Inspiracje w domu ... gdzie je umieszczać?Zastanawialiście się kiedyś dokładnie nad tym co wieszacie na ścianach swojego mieszkania? Nie rozchodzi mi się o to czy jest to ładne, czy pasuje do wnętrza, ale czy ma to jeszcze jakąś ukrytą funkcję? Dziś chciałam poruszyć temat inspiracji, motywacji i … edukacji za pomocą dekoracji.

INSPIRACJA
Ostatnio przeglądając Pinteresta natknęłam się na to mieszkanie. Co zwróciło moją uwagę? Dekoracja ściany w kuchni… od razu zachciało mi się iść do kuchni, wyjąć mikser, tortownice i coś upiec. Tak, zainspirowały mnie wiszące karteczki na ścianie kuchennej. Poza tym, widzicie tą ścianę i płytki w stylu METRO (pisałam o tym trendzie tutaj)? Czasami coś, co nas inspiruje nieświadomie wieszamy na ścianie i nawet nie wiemy jak bardzo ten przedmiot na nas oddziałuje.

MOTYWACJA
Przemierzając kolejne pomieszczenia tego domu, zwracałam uwagę głównie na dekoracje ścian i skupisko różnych przedmiotów. W ten sposób dotarłam do kolejnych wniosków… Motywacja, często dekoracja jako tablica inspiracji jest dla nas motywacją do działania. W tym mieszkaniu jest to miejsce do pracy. W miejscu gdzie często siedzimy i mamy w pobliżu jakąś powierzchnię do zawieszenia przedmiotów, dekorujemy ją jakimiś fotografiami, zapiskami, złotymi myślami … może: będę codziennie robić 10 przysiadów i jeden więcej :)

EDUKACJA
Podobnie jak powyżej Edukacja i Motywacja są częstymi ukrytymi funkcjami dekoracji domu. Edukacja nie tylko może znajdować się w pokoju nastolatka, w pobliżu miejsca do nauki, ale także w kuchni, np. gdy chcemy dojść do perfekcji w pieczeniu ulubionego ciasta domowników. Dekoracja w formie apetycznej fotografii i przepisu na ciasto, spisu składników, dlaczego nie?

SENTYMENT
Ulubione i jak dobrze zadomowione w naszych wnętrzach galerie obrazków, ramek, a co najlepsze ostatnio także różnych przedmiotów. Dekoracja jako sentyment, najczęściej zawiera zdjęcia różnych chwil rodziny, przedmiotów kojarzących się momentami radości itd. …

A jak u Was z dekoracją i jej ukrytą funkcją? Zastanawialiście się kiedyś nad nią? A może macie jakiś sposób na przedmioty dekorujące ściany? Czy mają jakiś głębszy sens?

foto /

Ola z apetycznego wnętrza

8 komentarzy:

 1. Co do wprowadzania innowacji płynących z inspiracji to jestem zdania, że korzystanie z nich jest nieograniczone i tylko fantazja może stawiać jakiekolwiek bariery;)

  OdpowiedzUsuń
 2. U mnie ściany są pełne sentymentalnych obrazków, grafik, zdjęć oraz np. starych dokumentów rodzinnych oprawionych w szkło. Jednak coraz częściej myślę, że w kuchni warto zrobić coś w rodzaju tablicy na przypinanie ulubionych przepisów lub kartek przylepianych washitape do ściany. Wciąż ich szukam w ogromnych zbiorach, a tak miałabym wszystko na widoku :)
  Pozdrawiam!
  marta

  OdpowiedzUsuń
 3. Masz bardzo lekkie piór, bardzo fajnie się to czyta :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja cenne przepisy trzymam w przepiśniku, a nie wieszam na ścianie. Ale nie powiem ma to swój urok.

  OdpowiedzUsuń
 5. Ja cenne przepisy trzymam w przepiśniku, a nie wieszam na ścianie. Ale nie powiem ma to swój urok.

  OdpowiedzUsuń

Instagram