Nie taki remont straszny - poradnik dla remontujących od Dekornika


Czy ktoś z Was remontował ostatnio mieszkanie? A może przymierza się do metamorfozy, ale cały czas coś go ogranicza? Mam dla Was niespodziankę :) Dekornik przygotował fantastyczny poradnik remontowy, w którym udało mi się także zagościć :) Zapraszam!

Ostatnio o Dekorniku wspominałam Wam na Instagramie, a jeszcze wcześniej Dekornik przeprowadził ze mną rozmowę na temat blogowania. Oj dużo o Dekornika u mnie, ale nic dziwnego: uwielbiam kreatywność Kasi! Już od dłuższego czas umawiamy się na kawę, ale za każdym razem każda jest zbyt zapracowana... Kasia, mam nadzieję, w poniedziałek już się uda! :) Bardzo mi miło, że mogłam zabrać udział w jej kolejnym projekcie, a znalazłam się tam z inną koleżanką po fachu i blogerką ;) poznajecie? Z Kasią z bloga architekt na szpilkach wypowiedziałyśmy się na temat oszczędności podczas remontu, bo na czym warto oszczędzać i jak wszystko zaplanować aby nie przepłacić i cieszyć się świeżym wnętrzem przez długie miesiące?  Zapraszam Was do całości lektury TUTAJ :) Wiem, że lubicie metamorfozy swoich wnętrz, często wypowiadacie się na ich temat na łamach bloga (pisałam o nich TU i TU), może Wy macie jakieś doświadczenia związane z oszczędzaniem podczas remontu? Piszcie, chętnie poznamy Wasze opinię :)


A jak prezentuje się w całości dekalog remontowy Dekornika?... CZYLI NAJWAŻNIEJSZE 10 PUNKTÓW, JAK SPOKOJNIE PRZEPROWADZIĆ REMONT.
1. REMONT – MOJE NOWE ŻYCIE
2. ZABEZPIECZ SIĘ, CZYLI JAK OSŁONIĆ POWIERZCHNIĘ
3. Z DEKORATOREM CZY BEZ?
4. CZEKAM I CZEKAM, CZYLI JAK I GDZIE ZAMAWIAĆ DODATKI
5. CO MOŻE (ALE NIE MUSI) ZMAJSTROWAĆ EKIPA REMONTOWA
6. REMONTOWAĆ W ZGODZIE Z SĄSIADAMI
7. JAK NIE DAĆ SIĘ NABRAĆ, CZYLI FINANSE
8. NA CZYM OSZCZĘDZAĆ, A NA CZYM NIE WARTO, CZYLI FINANSE 2
9. JAK SPRAWDZIĆ RZETELNOŚĆ FIRMY LUB EKIPY?
10. ZRÓB TO SAM, CZYLI NIE WSZYSTKO TRZEBA ZLECAĆ


możecie pobrać go TUgrafika / dekornik

Ola z apetycznego wnętrza

14 komentarzy:

 1. Poszukujesz odpowiedniego biura kredytowego w Warszawie? Oferta jest dosyć szeroka a warunki spłaty skomplikowane. Doradca kredytowy poinformuje Cię jaki kredyt warto wziąść i czy jest on spłacalny. Skorzystaj z naszej oferty już dzisiaj. Sprawdź nas na Doradca Kredytowy Warszawa

  OdpowiedzUsuń
 2. Gdzie znaleźć idealnego partnera który pomoże i doradzi nam w finansowej przygodzie? Idealny doradca finansowy potrafi sprawdzić że będziemy zadowoleni z naszych finansów i oszczędności. Sprawdź https://biurokredytowe.warszawa.pl/

  OdpowiedzUsuń
 3. Czy Remont posadzki przemysłowej Katowice to dobra opcja podczas remontu czy budowy ?

