Inspiracji brak?


Od kilku dni przeglądam Pinterest (mój profil TUTAJ) i poszukuję inspiracji, czegoś co można nazwać obecnie trendem. Czegoś co jest nowe, ale nie do końca. Czegoś co się powtarza, ale nie jest znane innym. Czegoś co moglibyśmy polubić. Inaczej… czym moglibyśmy się zainspirować :) Zapraszam Was na mini przegląd obecnych trendów.


KOLORY
Ku mojemu zdziwieniu, po pastelowej zapowiedzi Pantonea, wydaje mi się, że trendy wskazują na nieco odmienną paletę barw. Ciemna zieleń kojarząca się z często wspominaną u mnie na blogu „miejską dżunglą”, w towarzystwie nieco zimnych odcieni błękitu, a czasem turkusu. Obrazek prawie tropikalny. Sama bardzo źle czują się wśród dużych połaci zieleni czy błękitu. Jest mi zimno, trochę nieprzyjemnie. Jednak gdy widzę te barwy na coraz większej ilości przykładów… zaczynam powoli przekonywać się do akcentów w tych kolorach.

MEBLE
Naturalnie, czyli drewno w różnej formie, ale z naciskiem na „naturalnie …”. Bardzo często forma danego mebla czy przedmiotu wykorzystuje naturalnie ukształtowaną część materiału, z którego jest wykonana. Inny modny sposób na „budowę” domowego wyposażenia? To sklejka (pisałam TUTAJ). Sklejka pojawia się nie tylko jako element konstrukcyjny, ale jako wykończenie ścian, czy też skrzydło szafy. Poza tym... delikatność, meble jak pajączki :)

WZORY
We wzorach widzę dwa nurty: nieco egzotyczne, jak boho (wspominałam TUTAJ, nawet w odręcznej wersji) i geometria, niekoniecznie symetria. Wzory są zazwyczaj monochromatyczne lub z akcentem koloru. Nie muszą pokrywać całej powierzchni, na której się znajdują, mogą być „rozsypane”. Tu kolejny przykład naturalności, to tak, jakbyśmy coś rozsypali, zawsze jest to nierównomierne. Do wzorów dodałabym jeszcze boazerie lub inaczej ... lamperie. Staje się coraz bardziej popularna :)

W KUCHNI …
O trendach w kuchniach wspominałam Wam już niedawno (TUTAJ). Nic się nie zmienia, prócz odważnej kolorystyki. Poza tym: marmur, taki sam materiał blatu co i przestrzeni nadblatowej, wyszukane uchwyty, itd.

W ŁAZIENCE…
Nadal królują białe łazienkowe wnętrza, jednak bawimy się wzorem, a dokładnie układem płytek, rysunkiem fug. Jak szybko odmienić łazienkę? Zmienić kolor fug! O łazienkach napiszę jeszcze niebawem więcej. Oświetlenie w łazience ... polecam wiszące lampki lub lampy z długim ramieniem. 

A co według Was jest obecnie trendem? Co wynika z Waszych obserwacji? Co chętnie zaprosicie do Waszych domów? Czy obecne trendy są nachalne? Jak uważacie?

01 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7 / 8 / 9 / 10

Ola z apetycznego wnętrza

12 komentarzy:

 1. Naturalne drewno jest ponadczasowe, więc zawsze będzie piękne, niezależnie od mody :)
  Uwielbiam je we wnętrzach.
  Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 2. Ja wybieram zieleń :) mam jej w domu już sporo, ale w mniej egzotycznym wydaniu.

  OdpowiedzUsuń
 3. Hah, zieleń mnie dziś prześladuje w rozmowach :)
  Sama miałam kiedyś wielką, zieloną ścianę w soczystej zieleni... i nie mogłam na nią patrzeć. Za każdym razem jak koło niej przechodziłam, udawałam że jej nie ma. Aż w końcu ją przemalowałam i ulżyło mi po prostu.

  OdpowiedzUsuń
 4. Drewno i biel to coś co zawsze tworzy ciekawe połączenie. Natomiast ta matowa zieleń raczej do mnie nie przemawia

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo fajny blog i ciekawy artykuł. Drewno, biel - super. ale tak jak Bonia napisała, ta zieleń też do mnie nie przemawia :) Ale to oczywiście kwestia gustu.

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ładnie to wygląda

  OdpowiedzUsuń
 7. Wydaje mi się, że z tymi inspiracjami jest naprawdę ciężko i szukam już dość długo, a pomysłu konkretnego jeszcze na to wszystko nie mam.

  OdpowiedzUsuń
 8. Na szczęście jest tyle przeróżnych rzeczy w internecie, że nie powinno być większego problemu z zainspirowaniem się.

  OdpowiedzUsuń
 9. Podoba mi się ta przestrzeń

  OdpowiedzUsuń

Instagram