Jak nie przesadzić z dekoracją w święta?


Grudzień jest chyba jedynym miesiącem w roku, w którym większość z nas przywiązuje uwagę do dekoracji. Najciekawsze w tym wszystkim jest to, że wszyscy są solidarni, bo nie tylko nasze domy, ale także wystawy sklepowe, ulice, całe miasta ubierają się w jednej konwencji. Kiedy powinniśmy powiedzieć sobie dość? Czy czasem nie przesadzamy w ilości symboli, kolorowych elementów i nie zapominamy o tym co to wszystko ze sobą niesie?


 Więc, jak nie przesadzić z dekoracją?
wybierz kilka punktów, w domu, w których dekoracja:

1. będzie dobrze widoczna, po co umieszczać dekorację w miejscach, gdzie np. zasłania ją szafa lub w głębokiej wnęce?
2. nie będzie przytłoczona przez inne przedmioty, regał z dużą ilością przedmiotów, nie tylko książek, ale innych ozdób, dekoracja zgubi się i straci wartość
3. może pusta ściana, to dobry moment na jej zagospodarowanie, a gdy skończy się okres świąteczny, może a nóz zainspirujesz się i poszukasz innych ciekawych przedmiotów sezonowych na przyozdobienie pustej ściany?
4. Nietypowe miejsce, nietypowe miejsca mają to do siebie, że nie zwracamy na nie uwagi lub nie myślimy o tym aby je ozdobić, może instalacja CO? Pionowe rury idealnie przydadzą się jako konstrukcja na jakiś łańcuch światełek
5. Miejsce nieciekawe, w ten sposób ożywi się i stanie się nowym odkryciem domu, może zyska nowy mebel lub funkcję?

A Wy jak ozdabiacie dom? zwracacie uwagę na miejsca, w których umieszczacie dekoracje?czy na bogato? Jak długo zastanawiacie się nad dekoracjami? A może macie jakieś ulubione?foto / Pinterest, tablica Winter inspiration

Ola z apetycznego wnętrza

10 komentarzy:

 1. Super pomysły! Ja czekam właśnie na swoją - minimalistyczną - choinkę. O tę: http://allegro.pl/duza-choinka-metalowa-ozdobna-biala-caloroczna-102-i5842420614.html. Może masz jakieś pomysły na minimalistyczne, pasujące do niej ozdoby choinkowe? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Świetne są te choinki ze starych desek parkietowych oraz skarpety z wkładką :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 3. W tym roku przyrzekam sobie, że nie przesadzę, ale pewnie znów skończy się na zrobieniu z domu prawdziwej świątecznej kapliczki ;-) Bardzo podobają mi się choinki z desek, zrobię sobie coś podobnego.

  OdpowiedzUsuń
 4. Zbyt dużo ozdób i różnych kolorów może sprawić, że nasze świąteczne wnętrze będzie bardziej tandetne niż stylowe. Aby tak się nie stało warto pamiętać o tym co napisałaś. Myślę, ze do dekoracji możemy użyć prostych, naturalnych materiałów lub bazować na jednym kolorze.

  OdpowiedzUsuń
 5. ostatnia dekoracja z mchem cudna

  OdpowiedzUsuń
 6. A ja chciałam złożyć najszczersze życzenia z okazji Mikołaja, (święto niby dla dzieci, ale czasem można pofantazjować :) ) dużo prezentów, miłości i powodzenia w bloggerowaniu ;) Całuski od Pastelowego domku :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Na co dzień uwielbiam minimalizm ale w święta... no cóż, moja choinka jest wręcz kiczowata ;) za to pozostałe ozdoby są minimalistyczne i pasujące do wnętrza ;)

  OdpowiedzUsuń
 8. Ja osobiście uwielbiam dużą ilość dekoracji zarówno w domu jak i w miastach.

  OdpowiedzUsuń

Instagram