REMONT KROK 2 – Kuchnia i Łazienka


Kuchnia i łazienka. Pewnie wielu z Was nie pomyślałoby o tym, że podczas remontu showroomu FOR.REST zajmiemy się także tymi pomieszczeniami. A jednak! Marka powinna mieć również odpowiednie zaplecze, jak się okazuje, nie tylko ze względów sanitarnych …

Dlaczego zdecydowaliśmy się na prace w tych dwóch pomieszczeniach? Remont kuchni czy łazienki, to zazwyczaj monotonna, pochłaniająca dużo czasu i pieniędzy praca. Jak temu zapobiec? Oczywiście, że udało nam się pięknie odnowić Łazienkę i Kuchnię, a na dodatek niskobudżetowo. W pracach pomogli nam nasi partnerzy ŚNIEŻKA i IKEA. Dziś, skupię się na opisaniu w jaki sposób udało nam się przeobrazić pełne różu wnętrza, w stonowane i nie odbiegające od obecnych trendów przestrzenie.

Jednak, dlaczego oba pomieszczenia były jednym z punktów remontu? Jak sami doskonale wiecie, FOR.REST to marka z domowym wyposażeniem, akcesoriami, które towarzyszą nam w codziennych pracach. Dagmara, bardzo często przygotowuje sesje zdjęciowe produktów w prawdziwych domowych wnętrzach, stąd potrzebowaliśmy przygotować scenografię i zaplecze socjalne w jednym.

KUCHNIA: W kuchni zastaliśmy różowe ściany, jednak ich powierzchnia nie raziła tak bardzo, jak tych w łazience. Kuchnia jest wspaniale doświetlona, mimo, że okno jest umieszczone tuż pod sufitem i jest niewielkich rozmiarów. Aby to miejsce stało się bardziej przytulne postanowiliśmy jedynie je odświeżyć, użyć białą farbę i najprostsze płytki ceramiczne. Płytkom towarzyszy ciemna fuga, która uwidacznia rysunek szachownicy, jednocześnie ożywiając ścianę. Biała ściana powstała dzięki dwukrotnemu gruntowaniu (KLIK) i dwukrotnemu malowaniu (KLIK). W ten sposób wnętrze wydaje się większe, wyższe i pełne pięknego jasnego światła.

ŁAZIENKA: To pomieszczenie, które najbardziej mnie zaskoczyło. Wiele osób rozpoczynając remont łazienki obawia się wysokich kosztów. Jak się okazuje, nie jest koniecznością zrywanie kafelek i kładzenie nowych. Wystarczy pół dnia, aby nasza łazienka przeszła kompletną metamorfozę. W przypadku FOR.REST wystarczyło oczyścić różowe kafle, zwykłą, lekko wilgotną szmatką i … rozpocząć malowanie. Dagmara wybrała emalię olejno-ftalową (KLIK). Dzięki temu efekt odświeżenia nastąpił po jednej warstwie farby! Dodatkowo, płytki połyskują, w ten sposób łazienka staje się większa. Na początku pędzelkiem malowano fugi, następnie małym wałeczkiem powierzchnie kafelek. Dlaczego takim narzędziem? Pędzel pozostawia smugi, wałeczek gładką powierzchnię. Prawda, że efekt niesamowity?

Jak Dagmara krok po kroku przygotowywała się do tego etapu remontu? Zerknijcie na bloga FOR.REST (TUTAJ).


foto / for.rest design

Ola z apetycznego wnętrza

22 komentarze:

