REMONT KROK 2 – Kuchnia i Łazienka


Kuchnia i łazienka. Pewnie wielu z Was nie pomyślałoby o tym, że podczas remontu showroomu FOR.REST zajmiemy się także tymi pomieszczeniami. A jednak! Marka powinna mieć również odpowiednie zaplecze, jak się okazuje, nie tylko ze względów sanitarnych …

Dlaczego zdecydowaliśmy się na prace w tych dwóch pomieszczeniach? Remont kuchni czy łazienki, to zazwyczaj monotonna, pochłaniająca dużo czasu i pieniędzy praca. Jak temu zapobiec? Oczywiście, że udało nam się pięknie odnowić Łazienkę i Kuchnię, a na dodatek niskobudżetowo. W pracach pomogli nam nasi partnerzy ŚNIEŻKA i IKEA. Dziś, skupię się na opisaniu w jaki sposób udało nam się przeobrazić pełne różu wnętrza, w stonowane i nie odbiegające od obecnych trendów przestrzenie.

Jednak, dlaczego oba pomieszczenia były jednym z punktów remontu? Jak sami doskonale wiecie, FOR.REST to marka z domowym wyposażeniem, akcesoriami, które towarzyszą nam w codziennych pracach. Dagmara, bardzo często przygotowuje sesje zdjęciowe produktów w prawdziwych domowych wnętrzach, stąd potrzebowaliśmy przygotować scenografię i zaplecze socjalne w jednym.

KUCHNIA: W kuchni zastaliśmy różowe ściany, jednak ich powierzchnia nie raziła tak bardzo, jak tych w łazience. Kuchnia jest wspaniale doświetlona, mimo, że okno jest umieszczone tuż pod sufitem i jest niewielkich rozmiarów. Aby to miejsce stało się bardziej przytulne postanowiliśmy jedynie je odświeżyć, użyć białą farbę i najprostsze płytki ceramiczne. Płytkom towarzyszy ciemna fuga, która uwidacznia rysunek szachownicy, jednocześnie ożywiając ścianę. Biała ściana powstała dzięki dwukrotnemu gruntowaniu (KLIK) i dwukrotnemu malowaniu (KLIK). W ten sposób wnętrze wydaje się większe, wyższe i pełne pięknego jasnego światła.

ŁAZIENKA: To pomieszczenie, które najbardziej mnie zaskoczyło. Wiele osób rozpoczynając remont łazienki obawia się wysokich kosztów. Jak się okazuje, nie jest koniecznością zrywanie kafelek i kładzenie nowych. Wystarczy pół dnia, aby nasza łazienka przeszła kompletną metamorfozę. W przypadku FOR.REST wystarczyło oczyścić różowe kafle, zwykłą, lekko wilgotną szmatką i … rozpocząć malowanie. Dagmara wybrała emalię olejno-ftalową (KLIK). Dzięki temu efekt odświeżenia nastąpił po jednej warstwie farby! Dodatkowo, płytki połyskują, w ten sposób łazienka staje się większa. Na początku pędzelkiem malowano fugi, następnie małym wałeczkiem powierzchnie kafelek. Dlaczego takim narzędziem? Pędzel pozostawia smugi, wałeczek gładką powierzchnię. Prawda, że efekt niesamowity?

Jak Dagmara krok po kroku przygotowywała się do tego etapu remontu? Zerknijcie na bloga FOR.REST (TUTAJ).


foto / for.rest design

Ola z apetycznego wnętrza

13 komentarzy:

 1. Jestem ciekawy dalszych artykułów! Świetny blog :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetnie wygląda po remoncie, aż zastanawiam się teraz na remontem własnego mieszkania :]


  http://luksusoweprojekty.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Kawałek kuchni zapowiada się ciekawie, ciekawi jesteśmy łazienki :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jestem w szoku jeśli chodzi o efekt malowania płytek ! WOW nigdy bym na to nie wpadł. Jeszcze nie słyszałem o tej farbie od Śnieżki ale wiem, że już niedługo znajdzie się pierwsze miejsce gdzie ją wypróbuje. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Nie wiedziałem o czymś takim! Świetne :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Hej
  Na zdjęciach wygląda fajnie, jeżeli blat w meblach kuchennych jest tylko pomalowany, nie zamykajcie puszki z farbą i nie wyrzucajcie pędzla!
  Za chwilkę będzie wyglądał jak przed malowaniem.

  OdpowiedzUsuń
 7. Fantastyczny zabieg z tym malowaniem kafelków w łazience i na pewno zdecydowanie mniej pracochłonny i kosztowny aniżeli wymiana płytek. Bardzo podoba mi się kolor, który wybraliście:)

  OdpowiedzUsuń
 8. W rezultacie porównałem zalety i wady i doszedłem do wniosku, że przy odpowiednim podejściu (wybór układu, jakość materiału i instalatorzy z rękami z odpowiedniego miejsca), sufit napinany będzie w stanie zadowolić prawie każdego, nawet najbardziej wyrafinowanego wnioskodawcę, najważniejsze jest, aby być kreatywnym!

  OdpowiedzUsuń

Instagram