TREND: portrety


Z czym Wam się kojarzą? Bo mi z pałacami, dworkami i klatkami schodowymi w zamczyskach, a tu … to jak się okazuje, styliści upodobali sobie ten trend w zwykłych mieszkaniach.

Nie wiem, co jest tego powodem, czy moda na vintage? Tęsknota za przodkami? Za ich życiem? Mam kilku znajomych, których dziadkowie wiedli zupełnie inne życie niż w obecnych czasach wiedzie je ich rodzina. Nie jest to kwestia statusu społecznego, ale sposobu prowadzenia domu. Dziś nie mają dworku z pięknym ogrodem, w którym krząta się ogrodnik czy gosposia, dziś żyją tak jak każdy inny, a jednak ich życie jeszcze przed wojną, czasem na odległych terenach dawnych ziem polskich , wyglądało zupełnie inaczej. Dlatego, powracam do pytania, skąd taka moda na portrety?

Macie w swoich domach portrety? Nawet takie współczesne? Jesteście ich fanami? Czy wolicie zdjęcia spontaniczne? Jak utrwalacie chwile? Czy tylko na Instagramie? Czy macie jakieś obrazy na ścianach?
1 / 2 / 3 / 4 / 5

Ola z apetycznego wnętrza

15 komentarzy:

 1. Ciekawy pomysł, muszę przyznać, że pięknie to wygląda.

  OdpowiedzUsuń
 2. O losie! Co to za portrety? hihihihihi - takich to w rodzinie nie mam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Nawet nie wiedziałam, że się wpisuję w jakiś trend! :D Posiadam w domu portrety i nawet o nich kiedyś pisałam tu: http://kozadomowa.blogspot.com/2015/11/korzenie.html :) Najcenniejsze są te dwa, moich pradziadków. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. I żeby jeszcze pachnący farbą :) podoba mi się ten detal.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy trend i bardzo stylowy. A jeśli są to portrety rodzinne, przechodzące z pokolenia na pokolenie, to jest to coś pięknego. Takie portrety pięknie wyglądają zarówno we wnętrzach klasycznych jak i eklektycznych a nawet nowoczesnych.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam szczęście mieć w rodzinie takie portrety i fantastyczne stare zdjęcia, mam zamiar obwiesić nimi ściany :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Nigdy bym nie wpadł na to aby wykorzystać portrety do aranżacji wnętrz. Przeważnie portrety były wykorzystywane w bardziej szlacheckich domach natomiast muszę przyznać że wygląda to bardzo ciekawie.

  OdpowiedzUsuń
 8. No cóż, mnie portrety przodków, poroża itp. kojarzą się ze śmiercią. Nie dla mnie.

  OdpowiedzUsuń
 9. 39 year-old Assistant Media Planner Kleon Hassall, hailing from Owen Sound enjoys watching movies like Conan the Barbarian and Skateboarding. Took a trip to Cidade Velha and drives a Ferrari 412S. dlaczego nie zobaczyc tutaj

  OdpowiedzUsuń

Instagram