wszystko można znaleźć. Rodzice, są dumni z tej przestrzeni (wiem, bo dowiedziałam się tego na ich blogu), ponieważ łączy wiele funkcji, a przede wszystkim udało się im połączyć tu wiele rozwiązań, które pomogą także im przemieszczać się w tej przestrzeni. Na pierwszy rzut oka, pokój wydaje się być zarządzany tylko i wyłącznie przez jego mieszkańca. Rodzice zaplanowali łózko na podwyższeniu, co jest bardzo fajnym zabiegiem, bo dziecko czuje się, że śpi na niezwykłym łóżku, gdyby pojawiła się tam zasłonka, to wszystko byłoby prawie jak domek na drzewie. Pod łóżkiem jest wielka przestrzeń na przechowywanie. W momencie gdy w pokoju panuje istny zabawowy harmider, zabawki szybko można zmotać z podłogi pod łóżko, czy z pomocą plastikowych pojemników na kółkach czy bez. Dodatkowo dziecko ma dużą przestrzeń na zabawę, a rodzić, w tym czasie może wypoczywać na dużym dziecięcym łóżku.

JAK WYGLĄDA WASZA PRZESTRZEŃ W POKOJU DZIECIĘCYM? CZY JEST TAM DLA WAS MIEJSCE, ALBO INACZEJ, CZY ZAWARLIŚCIE W NIM SWOJE POTRZEBY?


FOT . northernsisters.se


Ola z apetycznego wnętrza

19 komentarzy:

 1. Świetnie wygląda ten pokój :) Idealnie pasuje do reszty. Super pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie to raczej taki prosty wystrój panuje. W sumie to mi się podoba, ale na takie projekty to genialnie się patrzy

  OdpowiedzUsuń
 3. Boska kolorystyka! :) Nawet nie pomyślałbym, że brąz może tak świetnie współgrać z innymi odcieniami :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pokój dziecięcy na prawdę mi się bardzo podoba. Jest dość prosty ale panuje w nim przepych dużo rzeczy oraz zabawek i pluszaków. Bardzo fajny pokój.

  OdpowiedzUsuń
 5. Samo stwierdzenie, że to projekt pokoju dla "dziecka i rodzica" to już jest dylemat nie mały jak go zaprojektować. Ten na zdjęciach jest wręcz super! Kolorystyka jest mega <3

  OdpowiedzUsuń
 6. Zakochałam się w kolorze tych ścian <3

  OdpowiedzUsuń
 7. Taki styl bardziej vintage, mało tutaj elektronicznych rzeczy jakby nie było wgl technologi w tym domu. W dzisiejszych czasach 99% ludzi woli domy które myślą za nich z automatyką która za nich pracuje.

  OdpowiedzUsuń
 8. Fajny pokoik! Bardzo lubie takie wnętrza!

  OdpowiedzUsuń
 9. Piękne wnętrze i jest bardzo oryginalne.

  OdpowiedzUsuń
 10. Ojej, przepiękny ten pokój, chyba chciałabym urządzić pokój mojego dziecka w takim stylu :D

  OdpowiedzUsuń
 11. Przepiękny! :) Po prostu się zakochałam. Szkoda że nie wpadłam na tą inspirację wcześniej :) nam został tylko do kupienia materac do łóżeczka :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Piękne kolory, ale dodałabym małe przełamanie, może w postaci takiego obrazu https://www.gallerystore.pl/malarstwo-olejne/romuald-mulk-musiolik/miasto-parisien? :)

  OdpowiedzUsuń
 13. To bardzo ważne, aby pokój dziecięcy zagwarantował naszemu dziecku odpowiedni komfort.

  OdpowiedzUsuń
 14. Komfort i bezpieczeństwo sa moim zdaniem najważniejsze. Wygoda, miejsce do nauki i zabawy sa też ważne.

  OdpowiedzUsuń
 15. Bezpieczeństwo rzecz dyskusyjna. Można zaplanować wiele ale nieuniknionego się nie uniknie

  OdpowiedzUsuń
 16. Wszystko wygląda super, całość spójna, pełna harmonii. Szukałam niedawno dobrego materaca dla córki, a ty zainspirowałaś mnie tym pokojem:)

  OdpowiedzUsuń

Instagram