5 PYTAŃ, KTÓRE NALEŻY SOBIE ZADAĆ PRZED PROJEKTEM KUCHNIKońcówka lutego, to czas kiedy większość z nas zaczyna zastanawiać się nad zmianami w swoich domach. Postanowiłam uruchomić intensywny mini poradnik w jaki sposób zorganizować się przed zmianami w domu. Dziś zapraszam na wstęp do kuchni.

Jakiś czas temu pisałam podobny post na temat łazienki, dlatego tych, którzy szykują się z remontem salonu kąpielowego, zapraszam TUTAJ, znajdziecie tu pomocne 5 pytań, które powinniście sobie zadać przed projektem łazienki. A jak jest w przypadku kuchni? Kuchnia to miejsce, które jest użytkowane przez nas w różny sposób, w zależności od stylu życia. W łazience każdy z nas załatwia podobne potrzeby, tak w kuchni, jest nieco inaczej. Wszystko zależy od statusu rodziny, wielkości rodziny, stylu życia. Prezentuję Wam kilka pomocnych pytań, dla tych, którzy wiedza i nie wiedzą jak ma wyglądać ich kuchnia marzeń. A tych, którzy są już krok dalej, zapraszam TUTAJ na propozycje kolorystyczne do wnętrz kuchennych.


1. C z e g o   o b e c n i e   b r a k u j e   C i   w   T w o j e j   k u c h n i  ?
Na pewno jest coś, o czym wspominasz lub marzysz i wiesz, że jest to niezbędne. Wypisz takie przedmioty, strefy, miejsca na kartce i zastanów się, z których jak często byś korzystał, a które są tylko Twoim chwilowym marzeniem, spowodowanym np. trendem obowiązującym od jakiegoś czasu.

2. C z y   j e s t   k a w i a r n i a / r e s t a u r a c j a ,   w   k t ó r e j   c z u j e s z   s i ę   d o b r z e ?  C o   t a m   C i   s i ę   p o d o b a ?
To bardzo dobry sposób na wyobrażenie sobie swojej idealnej kuchni. A może macie jakieś ulubione pomieszczenie z filmu? Oglądaliście film, w którym zakochaliście się w scenografii? Szukajcie inspiracji tam gdzie czujecie się dobrze, lubicie przebywać czy też lubicie na to patrzeć.

3. J a k i   z a p a c h   c z u j e s z   w   s w o j e j   w y m a r z o n e j   k u c h n i ?
Często dzięki zapachowi możemy zadecydować jaki styl kuchni wybierzemy. Jeśli czujesz w niej zapach kremu brule to może warto pomyśleć o elementach Prowansji? A może są to świeże owoce cytrusowe? Nie zapomnij wtedy o mocnych akcentach kolorystycznych w dodatkach :)

4. W  j a k i c h   s y t u a c j a c h   n i e   l u b i s z   s w o j e j   o b e c n e j   kuchni?
Gdzie jak gdzie, ale w kuchni, zawsze znajdzie się coś, co nam nie pasuje. Najlepiej mają się małe kuchnie, w nich nie można dużo zepsuć funkcjonalnie. Dlaczego nie lubicie swojej obecnej kuchni? Coś pewnie sprawiło, że chcecie ją zmienić. Może

5. J a k   c z ę s t o   g o t u j e s z ?   P i e c z e s z ?   J e s z   w   k u c h n i?
W ten sposób będziesz mógł stwierdzić, jaki zakres prac wchodzi w planowany remont kuchni. Może się okazać, że mało gotujesz, więc nie potrzebujesz olbrzymiej lodówki lub piekarnika, a kuchenka wystarczy na dwa palniki. Częstotliwość przebywania w kuchni decyduje o jej funkcjach.

