Boimy się kolorów? nowości ...


Ostatnio na moim Instagramie pojawiło się kilka mocno kolorystycznych ujęć. Przyznam szczerze, boję się eksperymentów z kolorami, ale przy ostatniej mojej pracy, coraz bardziej podoba mi się testowanie nietypowych połączeń kolorystycznych. O kilku przykładach chciałam Wam dziś napisać.

Pamiętacie, gdy pisałam o kolorze, który mnie ostatnio mocno zachwyca? Jeśli nie, to zaglądnijcie (TUTAJ). Znów bardzo dawno temu pisałam o kolorach, których się boimy (TUTAJ). Zerkając na ten wpis dziś, wcale nie miałabym obaw przed użyciem tak połączonych barw. A Wy? Obecnie, szczególnie w projektach graficznych, popularne są nietypowe połączenia kolorystyczne. Wyróżniają się mocnymi kolorami i nie w formie akcentu. Obie lub wszystkie obecne barwy są mocne. Poza tym całość kompozycji jest bardzo prosta, minimalna, bez żadnych cieni i detali. W ten sposób zaprojektowana kompozycja wprowadza odważną nowość dla oka. Pewnie, gdyby ktoś opowiedziałby mi o takim użyciu barw, w życiu nie zaryzykowałabym takiego połączenia. Jednak przyglądając się nowym paletom, jestem zachwycona! Drugą nowością sa nietypowe połączenia kolorów. Mocne barwy w różu i zieleni? Dlaczego nie? Połączenie granatu z cyjanem? Wspaniale! Coraz bardziej przekonują mnie takie propozycje.

Co myślicie o nietypowych kolorach we wnętrzach? Jak bardzo podobają Wam się takie połączenia? Jakie pomieszczenie w domu mogłoby takie coś otrzymać?


foto / 1 / 2 / 3 / 4 / 5

Ola z apetycznego wnętrza

11 komentarzy:

 1. Ja chyba jestem zwolenniczką klasycznych kolorów ;) Jaki masz nick na instagramie?

  OdpowiedzUsuń
 2. Uwielbiam żółty i różowy, w zestawieniu z prostymi formami i drewnem mogą wyglądać bardzo nowocześnie...

  OdpowiedzUsuń
 3. Lubię kolory i raczej nie mogłabym mieszkać w biało-czarnym mieszkaniu, ale jednak stawiam na kolor głównie w dodatkach. I tutaj nie ma problemu - mogę łączyć typowe i nietypowe, dwa, trzy, pięć kolorów, ale jednak jakbym miała i całe ściany i podłogi i te większe meble w kilku kolorach, to bym chyba dostała oczopląsu ;) Choć przyznam, że połączenie na pierwszym zdjęciu i ta różowa podłoga na którymś z kolejnych, całkiem do mnie trafia, więc kto wie - może jednak pokuszę się o większe eksperymenty, niż tylko w dodatkach ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Lubię kolory - w dodatkach. Ale nie za dużo, żeby nie dostawać od rana oczopląsu. ;) Fajne inspiracje, chociaż nie przepadam ani za pastelowym różem na ścianach (bo ubrania to inna sprawa), ani za takim błękitem, który mi się kojarzy z... majtkami. ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo śmiałe kolory, trzeba trochę odwagi, żeby zdecydować się na ich wykorzystanie. Jeśli tylko jest dobry pomysł - to pewnie, choć zdecydowanie łatwiej jest działać z stonowanymi barwami :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Połączenia kolorystyczne, które przedstawiłaś na zdjęciach są wspaniałe :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Kolory, które pokazałaś idealnie pasują ponieważ są w połączeniu z barwami neutralnymi, dzięki temu połączenia są kontrastowe, ale jednocześnie stonowane, subtelne i przyjemne dla oka.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wydaje mi się, że ludzie boją się eksperymentować z kolorami, bo boją się, że jeżeli uzyskają kolor, który im się nie spodoba, to będą musieli remontować mieszkanie w nieskończoność. Dlatego wolą wybrać "pewne" kolory, które nie zaskoczą ich swoim efektem. Dla osób, które boją się remontów, polecam 6 zasad jak przeprowadzić szybki i skuteczny remont http://warsztatbudowlany.bloog.pl/id,354108786,title,6-Zasad-szybkiego-remontu,index.html

  OdpowiedzUsuń
 9. Pierwsza ilustracja inspiruje mnie do zmian w mojej sypialni :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wooow ale inspiracje!! Boimy się kolorów i to strasznie! My jako architekci i projektanci - również, zauważyła, że niestety brakuje nam odwagi w niektórych przypadkach, a już nie wspomnę o Klientach - biel szarość czerń nie, kolory nie, pastelowe nie, - no to co nam zostało? ;)

  OdpowiedzUsuń
 11. Myślę, że z kolorowymi ścianami świetnie współgrają białe listwy przypodłogowe (klik), które ładnie kontrastują z kolorami.

  OdpowiedzUsuń

Instagram