Nie taki remont straszny - poradnik dla remontujących od Dekornika


Czy ktoś z Was remontował ostatnio mieszkanie? A może przymierza się do metamorfozy, ale cały czas coś go ogranicza? Mam dla Was niespodziankę :) Dekornik przygotował fantastyczny poradnik remontowy, w którym udało mi się także zagościć :) Zapraszam!

Ostatnio o Dekorniku wspominałam Wam na Instagramie, a jeszcze wcześniej Dekornik przeprowadził ze mną rozmowę na temat blogowania. Oj dużo o Dekornika u mnie, ale nic dziwnego: uwielbiam kreatywność Kasi! Już od dłuższego czas umawiamy się na kawę, ale za każdym razem każda jest zbyt zapracowana... Kasia, mam nadzieję, w poniedziałek już się uda! :) Bardzo mi miło, że mogłam zabrać udział w jej kolejnym projekcie, a znalazłam się tam z inną koleżanką po fachu i blogerką ;) poznajecie? Z Kasią z bloga architekt na szpilkach wypowiedziałyśmy się na temat oszczędności podczas remontu, bo na czym warto oszczędzać i jak wszystko zaplanować aby nie przepłacić i cieszyć się świeżym wnętrzem przez długie miesiące?  Zapraszam Was do całości lektury TUTAJ :) Wiem, że lubicie metamorfozy swoich wnętrz, często wypowiadacie się na ich temat na łamach bloga (pisałam o nich TU i TU), może Wy macie jakieś doświadczenia związane z oszczędzaniem podczas remontu? Piszcie, chętnie poznamy Wasze opinię :)


A jak prezentuje się w całości dekalog remontowy Dekornika?... CZYLI NAJWAŻNIEJSZE 10 PUNKTÓW, JAK SPOKOJNIE PRZEPROWADZIĆ REMONT.
1. REMONT – MOJE NOWE ŻYCIE
2. ZABEZPIECZ SIĘ, CZYLI JAK OSŁONIĆ POWIERZCHNIĘ
3. Z DEKORATOREM CZY BEZ?
4. CZEKAM I CZEKAM, CZYLI JAK I GDZIE ZAMAWIAĆ DODATKI
5. CO MOŻE (ALE NIE MUSI) ZMAJSTROWAĆ EKIPA REMONTOWA
6. REMONTOWAĆ W ZGODZIE Z SĄSIADAMI
7. JAK NIE DAĆ SIĘ NABRAĆ, CZYLI FINANSE
8. NA CZYM OSZCZĘDZAĆ, A NA CZYM NIE WARTO, CZYLI FINANSE 2
9. JAK SPRAWDZIĆ RZETELNOŚĆ FIRMY LUB EKIPY?
10. ZRÓB TO SAM, CZYLI NIE WSZYSTKO TRZEBA ZLECAĆ


możecie pobrać go TUgrafika / dekornik

Ola z apetycznego wnętrza

55 komentarzy:

 1. Gdzie znaleźć idealnego partnera który pomoże i doradzi nam w finansowej przygodzie? Idealny doradca finansowy potrafi sprawdzić że będziemy zadowoleni z naszych finansów i oszczędności. Sprawdź https://biurokredytowe.warszawa.pl/

  OdpowiedzUsuń
 2. Czy Remont posadzki przemysłowej Katowice to dobra opcja podczas remontu czy budowy ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Na dobry i skuteczny remont potrzebny jest kredyty gotówkowe online - dlatego ja mogę bez przeszkód doradzić takowy.

  OdpowiedzUsuń
 4. Fajnie, że uczłowieczasz remonty. To faktycznie nie takie diabły jak się je maluje chociaż należy brać poprawkę na to, że zawsze ZAWSZE w trakcie remontu wypada coś o czym nie pomyśleliśmy. My dokładnie wyliczyliśmy wszystko a farby i tak zabrakło :D

  OdpowiedzUsuń
 5. Ogólnie my akurat chcieliśmy zająć się remontem mieszkania dość szybko, ale przyznam, że niestety nam się nie powiodło, ponieważ remont się wydłużył. Okazało się, że mieszkanie trzeba osuszyć, bo ściany są niestety po zalaniu, które musiało mieć miejsce jakiś czas temu i nie zauważyliśmy tego przy zakupie mieszkania. Na szczęście ze wszystkim szybko się uwinęliśmy, bo skorzystaliśmy z usług profesjonalne firmy. Firma to https://www.drypol.pl/ i powiem Wam, że jesteśmy bardzo zadowoleni. Jakość usług na bardzo wysokim poziomie.

  OdpowiedzUsuń
 6. My przekonaliśmy się, że w takich remontach najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie, no i oczywiście wszystkie niezbędne produkty, czyli różnego rodzaju narzędzia i elektronarzędzia, które ułatwiają pracę. Polecam znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

  OdpowiedzUsuń
 7. Zawsze najtrudniejsze są początki remontu, zaplanowanie i przygotowanie wszystkiego. A potem to już idzie i tylko czekać na efekt końcowy. Ja na wiosnę planuję generalny remont, łącznie z ogrzewaniem.

  OdpowiedzUsuń
 8. Jeśli wszystko na początku odpowiednio sobie zaplanujemy to żaden remont i żadne prace nie będą sprawiały problemu, czy to w domu czy w ogrodzie.

  OdpowiedzUsuń
 9. Trochę bałaganu, mnóstwo pracy ale efekty remontu są tego warte. Nie ma co się obawiać i jak trzeba to planować i remont robić. Ja mile wspominam chociaż wysiłku mnóstwo trzeba było włożyć. Okna zamawialiśmy na https://milewski.com.pl/okna-pcv/ , drzwi także wymienialiśmy, podłogi. Gruntowne zmiany były :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Absolutnie żaden remont nie jest straszny, jeśli wiemy, jak się za niego zabrać. Polecam Wam zainteresować się taką kwestią, jak podłogi. Jeśli chcecie skorzystać sobie z jakiejś fajnej oferty, to polecam firmę https://greenstep.pl/ . Myślę, że będziecie zadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
 11. Remonty rzecz normalna, ważne żeby potem nie było problemów z utrzymaniem instalacji, sprzetów. Jak zdecydowaliście się na montaż fotowoltaiki to zobaczcie na https://technit.pl/serwis-instalacji-fotowoltaicznych/ gdzie warto się zgłaszać jak potrzebny będzie serwis.

  OdpowiedzUsuń
 12. Warto szukać, wart pytać. Można porównać oferty, zweryfikować kompetencje. To akurat moim zdaniem jest najważniejsze. Trzeba się wszystkiego dowiadywać i szukać najlepszych rozwiązań, więc sprawdzajcie sobie, co i jak! Ja miałam tak z fotowoltaiką, aż trafiłam z polecenia na https://ecosynergia.pl/fotowoltaika-trojmiasto/ .

  OdpowiedzUsuń
 13. Oczywiście nie każdy remont jest straszny i oczywiście można się z nim uporać, no ale czasem trzeba wykonać wiele innych prac, które trwają. Moja znajoma wybrała taką propozycję, jak wyburzenia gdańsk , ponieważ część domu zostaje do przebudowy. Warto w tej kwestii znaleźć sobie najlepszą firmę.

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetny poradnik, dziękuję :) Bardzo mi się przyda, zabieram się właśnie za remont i każda taka wskazówka jest na wagę złota. Nie byłam na to przygotowana i potrzeba remontu spadła na nas niespodziewanie po awarii instalacji elektrycznej. Jeden z najlepszych elektryków we Wrocławiu uświadomił nas, że instalacja jest wadliwa i trzeba to naprawić w trybie pilnym. Zabieramy się zatem do pracy, a ja wertuję internet w poszukiwaniu informacji co i jak zrobić.

  OdpowiedzUsuń
 15. U nas największy problem jest z tym, aby wszystko odpowiednio zaplanować i rozłożyć. Jeszcze do końca nie mamy wykonanych wszystkich prac i nad kilkoma opcjami się zastanawiamy, ale myślę, że Ściany szklane Warszawa to będzie idealne rozwiązanie dla naszego domu. Jakie macie zdanie w tej kwestii?

  OdpowiedzUsuń
 16. Rzeczywiście wybór okien nie jest prosty i koniecznie trzeba patrzeć na jakość. W końcu okna muszą posłużyć wiele lat. Warto tutaj https://dakea.pl/produkty/akcesoria-komfortowe/ sprawdzić sobie propozycję zarówno okien dachowych, jak i akcesoriów komfortowych

  OdpowiedzUsuń
 17. Oczywiście nie zapominajmy o tym, jak bardzo ważne są różnego rodzaju sprzęty, narzędzia i maszyny. Jeśli potrzebne będą Wam jakieś konkretne części, to zerknijcie sobie na stronę https://sklep.nordkraft.pl/czesci-do-pilarek-i-pil-spalinowych . Tam możecie znaleźć wszystko to, co będzie Wam potrzebne.

  OdpowiedzUsuń
 18. Remont to moim zdaniem naprawdę świetna praca, jeśli są jakieś fajne rzeczy do zrobienia, więc śmiało można korzystać i sprawdzać. Będziecie zadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo dziękuję za takie poradniki! Okazują się przy remontach bardzo przydatne!

