CYKLADY (1) inspiracje z wyspiarskiego życia ...


Minęło pół roku, gdy pisałam Wam o tym jak spędziłam Nowy Rok. Zastanawiałam się wtedy, czy skoro rok rozpoczęłam w gronie obcej grupy osób, to czy coś podobnego jeszcze przydarzy się w ciągu kolejnych miesięcy ... i masz Ci! Właśnie wróciłam z wakacji po magicznych Cykladach, w gronie nowych znajomych, przeżyć i doświadczeń. Na pewno ten wyjazd zapamiętam na długo, a dla Was starałam się znaleźć ciekawostki wprost z wyspiarskiego spokojnego życia ... bo jest ono naprawdę baaaaaaaaaaaaaardzo spokojne! :)

O moich planach wakacyjnych wspominałam Wam już jakiś czas temu, przy weekendzie majowym. Inspiracją przypadkiem  stały się dwa filmy, a później nieoczekiwanie pojawiła się propozycja nie do odrzucenia. Pisałam Wam o greckim życiu w filmie "Mamma mia", piosenki towarzyszyły nam także na Cykladach ;)  Na pierwszy rzut, tuż przed tym jak wspomnę o moim zachwycie nad białymi domkami w uroczych zakątkach nie tylko Santorini, chciałam pokazać Wam kilka detali, które udało mi się uchwycić ... na sam koniec podróży, gdy wybrane rozwiązania widziałam wielokrotnie na rożnych wyspach (bo pływaliśmy i byliśmy na kilku ;) a później także w Atenach stwierdziłam, że to zdecydowanie lokalny trend!

Co spodobało mi się w cykladzkim lokalnym dizajnie? Jest tamtejszy, nigdzie indziej na świecie nie wpasowują się te detale jak tam, nie naśladują trendów wprost z Mediolanu czy Amsterdamu, są tamtejsze i dzięki nim można wyróżnić ten niezwykły wyspiarski klimat.

więcej obiecuję napiszę niebawem! :)foto / apetycznewnetrze

Ola z apetycznego wnętrza

20 komentarzy:

 1. super detale.. nie ma to jak blogerka wnetrzarska na wakacjach ;) tez własnie wróciłam.. i pamietam na co zwracałam uwagę.. ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ola świetne zdjecia...aż poczułam wakacje! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Jak tam pięknie! Już chcę na wakacje...

  OdpowiedzUsuń
 4. Zazdroszczę widoków :) już się nie mogę doczekać urlopu :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Super inspirujący i oryginalny post :) Jeszcze bardziej marzy mi sie urlop

  OdpowiedzUsuń
 6. oj tam, najpiękniejsze są kolory! Błękit wody i nieba, a do tego bielone drewno - bajeczne połączenie..

  OdpowiedzUsuń
 7. Jakie lampy! <3 Piękne zdjecia :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Kocham takie miejsca, ciepłe kraje i różne wyspy, ale też jak najbardziej doceniam to, co mamy w Polsce i również lubię czasem gdzieś wyskoczyć. Do dziś wspominam wyjazd do Bystrzycy Kłodzkiej i świetne pokoje w takim miejscu, jak https://orlegniazdoszklary.pl/pokoje/informacje-o-pokojach . Okolica przepiękna, wiele możliwości na aktywne spędzanie czasu, na odpoczywanie i na zwiedzenie przepięknych miejsc. Planuję pojechać w tym roku i mam nadzieję, że mi się uda. Takie okolice są piękne każdą porą roku, więc można korzystać!

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo podoba mi się Grecja. Od dawna marzę o odwiedzeniu Korfu, Santorini czy Mykonos, chociaż te zdjęcia, które Pani zaprezentowała przekonują mnie, że na Cyklady także warto się wybrać w podróż :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wow! Niebieska, czysta woda, a do tego ta architektura charakterystyczna dla południa Europy - coś pięknego! Chcemy też wyjechać do Grecji w tym roku, ale do części kontynentalnej nie na wyspy. Po drodze zwiedzimy też pobliskie Państwa, jak np. Albania czy Macedonia. Czytałam na https://balkany.pl/ co warto zobaczyć po drodze i mam już wstępny plan wycieczki. Droga nam trochę zajmie, ale ile zwiedzimy!

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo fajny wpis. Podoba mi się

  OdpowiedzUsuń
 12. Chętnie znalazła bym się w tym miejscu. Zdjęcia są zjawiskowe.

  OdpowiedzUsuń
 13. Bardzo ciekawe mogło by się okazać życie w takim miejscu.

  OdpowiedzUsuń
 14. To jedno z piękniejszych miejsc które warto chociaż raz wybrać na wakacyjny urlop.

  OdpowiedzUsuń
 15. To miejsce wygląda bardzo ciekawie i myślę że jest warte odwiedzenia.

  OdpowiedzUsuń

Instagram