PODCAST #2 JAK WPŁYWAJĄ NA NAS RZECZY?


Po projekcie "10 minut dziennie" zapraszam Was na kolejny odcinek mojego podcastu MIESZKANIE NA MIARĘ, tym razem będę opowiadać o rzeczach.

Dosyć niedawno zdałam sobie sprawę, że rzeczy, to przedmioty bez których nie możemy żyć i które przede wszystkim mają na nas wpływ. Duży wpływ. Bo jak, to jest, że

Piękny cytat, warty zapamiętania, ja już wpisałam sobie go w moim notatniku :)
Wszystko staje się trudne, kiedy chce się posiadać różne rzeczy, nosić je ze sobą i mieć je na własność. A ja tylko patrzę na nie, a odchodząc staram się zachować je w pamięci. I w ten sposób unikam noszenia walizek, bo to wcale nie należy do przyjemności.
Włóczykij, Kometa nad Doliną Muminków

Wielu z nas nie zastanawia się nad tym, jak wiele nowych rzeczy pojawia się w naszych domach, ale co najlepsze nie zastanawiamy się z jakiego powodu one przybyły do naszego domu. Wiele z nich zupełnie przypadkiem i stoją gdzieś w kącie, czekając na chwilę naszej uwagi. Czy tak macie? Kilka lat temu pisałam na blogu o tym jak wpływają na nas rzeczy (TUTAJ), a to wszystko z powodu jednego artykułu, od tamtej pory zwracam uwagę na każdy przedmiot, który choć nie ma dosłownie duszy, co jednak w nim siedzi, co przyciąga naszą uwagę. Doskonałym przykładem posiadania i doboru rzeczy, są hipsterzy. Nawet jakiś czas temu stworzyłam ankietę " Czy jesteś Hipsterem?" wielu z Was dzięki niej dowiedziało się, że prowadzi taki styl życia :) (TUTAJ).

Rzeczy są tajemnicze. Każdy z nas ma ulubiony kubek, może dwa, może trzy, a czwarta to filiżanka, ale nie jest ich dziesiątki. Dlaczego właśnie ten kubek jest tym ulubionym? Dlaczego on przyciągnął naszą uwagę? Każdy z nas jest inny, każdy ma inny potrzeby i w ten sposób dobieramy do siebie rzeczy. Z drugiej strony, rzeczy, a dokładnie i nadmiar, potrafi spowodować nieporządek w naszym domu. Jest wiele przedmiotów, z których nie korzystamy, które nie mają na nas żadnego wpływu.P Y T A N I A   Z   P O D C A S T O W E G O   Z A D A N I A :

Spiszcie na kartce kilka rzeczy, bez których nie wyobrażacie sobie dnia ...
(A jeśli jest to trudne, usiądź w swoim pokoju lub miejscu gdzie najbardziej lubisz spędzać czas, bez czego nie wyobrażasz sobie tego miejsca? Za czym byś tęsknił? Nie martw się, że wybierzesz większość rzeczy. Widocznie wszystkie są Tobie potrzebne.)

w y p i s a ł e ś ?

A co z pozostałymi rzeczami, które są w tym pokoju?
(pytania pomocnicze: Z których korzystasz? Które są Tobie potrzebne?)

w y p i s z  . . .

A na które kompletnie nie zwracasz uwagi?

w y p i s z   . . .

To dlaczego one są w Twoim pokoju?
(podpowiedź: spróbuj odpowiedzieć na to pytanie zerkając na każdy z wypisanych przedmiotów)

N a    k o n i e c  ...

Przy tych, przy których nie wiedziałeś, co napisać zostaw puste miejsce i wróć do lkisty za kilka dni. Jeśli po kilku dniach nie będziesz wiedzieć co dalej napisać. To znak, że te rzeczy mogą opuścić Twój dom przy kolejnych porządkach.

Zapraszam na podcast :)

Ola z apetycznego wnętrza

8 komentarzy:

 1. Baaaardzo ciekawa treść :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Szczerze mówiąc nigdy tak nie myślałam o wnętrzu

  OdpowiedzUsuń
 3. Wszystko bardzo ciekawie opisane. Nie wiedziałem, że to ma aż taki duży wpływ.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdecydowanie człowiek jest zbyt przywiązany do rzeczy. Fajnie, że poruszyłaś ten temat :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Zwróciłaś uwagę na całkiem interesujący wątek

  OdpowiedzUsuń
 6. Super. My odkryliśmy łóżka 2w1 i 3w1 są boskie www.lozka-wielofunkcyjne.pl

  OdpowiedzUsuń
 7. Ludzie bardzo przywiązują się do rzeczy. Super wpis, dający do myślenia.

  OdpowiedzUsuń
 8. Uważam, że nie warto się do czegoś przywiązywać. Dziś coś mamy jutro nie, tak było i tak będzie.

  OdpowiedzUsuń

Instagram