O wiosennych spacerach i szukaniu skarbówPamiętam, jak jeszcze niedawno pisałam Wam za co lubię jesień, a tu już wiosna. Choć ta pora roku zbiera się bardzo powoli do rozkwitu, to dobrze, że na zewnątrz jest taka pogoda, która zachęca do wyjścia na zewnątrz i spacerów.

Bardzo lubimy spacery, ale które mają jakiś cel … Od roku jestem ogromną fanką gry terenowej Geocaching (TUTAJ). Zna ktoś z Was? Uwielbiam! Nawet w drodze z pracy nieraz sprawdzam, czy przypadkiem nie przechodzę obok jakiejś skrytki. Ostatnio na takie poszukiwania wybraliśmy się do Doliny Śłużewieckiej. Skrytki miały swoje miejsca w dziuplach, były podwieszane na drucikach i także dopinane na magnesie. Na czym polega zabawa? Na świecie jest mnóstwo skarbów, do których dążą tłumy! Nie rozchodzi mi się o skarby, typu: złoty pociąg, ale o małe skrytki, w których czeka na Was karteczka do wpisania się i „zalogowania”. Prowadzą nas do tego współrzędne geograficzne i wskazówki założyciela skrytki. Każdy może wykonać swoją skrytkę i umieścić do niej opis i dojście na stronie geocaching. W Polsce już nawet w najmniejszych miasteczkach są poukrywane skarby, sprawdźcie, może ktoś u Was na płocie ukrył coś niesamowitego! :)

W ubiegłym roku idąc tropem różnych skarbów zwiedziliśmy pół Portugalii! Skrytki są umieszczone zazwyczaj w ciekawych miejscach lub położonych widokowo. W ten sposób wspaniale poznaje się ważne i tajemnicze zakątki miasta. Aby dostać się do niektórych skrytek trzeba wykonać małe zadanie lub … tak jak ja wczołgać się do ciemnej jaskini na czworakach. W Dolinie Służewieckiej czekała na nas także zagadka (TUTAJ). Przez chwilę można poczuć się jak w podstawówce: „policz ile szczebli ma drabinka” lub „policz ile drewnianych ławek jest na skwerku”.

Podoba Wam się taka zabawa? Czy to dla Was ciekawy sposób na spędzenie czasu na świeżym powietrzu? Jak bardzo lubicie gry terenowe? Co jest dla Was wspaniałego w wiosennej pogodzie?


foto / www.apetycznewnetrze.pl

Ola z apetycznego wnętrza

3 komentarze:

  1. Kilka lat temu o tym usłyszałam pierwszy raz i kiedyś się w to "pobawię" ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawa aplikacja, pierwszy raz na nią trafiłam i myślę, że spróbuję. Zobaczę co znajdę u mnie w mieście.

    OdpowiedzUsuń
  3. Ale piękne zdjęcia! Aż chciałoby się wrócić do wiosennej pory :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram