Wyprawka sześciolatka - pokój sześciolatka


Spotykam się z różnymi opiniami rodziców na temat szkoły i sześciolatków. Wcześniejsze rozpoczęcie edukacji nie uważam za coś złego, tym bardziej, że program edukacji jest przygotowany odpowiednio do wieku dzieci, nie jest skomplikowana matematyką czy interpretacją poezji, tylko w pewnym sensie zabawą. Na naukę czytania czy pisania, wcale też nie jest za wcześnie, bo w wieku ilu lat dzieci chwytają dziś za tablety czy smartfony? Przygotowałam dla Was zestaw, który wydaje mi się sympatyczną wyprawą dla sześciolatka w świat szkoły :)

Jak powinien wyglądać jego pokój?
A czego nie powinno zabraknąć w tornistrze?

1 /     

Ola z apetycznego wnętrza

8 komentarzy:

 1. My idziemy dziś pierwszy raz do szkoły :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przestronne wrażenie:) Unikatowy pomysł na ułożenie książek - jednocześnie stanowią ciekawą dekorację. My dla 10 latka stworzyliśmy mini salę kinową na jednej ze ścian, teraz tylko musimy dostawić szafkę i łóżko.

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja poszedłemm na łatwiznę- szafa zabudowa z kolorowym obrazkiem, łózko z materacem ze sklepu. i Dodatki zrobione na zajęciach artystycznych. Dodatki mozna wymienić, łózko jest uniwersalne a w szafie najwyzej nakleimy tapetę z nowym wzorem..

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pokój, problemem może być tylko zrobienie wszystkiego zbyt dziecinnego, a 6latek szybko staje się 8, 10 i 12 latkiem :P

  OdpowiedzUsuń
 5. piękne, ale czy nie byłoby praktyczniej zrobić meble uniwersalne, tylko dodatkami nadac charakter adekwatny do wieku- i potem wymieniac dodatki??

  OdpowiedzUsuń
 6. Pojawiają się też firmy, które dbają o wygląd pomieszczen - szkoł, klubów, dla dzieci. i to własnie w podobnym stylu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pokoje moich dzieci przeszły już kilka przemeblowań i przemian. Już na początku postawiłam na meble uniwersalne, pasujące do różnego wieku i różnych upodobań i stylu. Dzięki temu, odświeżając dziecku pokój nie muszę wszystkiego sprzedawać i kupowac całej wyprawki od nowa. Myślę że to ma większy sens.

  OdpowiedzUsuń

Instagram