DEKORACJA ŚCIANY W WYNAJMOWANYM MIESZKANIULubię wyzwania, ale niektóre mnie przerastają, a czasem nawet powodują gęsią skórkę. Przed jednym z takich wyzwań postawiła mnie marka Command, producent nietypowych mocowań. Dlaczego nietypowe wyzwanie i mocowanie? O tym dziś chcę Wam opowiedzieć.

Pewnie wielu z Was, wynajmując mieszkanie, trafiło na Właściciela, który zastrzegł sobie: „ale proszę nie wbijać gwoździ w ściany” Dla mnie te słowa jak dejavu odbijają się w uszach. Każdy właściciel wynajmowanego mieszkania obawia się nie o podłogi, nie o ceramikę łazienkową, nie sufity… tylko o ściany! Jakiś czas temu marka Command zapytała mnie czy chciałabym podjąć się wyzwania, a jednocześnie chęci zapoznania z ich produktami. Gdy tylko usłyszałam o temacie tymczasowej „dekoracji ściennej”, przed oczami miałam właściciela mieszkania, który łapie się za głowę i mówi „prosiłem, aby nie dziurawić ścian”. Jednak nieco się myliłam… moje wyobrażenie mocowania nie miało nic wspólnego z tym, co mi zaproponowano. Otrzymałam zadanie: „jak wyobrażasz sobie dekorację ścienną parapetówki w wynajmowanym mieszkaniu?”. Temat szeroki, ale od razu skojarzył mi się z girlandami i balonami. Dekoracja na parapetówkę, szczególnie w wynajmowanym mieszkaniu powinna być wykonana niskobudżetowo i własnoręcznie. Nie zastanawiałam się długo. Trzeba spróbować! Dlatego chwyciłam mazaki, wycięłam elementy girlandy i … przystąpiłam do kolejnego, chyba najtrudniejszego kroku … ingerencja w ścianę. Taśma na która nakleja się elementy mocujące, także nie jest dla mnie pewnym sposobem mocowania. Po pierwsze: gdy na studiach mocowaliśmy plansze do ścian, nawet najsłabszym klejem czy modeliną, zawsze pozostawał ślad lub zabieraliśmy kawałek tynku. Po drugie, jak taśma może utrzymać coś ciężkiego? Papier jest lekkim elementem, ale na opakowaniu przeczytałam, że element mocujący utrzyma nawet 3 kg przedmiot. Która z czytelniczek ma tak ciężką torebkę? :) Do montażu mojej instalacji użyłam trzech rodzajów mocowań:

Elementy girlany zawiesiłam na haczykach przezroczystych (TUTAJ) – ładnie zlewają się ze ścianą i nie są mocno widoczne, a wystarczające jak na lekką dekorację
Wieszaki z dekoracją na haczykach z metalowym uchwytem (TUTAJ) – są silniejsze i utrzymują cięższe przedmioty.
Małe haczyki przezroczyste (TUTAJ) – użyłam ich do mocowania balonów na suficie, są mało widoczne i wystarczają na ciężar balona

Prawda, że prosta metoda mocowań? Na dodatek nie niszczy ścian. Co mi się w niej podoba? Kilka razy, gdy mocowałam przedmiot, musiałam zmienić lokalizację punktu montażu. Szybko odrywałam taśmę od ściany i … ani śladu mocowania. To bardzo dobry sposób na dekorację wynajmowanego mieszkania i … także funkcjonalne wyposażenie, które posłuży organizacji :)

Na więcej inspiracji zapraszam Was TUTAJ. Znajdziecie nie tylko pomysły na dekorację, ale także na organizację oraz jak zachować porządek za pomocą odpowiednich systemów mocujących.

Czy wykorzystujecie podobne metody do dekoracji? A może organizujecie tak swoją przestrzeń? Jak bardzo lubicie szybkie dekoracje? 

foto / apetycznewnetrze / Command

Ola z apetycznego wnętrza

9 komentarzy:

 1. ZAzdroszczę, że możesz użyć takich produktów. U nas nie dość, że nie powinniśmy robić dziur w ścianach to na dodatek właściciele na ścianach położyli tapetę do malowania baranek :/ I jedynie taśma montażowa daje radę - wada taka, że odrywa wszystkie warstwy farb... Masakra

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niestety... może właściciele takich mieszkań kiedyś sami zauważą, że ich wystrój nie jest już na czasie i zrezygnują z baranków na ścianie :)

   Usuń
 2. czy takie haczyki utrzymają ramkę np drewnianą ze zdjęciem?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak najbardziej. Do wyboru mamy wachlarz haczyków, które nie tylko różnią się między sobą wizualnie, ale także masą jaką są w stanie udźwignąć.

   Usuń
 3. Ciekawy temat. Nieraz spotykałem się z kłopotami w dekoracji wnętrz w mieszkaniu w którym nie wolno sobie na wiele pozwolić bo jest cudze. Ciekawe ujecie problemu.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dziękuję, myslę, że można go wykorzystywac na różne sposoby :)

   Usuń

Instagram