Jakie są moje noworoczne postanowienia i jak w nich wytrwać? + NIESPODZIANKA :)


Inni robią, więc zrobię i ja!

Ależ ten czas szybko płynie, a wybór postanowień nie należy do łatwych. Ostatnio byłam świadkiem, jak jedna osoba przyniosła kajecik i zaczęła formułować punkt po punkcie … pytam: „co robisz?”, na co spotkałam się z wielkim zdziwieniem „spisuję swoje noworoczne plany i postanowienia”. Spisać to pierwszy krok, a co zrobić aby zacząć je realizować i nie wypaść z trasy?

Jaki będzie jeden z moich motywatorów? Wspominałam Wam o współpracy z Nikon Polska na Instagramie (TUTAJ ). Mam nowy aparat fotograficzny, który pomoże mi zrobić wspaniałe zdjęcia w każdych warunkach :) Ten brak był jednym z moich ograniczeń, które nie pozwalały mi na realizację wielu celów. Teraz, po kilku dniach testów mam mnóstwo pomysłów w jaki sposób pokazać na blogu kreatywne chwile, które towarzyszą mi na co dzień. Zapraszam już Was od dziś do śledzenia akcji Nikona #creativetrial, w której od jakiegoś czasu uczestniczy Łukasz Jakóbiak z 20m Łukasza. Trzymajcie kciuki! :) a już niedługo więcej szczegółów i niespodzianka dla Was!


To jaka jest moja lista postanowień noworocznych? Skoro jestem blogerką, postanowiłam ją upublicznić, będziecie doskonałym silnikiem i motywatorem do realizacji moich celów :) Lista będzie „na żywo” aktualizowana. Jeśli tylko coś się zmieni w danej dziedzinie, to napiszę, wstawię linka jako dowód itp. … Ogólnie moje postanowienia są pod hasłem ZWOLNIJ … bo za bardzo pędzę i uważam, że omija mnie wiele dobrego.


W 2016 roku stawiam na ...

1. czas wolny - więcej czasu dla siebie i moich zainteresowań. Już od dawna marzę aby zrobić coś poza komputerem, jednak nie poradzę na to, że moja praca zawodowa jak i drugi etat: blog zmuszają mnie do korzystania z tego „przekleństwa” XX wieku. Mam nadzieję w tym roku to zrealizować …

2. media detox  – chociaż i tak nie jestem uzależniona od Facebooka, wchodzę tam bardzo rzadko, za to na maila zerkam często. Od teraz zakładam sobie odpowiedni czas, kiedy zajmuję się odpowiadaniem na wiadomości, komentowaniem na blogu czy Instagramie. Staram się także nie korzystać z innych mediów społecznościowych, tylko ograniczyć się

3. mniej zobowiązań – zdecydowanie za dużo biorę na siebie, koniecznie muszę nauczyć się mówić „NIE”, ale też nie wychylać się przy pracy w grupie. Podobne postanowienie miałam w ubiegłym roku i myślę, że jestem w połowie drogi do celu :)

4. praca … marzeń jeszcze przede mną, ale już niedaleko, tak myślę :) W ramach mojego rozwoju, w tym roku skończę studia podyplomowe w lipcu i również chcę zdać dwa certyfikaty Zarządzania Projektami :)

5. poranki – od wstawania do wyjścia nie mija dużo czasu … potrafię szybko się zebrać do działania. Jednak może nieco zwolnię, tak aby zrobić jedną rzeczy, którą robiłabym wracając do domu? Musze inaczej zagospodarować poranki.

6. weekendy - zdecydowanie więcej wolnych weekendów, na które nie ma planów, są spontaniczne i ostatecznie pełne wypoczynku. Obecnie co drugi weekend mam zajęcia, co drugi jadę do domu, nie ma czasu kiedy spokojnie wstanę z samego rana, posprzątam mieszkanie czy też coś zrobię wokół siebie, a jeśli zdarzy się wolny weekend, to jest zajęty sprawami blogowymi i tak w kółko. To musi się zmienić.

