ORGANIZUJEMY PRZYJĘCIE URODZINOWE ...


Przeglądając artykuły poradnikowe: „w jaki sposób zorganizować przyjęcie urodzinowe?” trafiam zawsze na porady związane z kulinariami, czy też dekoracją, ale … zapominamy o tym, bez czego ani jedno ani drugie by nie zaistniało. Zastanawialiście się kiedyś, jak może różnić się przygotowanie przyjęcia urodzinowego w zależności od tego jakich mamy gości? Dziś przygotowałam dla Was zestaw „przyrządów” które pomogą w kuchni przy przygotowaniach urodzin dla dzieci i dla dorosłych.

Przyjęcie, nie tylko urodzinowe, ale takie najczęściej się spotyka, to nie lada wyzwanie. Na moich studiach uczono mnie, że jest to w pewnym sensie projekt, który musimy zrealizować. Jest tu faza inicjowania projektu, burza mózgów, planowania, a jeszcze wcześniej … analiza interesariuszy … istne zarządzanie projektami. Od jakich czynników zależy taka organizacja:

… OD WIEKU GOŚCI
Dla dzieci czy dla dorosłych? Obie grupy mają inne wymagania, nie tylko smakowe, ale także dietetyczne. Dzieciaki chętniej zjedzą słodkości, natomiast dorosły skosztuje niecodziennych specjałów. 

… OD PORY W JAKIEJ MA SIĘ ODBYWAĆ PRZYJĘCIE
Przyjęcie dla dzieci jest przygotowywane głównie w okolicach godzin 12:00-20:00. Jest to pora obiadu, podwieczorku i kolacji. To innymi słowy małe jednodniowe domowe przedszkole, w którym dzieci nie tylko się bawią, ale także smakują. 

… OD PORY ROKU …
W zależności od miesiąca, w którym jest organizowane przyjęcie zależą rodzaje dań jakie zaserwujemy. W przypadku dzieci mogą pojawić się lody lub sorbety domowych przepisów latem, natomiast zimą coś na ciepło, np. przypalana beza z kremem toffi.

Przygotowałam dwa przykładowe zestawy. Szczerze mówiąc, nie przypuszczałam, że intuicyjnie poszukując różnych elementów, ostateczne listy będą się tak różnić. Oczywiście każdy zestaw może być wymienny i można je łączyć, ale jednak biorąc pod uwagę te trzy czynniki, które opisałam powyżej myślę, że wybrane przedmioty pomogłyby nam w przygotowaniu urodzin.

A co Wy uważacie na temat tych zestawów?zestaw 1 - dla dorosłych
1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

zestaw 2 - dla dzieci
12 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7

Post powstał we współpracy z marką Black Red White, więcej produktów, można obejrzeć tutaj.


Ola z apetycznego wnętrza

9 komentarzy:

 1. Świetne zestawy :) Słodki jest ten pojemniczek nr 5 ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo fajne dodatki. Pojemniczek nr 5 rządzi ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. Taaak ten pojemniczek nr 5 magia, gdzie takie cos mozna dostać?

  OdpowiedzUsuń
 4. Też czasami korzystam z tej książki :) ten pojemnik rzeczywiście jest fantastyczny :) idealny na ciasteczka :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe tylko czy to dzieci docenią hehe. Ale bardzo mi się podoba zestaw. Na pewno takie rzeczy jak chlebaczek zostanie na dłużej.

  OdpowiedzUsuń

Instagram