  OdpowiedzUsuń
 4. Na dobry i skuteczny remont potrzebny jest kredyty gotówkowe online - dlatego ja mogę bez przeszkód doradzić takowy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Fajnie, że uczłowieczasz remonty. To faktycznie nie takie diabły jak się je maluje chociaż należy brać poprawkę na to, że zawsze ZAWSZE w trakcie remontu wypada coś o czym nie pomyśleliśmy. My dokładnie wyliczyliśmy wszystko a farby i tak zabrakło :D

  OdpowiedzUsuń
 6. Ogólnie my akurat chcieliśmy zająć się remontem mieszkania dość szybko, ale przyznam, że niestety nam się nie powiodło, ponieważ remont się wydłużył. Okazało się, że mieszkanie trzeba osuszyć, bo ściany są niestety po zalaniu, które musiało mieć miejsce jakiś czas temu i nie zauważyliśmy tego przy zakupie mieszkania. Na szczęście ze wszystkim szybko się uwinęliśmy, bo skorzystaliśmy z usług profesjonalne firmy. Firma to https://www.drypol.pl/ i powiem Wam, że jesteśmy bardzo zadowoleni. Jakość usług na bardzo wysokim poziomie.

  OdpowiedzUsuń
 7. My przekonaliśmy się, że w takich remontach najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie, no i oczywiście wszystkie niezbędne produkty, czyli różnego rodzaju narzędzia i elektronarzędzia, które ułatwiają pracę. Polecam znaleźć dla siebie coś odpowiedniego.

  OdpowiedzUsuń
 8. Zawsze najtrudniejsze są początki remontu, zaplanowanie i przygotowanie wszystkiego. A potem to już idzie i tylko czekać na efekt końcowy. Ja na wiosnę planuję generalny remont, łącznie z ogrzewaniem.

  OdpowiedzUsuń
 9. Jeśli wszystko na początku odpowiednio sobie zaplanujemy to żaden remont i żadne prace nie będą sprawiały problemu, czy to w domu czy w ogrodzie.

  OdpowiedzUsuń
 10. Trochę bałaganu, mnóstwo pracy ale efekty remontu są tego warte. Nie ma co się obawiać i jak trzeba to planować i remont robić. Ja mile wspominam chociaż wysiłku mnóstwo trzeba było włożyć. Okna zamawialiśmy na https://milewski.com.pl/okna-pcv/ , drzwi także wymienialiśmy, podłogi. Gruntowne zmiany były :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Absolutnie żaden remont nie jest straszny, jeśli wiemy, jak się za niego zabrać. Polecam Wam zainteresować się taką kwestią, jak podłogi. Jeśli chcecie skorzystać sobie z jakiejś fajnej oferty, to polecam firmę https://greenstep.pl/ . Myślę, że będziecie zadowoleni.

  OdpowiedzUsuń
 12. Remonty rzecz normalna, ważne żeby potem nie było problemów z utrzymaniem instalacji, sprzetów. Jak zdecydowaliście się na montaż fotowoltaiki to zobaczcie na https://technit.pl/serwis-instalacji-fotowoltaicznych/ gdzie warto się zgłaszać jak potrzebny będzie serwis.

  OdpowiedzUsuń
 13. Warto szukać, wart pytać. Można porównać oferty, zweryfikować kompetencje. To akurat moim zdaniem jest najważniejsze. Trzeba się wszystkiego dowiadywać i szukać najlepszych rozwiązań, więc sprawdzajcie sobie, co i jak! Ja miałam tak z fotowoltaiką, aż trafiłam z polecenia na https://ecosynergia.pl/fotowoltaika-trojmiasto/ .

  OdpowiedzUsuń
 14. Oczywiście nie każdy remont jest straszny i oczywiście można się z nim uporać, no ale czasem trzeba wykonać wiele innych prac, które trwają. Moja znajoma wybrała taką propozycję, jak wyburzenia gdańsk , ponieważ część domu zostaje do przebudowy. Warto w tej kwestii znaleźć sobie najlepszą firmę.

  OdpowiedzUsuń

Instagram