7. posiłki – regularność, nie oznacza to, że się głodzę, ale jem o trochę dziwnych porach dnia i w ten sposób nieraz zapominam o kolacji czy obiedzie, zastępując go kolacją. Mój posiłek to: śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek i kolacja. Jednak nieraz, gdy zjem za późno drugie śniadanie, nie mam ochoty na obiad … podobnie ze zbyt późnym obiadem, to nie jem już kolacji. Chce to zmienić i zacząć jeść tak, aby 5 posiłków wróciło do mojego dziennego harmonogramu :)

8. blog – zrobię 3 specjalnie stylizowane sesje i nagram 3 filmiki nastawione głównie na emocje i proste lubiane czynności, wykonywane przez nas w ciągu dnia. Dodatkowo wprowadzę swój autorski warsztat planowania przestrzeni. 3 majcie za mnie kciuki :) - w tym na pewno pomoże mi Nikon :)

9. garderoba – macie swoje ulubione ubrania? Ja mam, są tak przeze mnie lubiane, że nie zwracam już uwagi na to, że kolor nie jest tą samą żywą barwą jak na początku, tylko noszę je namiętnie, a nie są już tak piękne … Robię porządek w szafie i wymieniam stare na nowe, bo nie mam ich zbyt wiele, jestem minimalistą :)

10. stworzyć „coś swojego” … muszę jeszcze trochę pomyśleć, ale na pewno się tym z Wami podzielę :)


Będziecie mi kibicować? Zapraszam do śledzenia. A Wy? Jakie macie postanowienia? Podzielicie się? Macie jakiś sposób aby przetrwać w swoich noworocznych postanowieniach?
A teraz jeszcze niespodzianka! Wiem, że już połowa stycznia, ale skoro mam ZWOLNIĆ, to zwalniam i "lepiej późno niż wcale", zapraszam Was do pobrania mojego autorskiego kalendarza, który widzieliście na zdjęciach, jest także w wersji tapety na smartfona lub komputera :)

STYCZEŃ 2016


LUTY 2016Ola z apetycznego wnętrza

10 komentarzy:

 1. Konkretne postanowienia, trzymam kciuki:)

  OdpowiedzUsuń
 2. Trzymam gorąco kciuki, żeby Ci się udało, ponieważ postanowienia są naprawdę warte realizacji :) Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. Powodzenia! Ja też muszę ograniczyć spędzanie czasu na kanałach social media. A niespodzianka bardzo przydatna:-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Trzymam kciuki za Twoje postanowienia. Ważne to wiedzieć czego się chce. Powodzenia!

  OdpowiedzUsuń
 5. Super lista postanowień, od lutego chyba wystartuje ze swoją, miesiąc opóźnienia, ale liczą się chęci. PS. super oprawa graficzna bloga, miło się czyta ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Wytrwałości i wszystkiego dobrego :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Ja spełniam swoje noworoczne postanowienia i rozwijam swoją firmę. Jestem na etapie, kiedy mam w planach zatrudnić osoby z zagranicy do pracy u mnie. Wiele też czytam na ten temat i wiem, że na stronie https://www.expatinfo.pl/zezwolenia-na-prace/ mogę zyskać odpowiednie informacje. Polecam przeczytać.

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja chciałabym rozwinąć swój biznes i już od początku roku wszystkie plany realizuję. Chciałabym też skorzystać z doradztwa podatkowego i tak właśnie myślę nad tym, aby wybrać sobie taką propozycję, jak https://wzpartners.pl/oferta/doradztwo-biznesowe/ . Oferta firmy jest moim zdaniem bardzo imponująca.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeżeli chodzi o moje postanowienia to na pewno chcę się skupić na dalszym dbaniu o moją firmę. Z tego powodu ostatnio szukałam różne metody rozwoju pracowników, ponieważ chciałabym zwiększyć ich kompetencje. Zdecydowałam, że wyślę ich na nowe szkolenia.

  OdpowiedzUsuń

Instagram