NIKON #CREATIVE TRAIL z Forrest [ WYWIAD, FILM ]


O pasji pisałam wiele razy. Jest ona bardzo wartościowym składnikiem naszego życia. Pasja to nie tylko hobby, to sposób na życie, to coś bez czego nie wyobrażamy sobie naszego dnia, coś, co niektórym udaje się zamienić w pracę na pełen etat i jeszcze więcej … Wraz z moim Nikonem postanowiłam wybrać się z wizytą do jednej takiej osoby, którą podziwiam od jej pierwszych kroków i trzymam kciuki za kolejne sukcesy … Zapraszam na film :)

O tym dlaczego piszę bloga i czym dla mnie jest, pisałam TUTAJ i TUTAJ. Jeśli stoicie przed decyzją czy rozpocząć swój internetowym dziennik, albo zastanawiacie się czy nadal go prowadzić, zachęcam Was do przeczytania tych postów. Poprzez bloga poznałam wiele osób, które realizują swoją pasję z wielkim sercem, czasem wspominam o nich w cyklu POLSKIE SMAKI ( zaglądnijcie jeśli jeszcze nie znacie). Mając okazję wyszukania osoby i przeprowadzenia wywiadu, nie mogłam wybrać inaczej, zawędrowałam do leśnych stworów Forrest. Z Dagmarą, twórczynią rozpoznawalnej marki, poznałam się oczywiście dzięki blogowi. Zwierzaki zawładnęły moim sercem. Jednak jak się okazało, mamy także dużo wspólnego: obie skończyłyśmy Architekturę na tej samej uczelni. Los tak sprawił, że spotkałyśmy się po raz pierwszy w wirtualnym świecie, a nigdy na uczelni :) Od momentu kiedy Forrest zawitał do Warszawy, czasem zaglądam do zwierzaków, a przy okazji z Dagmarą mamy mnóstwo tematów do omówienia! Nie raz konsultujemy ze sobą wiele pomysłów, które później ja wdrażam na bloga, a Dagmara do Forrest. Kreatywności nigdy dość, dlatego nic dziwnego, że jako polski przykład #creativetrial z Nikonem, wybrałam Forrest. Zapraszam na wywiad z Dagmarą, w progach Forrest, a tych, którzy mają ochotę poznać tą niezwykle skromną osobę i markę, do showroomu w Warszawie :)


Poniżej przypominam Wam fragmenty wywiadu, który przeprowadziłam kilka lat temu z Dagmarą w POLSKICH SMAKACH, na całość zapraszam TUTAJ. Czy coś się od tej pory zmieniło? :)

Czym i dla kogo jest FOR.REST ?
FOR.REST to porcelana malowana ręcznie według autorskiego projektu. Tworzę porcelanę dla każdego kto ceni sobie chwilę relaksu w dobrym towarzystwie… mieszkańców lasu ; )

Co pobudza Twoją wyobraźnię przy pracy nad kolejnymi projektami?
Inspirują mnie katalogi, książki, podróże, rozmowy. Często jestem w ruchu - rysuje i zapisuje pomysły w autobusie czy pociągu, dlatego mój notes pęka w szwach od szybkich szkiców, skrótów myślowych oraz przypadkowych kartek. Dopiero w domu, na spokojnie analizuje każdy pomysł i dopracowuje szczegóły.

Jakich materiałów używasz przy tworzeniu?
Cenię sobie jakość. Uważam, że polska porcelana jest jedną z najlepszych, dlatego po taką sięgam. Przy wyborze kształtu kubka czy filiżanki kieruję się ergonomią. Zależy mi na tym aby ucho dobrze leżało w dłoni, nie ma nic gorszego od kubka gorącej herbaty wyślizgującego się z rąk ; ) Biała porcelana to idealne tło dla moich projektów, a na punkcie czarnych pisaków/ flamastrów/ długopisów mam hopla, inne kolory nie wchodzą w grę, przynajmniej na razie.

Gdzie u Was w domu można znaleźć Twoje realizacje?
U mnie w domu zwierzaki są wszędzie… pomijając naturalne środowisko czyli kuchnię, można je dostrzec również przy łóżku i na biurku. Kubki wiszą również na stojaku, który zrobił dla nas kolega - ROMEK, specjalnie na targi…
foto / apetycznewnetrze

Ola z apetycznego wnętrza

7 komentarzy:

 1. Świetne fotki i wnętrze, pozdrawiam serdecznie! ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Piękna porcelana. Duży plus za ręczną robotę! Sądzę, że wiele osób chce mieć takie arcydzieła u siebie w domu. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Twoje pomysły mnie zadziwiają, jestem pod wrażeniem ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetny pomysł na wpis. Zazdroszczę ci kreatywności

  OdpowiedzUsuń

Instagram