  OdpowiedzUsuń
 20. Myślę, że podstawą jest odpowiednia organizacja.
  ___
  https://karta-walk.pl/zawodnicy-gal-mma/

  OdpowiedzUsuń
 21. Muszę zastosować się do rad z tego poradnika.
  ___
  https://syrenka-torun.pl/

  OdpowiedzUsuń
 22. Niestety, żadnego remontu nie wspominam zbyt dobrze.
  ___
  https://www.hotelfilmar.pl/pl

  OdpowiedzUsuń
 23. Gdybym tylko natrafiła na ten wpis wcześniej...
  ___
  https://apinel.pl/

  OdpowiedzUsuń
 24. Remont wystarczy po prostu odpowiednio zaplanować.

  OdpowiedzUsuń
 25. Remont musi zostać odpowiednio zaplanowany - warto również nie być uciążliwym dla sąsiadów...

  OdpowiedzUsuń
 26. Tak się składa, że obecnie jestem w trakcie remontu.

  OdpowiedzUsuń
 27. Mnie osobiście wszystkie remonty przerażają :P

  OdpowiedzUsuń
 28. Remont powinien być przede wszystkim zaplanowany.

  OdpowiedzUsuń
 29. Niestety, remont potrafią być upierdliwe.

  OdpowiedzUsuń
 30. Oczywiście, że do każdego remontu można podejść w odpowiednim sposób i właściwie się nim zająć. Nie powinno być z tym problemu.

  OdpowiedzUsuń
 31. Do remontu najlepiej sie przygotować i odpowiednio wszystko zaplanować. Na pewno wtedy z remontem nie będzie problemu.

  OdpowiedzUsuń
 32. Ja wychodzę z założenia, że naprawdę ze wszystkim można sobie poradzić, jeśli tylko znajdziemy właściwe rozwiązania. Sprawdzajcie i korzystajcie.

  OdpowiedzUsuń
 33. Remont wystarczy odpowiednio zaplanować.

  OdpowiedzUsuń
 34. Nie będę ukrywać, że fanem remontów nie jestem.

  OdpowiedzUsuń
 35. Szczerze mówiąc nie znam osób, które lubią remonty.

  OdpowiedzUsuń
 36. Nie urywam, że ja za remontami nie przepadam.

  OdpowiedzUsuń
 37. Jestem zdania, że jak dobrze zabierzemy się za remont, to jest szansa, że szybko uda się go skończyć.

  OdpowiedzUsuń
 38. Plany remontowe snują się już u mnie od kilku miesięcy, ale na razie konkretnych terminów realizacji nie mamy.

  OdpowiedzUsuń
 39. Remonty z jednej strony cieszą, bo zmiany, ale z jednej strony to naprawdę spore zaangażowanie z naszej strony.

  OdpowiedzUsuń
 40. Remont nigdy nie będzie straszny, jeśli właściwie wszystko sobie rozplanujemy. Każdy przez taki remont może przejść!

  https://lafhome.pl/

  OdpowiedzUsuń
 41. Remont z dobrą ekipą na pewno nie będzie straszny, ale mam wrażenie, że bardzo ciężko trafić na najlepszych fachowców.

  OdpowiedzUsuń
 42. A może jakieś wskazówki w jaki sposób przygotować się do remontu?

  OdpowiedzUsuń
 43. Trzeba przyznać, że jak najbardziej warto szukać pomocy podczas remontów. Dzięki temu przejdziecie przez remont bez żadnego problemu.

  https://4dgrupa.pl

  OdpowiedzUsuń
 44. Pomoc przy remoncie zawsze jest ważna, więc powinniście postawić sobie na właściwe propozycje i pomoc. Myślę, że wtedy możecie liczyć na szybkie zakończenie remontu.

  OdpowiedzUsuń
 45. Ja Wam powiem, że mam już dość remontu... Tyle rzeczy do załatwienia, że nie spodziewałabym się, że aż takie problemu z tego tytułu będą.

  https://ladnydom.pl/oswietlenie-w-twoim-domu-kinkiet-a-moze-lampa-sufitowa

  OdpowiedzUsuń
 46. Z remontem można sobie szybko poradzić, jeśli mamy odpowiedni plan, ekipę i wiemy dokładnie, co robić!

  OdpowiedzUsuń
 47. Bardzo ważne jest to, aby właściwie do remontu podejść. Wtedy nie ma się czego obawiać. Wszystko bez problemu można sobie załatwić.

  OdpowiedzUsuń

Instagram