"Jak zaplanować idealny pokój dziecięcy?" cz.3


Pokój dziecka do kilka składowych: miejsce na wypoczynek i zabawę, a w późniejszym czasie miejsce na szerzenie wyobraźni, miejsce na rozwój, aż w końcu na edukację. Planując pokój, nawet już na etapie niemowlęcym należy tak aranżować przestrzeń, aby maleństwo od początku czuło się w niej komfortowo. Jak to zrobić skoro nie może nam tego powiedzieć?

Wydaje mi się, że pokój dziecka to wspaniałe miejsce gdzie edukacja i dekoracja idą z sobą w parze. Jest mnóstwo sposobów na aranżację pokoju, tak aby nie tylko była spełnieniem dziecięcych marzeń, ale także pełniła ukrytą funkcję. Gdy nie mamy pomysłu, czym ozdobić puste ściany, to może warto zastanowić się na położeniem na nich elementu, który będzie uczył nasze dziecko pierwszych cyferek czy literek? Może wieszak ponumerowany? A może ściana tablicowa na której zawiesimy mnóstwo wspaniałości? Zawsze w takich pokojowych szaleństwach zapala się lampka w momencie podsumowań budżetu … jest wiele sposobów na to aby pokój był ładny, a niedrogi i na taki nie wyglądał. Czasem wystarczy wymienić tylko gałki meblowe, innym razem można pomalować stary mebel. Na ścianę wystarczy nakleić naklejkę, albo pomalować na inny kolor. Szybka zmiana i na dodatek taka, co nie sprawi zawieruchy w portfelu.

A teraz czas na Was, wypowiedzcie się co sądzicie na powyższe tematy? Jestem bardzo ciekawa, co sądzicie na ten temat :) wypełnij ankietę lub napisz komentarzfoto /

Ola z apetycznego wnętrza

9 komentarzy:

 1. Świetny blog! Będę zaglądała tu częściej!

  OdpowiedzUsuń
 2. Nie wypełniłam ankiety bo dzieci nie mam i nie chcę się w tej kwestii wypowiadać. Widzę na zdjęciu bardzo schludny pokój, czysty. Z pewnością do takiego dążę teraz, abym miała wszystko poukładane. Ale dla dziecka? Proponowałabym dać jakiś kolor, więcej elementów, nad którymi się będzie zastanawiać jak to działa co to jest.

  OdpowiedzUsuń
 3. Świetny i bardzo praktyczny cykl wpisów. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. moj synek ma idealny wedlug niego pokoj - na scianach galaktyka - uzylismy farby śniezka barwy kolory a w samym pokoju ogrom zabawek :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Idealny pokój dziecięcy na pewno musi być funkcjonalny i posiadać dużo miejsca do przechowywania.

  OdpowiedzUsuń
 6. Świetnie się czyta twoje wpisy

  OdpowiedzUsuń
 7. Fascynujący wpis. Podoba mi się.

  OdpowiedzUsuń

Instagram