PODCAST #4 WSPÓŁCZESNY NOMADA - O PRZEPROWADZKACH


Wielu z nas pewnie nie raz doświadczyło przeprowadzki. Jaka jest Wasza pierwsza myśl na to słowo? ja kiedyś miałam gęsią skórkę, ale dziś wiem dokładnie co jest mi potrzebne i chciałabym sie tym z Wami podzielić.

Każda przeprowadzka przypominała mi studenckie czasy, choć dla mnie nie odległe, to trudno było mi pakować po raz kolejny walizki i przenosić się do innego miejsca, mieszkania. Myśląc o przeprowadzce miałam gęsią skórkę, ale z każdą z nich miałam coraz mniej rzeczy, które były redukowane do minimum. W ten sposób, podczas mojej ostatniej przeprowadzki zmieściłam się w jednej walizce. Nie było w niej tylko szczoteczki do zębów czy też kilku moich ubrań. Nie, było kilka rzeczy, które pozwalały mi w pierwszym dniu poczuć się jak u siebie, choć byłam w zupełnie obcym mi miejscu.

Podobno jesteśmy nomadami ... współczesnymi nomadami, a co mówi o tym  Wikipedia?
n o m a d a . wędrowiec, członek grupy ludzi nieposiadającej stałego miejsca zamieszkania, przemieszczającej się z miejsca na miejsce, np. w związku ze zmianami pogody lub w poszukiwaniu żywności, wody, opału albo pastwisk dla zwierząt hodowlanych
Może nie prowadzimy takiego życia jak opisane powyżej, ale również przemieszczamy się, ponieważ miejsce w którym się urodziliśmy lub dotąd mieszkaliśmy nie spełnia naszych potrzeb lub oczekiwań. 

Wielu z Was było studentami, a wielu z Was zaczyna przygodę na własną rękę. Nowa praca, samodzielność, życie na własną rękę, każdy zaczyna inaczej. Czasy studenckie wspominam jako ciągłę pakowanie walizki i przenoszenie się z miejsca w miejsce. Chyba wtedy pojawiło się moje zamiłowanie do minimalnego stylu życia.

 Jak poradzić sobie ze spakowaniem walizki wyprowadzając się z domu?

Zapraszam Was na podcast "WSPÓŁCZESNY NOMADA - O PRZEPROWADZKACH" Dodatkowo, przygotowałam dla Was  checklistę, która powinna pomóc Wam w pakowaniu walizki na wyjazd na dłużej. Możecie pobrać ją:


Ola z apetycznego wnętrza

13 komentarzy:

 1. Słuchałem z zapartym tchem! Uwielbiam Twoje inspiracje i pomysły :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Zdecydowanie lepiej się słucha niż czyta :) Super blog. Pozdrowienia :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Super jest ten blog. Bardzo fajna tematyka. Będę częściej tutaj zaglądać. Pozdrowienia

  OdpowiedzUsuń
 4. Super pomysł! Świetne informacje i porady.

  OdpowiedzUsuń
 5. Udany pomysł z podcastem, masz bardzo fajny głos no i ciekawie jest :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetny poradnik. Będę zaglądać częściej :)

  OdpowiedzUsuń
 7. To ja byłem taki nomada, który nie mógł zagrzać nigdzie miejsca 4 przeprowadzki w roku przez 3-4 lata masakra była szkoda że wcześniej tego podcastu nie było.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ostatnio się przeprowadzałam i wykorzystałam Twoje rady, jakoś znacznie łatwiej to wszystko poszło. Ale nie lubię rozpakowywać się w nowym miejscu, tyle rzeczy do ustawienia, rozpakowania. Mam nadzieję, że teraz na dłużej zagrzeje się w nowym miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 9. No nas interesuje aktualnie termostat pokojowy jeszcze przed przeprowadzką, więc koniecznie musimy zerknąć sobie na stronę https://sterownikitech.pl/termostaty-do-kotlow,c1.html . Tam znajdzie świetne jakościowo produkty i będziecie zadowoleni. Polecam sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 10. Inspirujące i ciekawe wpisy !

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawy materiał, warto sprawdzić.

  OdpowiedzUsuń
 12. Też określam się nomadą, bo w ciągu pięciu lat przeprowadzałam się cztery razy i najbardziej przeszkadzało mi rozpakowywanie się w nowym mieszkaniu i przede wszystkim urządzanie tego mieszkania ponownie. Podcast ciekawy, miło się słucha kogoś z takim spokojnym głosem. Dziękuję za świetne rady, na pewno je wykorzystam - będę śledzić na bieżąco nowe wpisy. :)

  OdpowiedzUsuń
 13. Przeprowadzki chyba nigdy nie są łatwe, dlatego wydaje mi się, że korzystanie z tego typu poradników może pomóc wielu osobom w tym, aby dobrze to wszystko rozplanować i przygotować. Niezmiennie jestem też zdania, że lepiej wynająć firmę, która zajmie się przewożeniem, przenoszeniem i wnoszeniem. Koszty dla firmy przeprowadzkowej nie są wysokie, a zyskujemy mniejszą ilością nerwów. Można sprawdzić np. https://przeprowadzka.org/ .

  OdpowiedzUsuń

Instagram