W jaki sposób planujecie remont kuchni? czy ktoś z Was jest teraz na takim etapie? W jaki sposób zabieracie się do remontu i planowania? Czy realizujecie w ten sposób swoje marzenia?foto /

Ola z apetycznego wnętrza

20 komentarzy:

 1. Mogłabym nie wychodzić z tego bloga. Idealny blog wnętrzarski dla mnie <3 Wiele inspiracji, dziękuję :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Pisze Pani że w małych kuchniach nie można dużo zepsuć funkcjonalnie, nie zgadzam się z tą opinią. One już są zepsute od początku, ponieważ nie ma w nich miejsca na funkcjonalne rozplanowanie przestrzeni. Mam taką małą kuchnię 4,5m2 i naprawdę nie można w niej zaplanować funkcjonalnie przestrzeni, bo nic się nie mieści, dochodzi jeszcze wielkie okno na całej ścianie i inne niedogodności.IJ

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja zdecydowanie wole aranżować małe przestrzenie, duże mnie przytłaczają. Może czas pomysleć o remoncie? :)

   Usuń
 3. Świetna kuchnia - podoba mi się zwłaszcza siedzisko przy stole :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo oryginalny projekt, podoba mi się :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Remont kuchni należy rozpocząć od sprawdzenia zasobności portfela. W tym roku na wiosnę czekają mnie zmiany w kuchni, ale będę musiała się ograniczyć tylko, albo aż do malowania (odświeżenia) ścian. Dzięki temu blogowi wiem, że będą to jasne barwy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Remontowanie na własną rękę może nie być opłacalne. Efekt naszych wysiłków może nie być taki się spodziewaliśmy. Być może lepiej jest wynająć fachowców, którzy wyremontują szybko i profesjonalnie, szczególnie gdy brak nam czasu. Jeśli nie mamy znajomych profesjonalistów, można ich poszukać na przykład przez internet. Niektórzy się ogłaszają na portalach ogłoszeniowych np. http://www.gumtree.pl/s-remont-i-budowa/v1c9101p1 .

   Usuń
 6. Kuchnia jak cukiereczek ;)...podobają mi się industrialne akcenty..

  OdpowiedzUsuń
 7. Bardzo przydatne informacje! :) W ogóle to kuchnie na tych zdjęciach wyglądają ślicznie. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 8. Twoje logo rozwaliło mnie na łopatki! <3 bardzo przydatny post, właśnie dogrywam szczegóły nowego projektu mojej starej kuchni. akurat zdecydowałam się na pomoc profesjonalistów z firmy Lindberg, ale najpierw muszę wiedzieć, czego dokładnie oczekuję. Twoje 5 pytań mi bardzo pomogło! ;)

  OdpowiedzUsuń
 9. 5. J a k c z ę s t o g o t u j e s z ? P i e c z e s z ? J e s z w k u c h n i?
  W ten sposób będziesz mógł stwierdzić, jaki zakres prac wchodzi w planowany remont kuchni. Może się okazać, że mało gotujesz, więc nie potrzebujesz olbrzymiej lodówki lub piekarnika, a kuchenka wystarczy na dwa palniki. Częstotliwość przebywania w kuchni decyduje o jej funkcjach."

  Z tym się nie zgodzę, kuchnia powinna być wyposażona w pewien standard - normalnych rozmiarów kuchenkę ( cztery palniki), lodówkę i całą resztę. Nigdy nie wiadomo kiedy będzie to w pełni potrzebne. Z jednym wyjątkiem - chyba że jesteś singielką, a na przeciwko mieszka seksowny brunet.

  OdpowiedzUsuń
 10. Piękna ta kuchnia! Myślę, że podstawą dobrze wyposażonej kuchni jest także szeroka i funkcjonalna kuchenka oraz praktyczny (czytaj duży) zlewozmywak oraz długi blat kuchenny.

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ważne jest odpowiednie wyposażenie kuchni, trzeba więc zastanowić się, jakie sprzęty będą nam najbardziej potrzebne. Warto też przemyśleć, czy chcemy pozostawić je widoczne, czy raczej zdecydować się na zabudowę.

  OdpowiedzUsuń
 12. To bardzo praktyczne porady, które faktycznie powinniśmy wziąć pod uwagę przy projekcie kuchni. Według mnie jest to pomieszczenie, które najbardziej ze wszystkich potrzebuje odpowiedniego zaplanowania i przemyślanego rozstawienia mebli czy sprzętów.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ale przyjemna kuchnia, uwielbiam taki minimalizm. Zwykle najbardziej przemawiały do mnie bardziej klasyczne białe meble kuchenne, ale ten kolor też piękny! A porady w punkt, dają dużo świadomości czego oczekujesz, a co ci niepotrzebne, super :)

  OdpowiedzUsuń
 14. Takie informacje jak te są niesamowicie wartościowe.

  OdpowiedzUsuń

Instagram