 1. Jestem ciekawy dalszych artykułów! Świetny blog :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wygląda po remoncie, aż zastanawiam się teraz na remontem własnego mieszkania :]


  http://luksusoweprojekty.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Kawałek kuchni zapowiada się ciekawie, ciekawi jesteśmy łazienki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem w szoku jeśli chodzi o efekt malowania płytek ! WOW nigdy bym na to nie wpadł. Jeszcze nie słyszałem o tej farbie od Śnieżki ale wiem, że już niedługo znajdzie się pierwsze miejsce gdzie ją wypróbuje. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałem o czymś takim! Świetne :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej
  Na zdjęciach wygląda fajnie, jeżeli blat w meblach kuchennych jest tylko pomalowany, nie zamykajcie puszki z farbą i nie wyrzucajcie pędzla!
  Za chwilkę będzie wyglądał jak przed malowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczny zabieg z tym malowaniem kafelków w łazience i na pewno zdecydowanie mniej pracochłonny i kosztowny aniżeli wymiana płytek. Bardzo podoba mi się kolor, który wybraliście:)

  OdpowiedzUsuń
 8. W rezultacie porównałem zalety i wady i doszedłem do wniosku, że przy odpowiednim podejściu (wybór układu, jakość materiału i instalatorzy z rękami z odpowiedniego miejsca), sufit napinany będzie w stanie zadowolić prawie każdego, nawet najbardziej wyrafinowanego wnioskodawcę, najważniejsze jest, aby być kreatywnym!

  OdpowiedzUsuń
 9. Każdy remont wymaga odpowiednich narzędzi, materiałów oraz chemii budowlanej. Remont zarówno kuchni i łazienki w jednym czasie to wielki chaos panujący w domu. Mam nadzieje, że autor wpisu szybko upora się z wyzwaniem. Powodzenia.

  OdpowiedzUsuń
 10. Do wykonania tak pięknej łazienki przedstawionej na zdjęciu potrzeba fachowych narzędzi. Między innymi podczas remontu przydadzą się narzędzia ścierne.

  OdpowiedzUsuń
 11. Właśnie przygotowujemy się do remontu łazienki, ponieważ mieliśmy problem z wyciekiem, ale na szczęście już wszystko załatwione. Skorzystaliśmy sobie z usług firmy, która w profesjonalny sposób zajęła się lokalizacją wycieków oraz osuszaniem łazienki. Moim zdaniem profesjonalnie wykonują bardzo dobrą pracę. Lepiej wynająć firmę, która wszystkim dobrze się zajmie. Nie wyobrażam sobie, że miałabym wszystko robić sama. Raczej efekt nie byłby dobry.

  OdpowiedzUsuń
 12. Remont mieszkania bardzo często wymaga przygotowania odpowiednich narzędzi i materiałów budowlanych. To głównie od ich jakości i stanu zależeć będzie finalny efekt wykonywanych prac.

  OdpowiedzUsuń
 13. W sumie naprawdę niewiele trzeba, aby łazienka pięknie wyglądała i aby szybko ją zmienić. Wiem coś o tym, ponieważ sama jakiś czas temu robiłam metamorfozę swojej łazienki, no i wyszło super! Ostatnio nawet szukałam nowych dodatków, bo te z zeszłego roku już mi się znudziły i trafiłam na przepiękne ręczniki. Nawet nie spodziewałam się, że online jest taka bogata oferta, jeśli chodzi właśnie o taki asortyment. Polecam się rozejrzeć. Teraz muszę jeszcze tylko znaleźć jakieś fajne wyposażenie, aby wszystko ładnie wyglądało!

  OdpowiedzUsuń
 14. Mam plan sam zająć się remontem mojego mieszkania. W tym będzie właśnie poprawa funkcjonalności łazienki i kuchni. Uprawnienia G1 G2 G3 warto posiadać jeśli chce się samodzielnie poprowadzić także instalacje elektryczne. Wtedy nie trzeba zatrudniać elektryka.

  OdpowiedzUsuń
 15. Dzięki za wpis!

  OdpowiedzUsuń
 16. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 17. Piękny efekt po! Niedawno sama zdecydowałam się na remont łazienki. Nieocenioną role w pięknej nawierzchni odegrała maszyna do szlifowania betonu od Janser. Jeśli jeszcze nie mieliście okazji testować zdecydowanie polecam wejść na ich stronę!

  OdpowiedzUsuń

Instagram