Budujemy showroom: zbieramy inspiracje


Lokal znaleziony, dlatego teraz szukamy inspiracji i wykonujemy pierwsze szkice jego zagospodarowania. Na początku jednak skupiliśmy się na wyszukaniu inspiracji i zestawień materiałów, które będą towarzyszyć w codziennej pracy marki oraz jednocześnie kojarzyć się z tym co wykonuje.

Już wiele razy pisałam Wam, że najlepszym sposobem na znalezienie inspiracji do jakiegokolwiek projektu, jest założenie tablicy na Pinterest. Nawet, jeśli nie macie kompletnie pomysłu na dane wnętrze, ten sposób jest najlepszy. A jak to zrobić?

1. Zakładamy tablicę - pomyślcie nad interesującą i pobudzająca wyobraźnię nazwą, np. "mój tajemniczy ogród". Nazwa również będzie pobudzać Twoją wyobraźnię. 

2. Wypisz kilka słów kluczowych, które powinny kojarzyć się z Twoim wnętrzem, np. przytulny, ciepły, jasny, eko. Słowa kluczowe pomogą Ci rozpocząć pierwsze wyszukiwania w Pinterest. 

3. Przejrzyj pierwsze wyszukane zdjęcia, zaznacz to co Ci się spodoba. Najlepiej podczas zapisywania obrazku do tablicy wpisz co zwróciło twoją uwagę, np. ciekawy stolik lub dekoracja ściany. Przeglądaj obrazki przez 10 minut. 

4. Otwórz tablicę. Najlepiej gdy będziesz wracać do takiego przeglądania Pinterest przez kilka najbliższych dni. Po dłuższym czasie gdy otworzysz swoją tablice inspiracji, dokładnie przyglądniesz się wybranym zdjęciom, zaczniesz powoli kształtować swoją wizję.   

Dagmara widziała, co dokładnie ją interesuje. W końcu jej marka istnieje już na rynku kilka lat i jest rozpoznawalna. Muszę przyznać, że to bardzo ułatwiło jej zadanie. Jednak do tej pory nigdy nie planowała dla Forresta takiej przestrzeni. Po przygotowaniu tablicy inspiracji, którą możecie obejrzeć TUTAJ, przyszedł czas na rozpisanie listy potrzebnych materiałów i wybrania ich odpowiednich zastosowań. Jak wszystko zostało wybrane? Zapraszamy na więcej na blog For.rest, TUTAJ.

W jaki sposób szukacie inspiracji? Jak wybieracie interesujące Was zdjęcia i gdzie zapisujecie? Czy Pinterest jest dla Was pomocnym narzędziem? Jak bardzo lubicie z niego korzystać?


całą akcję wspierają:

dziękujemy!

1 / 2 / 3 / 4 / 5

Ola z apetycznego wnętrza

15 komentarzy:

 1. Bardzo ładnie urządzone wnętrza :) Może zostosuje takie aranzacje u siebie w domu :) Dzięki za pomysł ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Apetyczne inspiracje :) Na pewno musiało to kosztować was kupę czasu i energii ale bylo warto :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Elementy podwieszone na suficie można montować na szynach. Wtedy jest jakaś możliwość ich regulacji :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Podobają mi się te inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Z chęcia wam pomogę i razem możemy się inspirować :) Lubie współpracować zwłaszcza jeżeli chodzi o urządzanie mieszkania :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Nigdy wcześniej z pinteresta nie korzystałem, ale podoba mi się. Do tej pory raczej analogowych metod używałem. A inspiracji szukam, przeglądając blogi tematyczne zazwyczaj.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niektóre projekty super. Pinterest jest fajnym narzędziem, chyba takim najbardziej praktycznym. Kiedyś korzystałam też z fashiolisty, no ale to raczej dotyczyło ubrań.

  OdpowiedzUsuń
 8. Super połączenie zieleni i bielu. Zastanawiamy się z małżonką nad zakupem białych rolet na okna znajdujące się na pomalowanej na zielono ścianie. Takie te rolety miałyby być: http://dodatki.velset.pl/2042.dodatki-do-okien-dachowych,2044.2047.1178.1259.ars.html?c=1632&s=5&d=1156 Co myślicie?

  OdpowiedzUsuń
 9. Nie potrafię zdecydować, który projekt podoba mi się najbardziej. Każdy jest genialny

  OdpowiedzUsuń
 10. Faktycznie jest to bardzo trudny wybór :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ładny leżak :) Chyba sobie do salonu taki kupie. A nieeee lepiej w pokoju będzie :) wyglądał :P

  OdpowiedzUsuń
 12. Świetne inspiracje! Ja również tworzę własne tablice odkąd odkryłam Pinterest. Wciąga niesamowicie, uwielbiam go za możliwości jakie oferuje, nie sądzę, żebym mogła znaleźć lepsze narzędzie.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo fajny pomysł. Tak sobie myślę, że może to przeniosę do siebie, do mojego mieszkanka, jak je już kupię. To takie niecodzienne, że aż mi się bardzo spodobało. Widać, że praca nad tym była dla Ciebie frajdą. Brawa za pomysł,super!

  OdpowiedzUsuń

Instagram