TREND: portrety


Z czym Wam się kojarzą? Bo mi z pałacami, dworkami i klatkami schodowymi w zamczyskach, a tu … to jak się okazuje, styliści upodobali sobie ten trend w zwykłych mieszkaniach.

Nie wiem, co jest tego powodem, czy moda na vintage? Tęsknota za przodkami? Za ich życiem? Mam kilku znajomych, których dziadkowie wiedli zupełnie inne życie niż w obecnych czasach wiedzie je ich rodzina. Nie jest to kwestia statusu społecznego, ale sposobu prowadzenia domu. Dziś nie mają dworku z pięknym ogrodem, w którym krząta się ogrodnik czy gosposia, dziś żyją tak jak każdy inny, a jednak ich życie jeszcze przed wojną, czasem na odległych terenach dawnych ziem polskich , wyglądało zupełnie inaczej. Dlatego, powracam do pytania, skąd taka moda na portrety?

Macie w swoich domach portrety? Nawet takie współczesne? Jesteście ich fanami? Czy wolicie zdjęcia spontaniczne? Jak utrwalacie chwile? Czy tylko na Instagramie? Czy macie jakieś obrazy na ścianach?
1 / 2 / 3 / 4 / 5

Ola z apetycznego wnętrza

14 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł, muszę przyznać, że pięknie to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 2. O losie! Co to za portrety? hihihihihi - takich to w rodzinie nie mam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet nie wiedziałam, że się wpisuję w jakiś trend! :D Posiadam w domu portrety i nawet o nich kiedyś pisałam tu: http://kozadomowa.blogspot.com/2015/11/korzenie.html :) Najcenniejsze są te dwa, moich pradziadków. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. I żeby jeszcze pachnący farbą :) podoba mi się ten detal.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy trend i bardzo stylowy. A jeśli są to portrety rodzinne, przechodzące z pokolenia na pokolenie, to jest to coś pięknego. Takie portrety pięknie wyglądają zarówno we wnętrzach klasycznych jak i eklektycznych a nawet nowoczesnych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam szczęście mieć w rodzinie takie portrety i fantastyczne stare zdjęcia, mam zamiar obwiesić nimi ściany :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy bym nie wpadł na to aby wykorzystać portrety do aranżacji wnętrz. Przeważnie portrety były wykorzystywane w bardziej szlacheckich domach natomiast muszę przyznać że wygląda to bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 8. No cóż, mnie portrety przodków, poroża itp. kojarzą się ze śmiercią. Nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń

Instagram