Wyprawka sześciolatka - pokój sześciolatka


Spotykam się z różnymi opiniami rodziców na temat szkoły i sześciolatków. Wcześniejsze rozpoczęcie edukacji nie uważam za coś złego, tym bardziej, że program edukacji jest przygotowany odpowiednio do wieku dzieci, nie jest skomplikowana matematyką czy interpretacją poezji, tylko w pewnym sensie zabawą. Na naukę czytania czy pisania, wcale też nie jest za wcześnie, bo w wieku ilu lat dzieci chwytają dziś za tablety czy smartfony? Przygotowałam dla Was zestaw, który wydaje mi się sympatyczną wyprawą dla sześciolatka w świat szkoły :)

Jak powinien wyglądać jego pokój?
A czego nie powinno zabraknąć w tornistrze?

1 /     

Ola z apetycznego wnętrza

13 komentarzy:

 1. My idziemy dziś pierwszy raz do szkoły :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Bardzo przestronne wrażenie:) Unikatowy pomysł na ułożenie książek - jednocześnie stanowią ciekawą dekorację. My dla 10 latka stworzyliśmy mini salę kinową na jednej ze ścian, teraz tylko musimy dostawić szafkę i łóżko.

  OdpowiedzUsuń
 3. a ja poszedłemm na łatwiznę- szafa zabudowa z kolorowym obrazkiem, łózko z materacem ze sklepu. i Dodatki zrobione na zajęciach artystycznych. Dodatki mozna wymienić, łózko jest uniwersalne a w szafie najwyzej nakleimy tapetę z nowym wzorem..

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo fajny pokój, problemem może być tylko zrobienie wszystkiego zbyt dziecinnego, a 6latek szybko staje się 8, 10 i 12 latkiem :P

  OdpowiedzUsuń
 5. piękne, ale czy nie byłoby praktyczniej zrobić meble uniwersalne, tylko dodatkami nadac charakter adekwatny do wieku- i potem wymieniac dodatki??

  OdpowiedzUsuń
 6. Pojawiają się też firmy, które dbają o wygląd pomieszczen - szkoł, klubów, dla dzieci. i to własnie w podobnym stylu.

  OdpowiedzUsuń
 7. Pokoje moich dzieci przeszły już kilka przemeblowań i przemian. Już na początku postawiłam na meble uniwersalne, pasujące do różnego wieku i różnych upodobań i stylu. Dzięki temu, odświeżając dziecku pokój nie muszę wszystkiego sprzedawać i kupowac całej wyprawki od nowa. Myślę że to ma większy sens.

  OdpowiedzUsuń
 8. Warto mieć jeszcze jedną kwestię na swojej uwadze czyli stworzenie odpowiednich warunków dla edukacji naszych dzieci. Sami doskonale wiecie jak potrafi wyglądać poziom nauczania w szkołach publicznych. Szukanie odpowiedzi na nurtujące pytanie potrafi zając sporo wolnego czasu po zajęciach. Powinniśmy we własnym zakresie zapewnić pomoce edukacyjne pozwalające zachęcić je do rozwijania swojej wiedzy. To bez dwóch zdania świetna inwestycja w ich przyszłość.

  OdpowiedzUsuń
 9. Mnie u syna tez czeka przemeblowanie, bo z obecnego wystroju pokoju już wyrósł. czy dajecie dzieciom do pokoju nawilżacze albo oczyszczacze?

  OdpowiedzUsuń
 10. u nas to wszedzie zabawki własnie leżą w pokoju, nie da się tak pięknie uporządkować pokoju, żeby było tak czysto przez cały tydzień :) Zwłaszcza teraz jak maluch ma obsesję na punkcie makeblock :D

  OdpowiedzUsuń

Instagram