4 sposoby na kreatywny element w każdej kuchni


Kuchnia zawsze była, jest i będzie dla mnie jedną z najbardziej kreatywnych przestrzeni domu. Z drugiej strony, nie lubię zbędnych przedmiotów i dekoracji, dobrze wiecie, że jestem minimalistą. Co zrobić aby ta cześć domu była miejscem urządzonym z wyobraźnią? Dziś kilka pomysłów na kreatywną dekorację i funkcję w kuchni.

Wybrałam kilka pomysłów, które myślę pasują do każdej kuchni, czy będzie to surowa kuchnia w stylu industrialnym czy też ciepła rustykalna. Wiele z nich znacie doskonale i stosujecie u siebie w domach, może macie jakieś inne pomysły, które moglibyśmy tu dodać?


Skrzynki
bardzo uniwersalny przedmiot, który doceniło wielu z Was, skrzynki mogą zastąpić otwarte półki lub też odpowiednio złożone lub zestawione z paletami - stół. Wprowadzają nieco surowy klimat, jednak każda kuchnia z ich obecnością wydaje się bardziej swojska i naturalna


Kosz
nie tylko kosz występuje w kuchni jako miejsce gromadzenia odpadów, to także mebel do przechowywania. Pojedyncze małe koszyki często występują jako element dekoracyjny jadalni, a duży kosz może służyć jako element mobilny, np. z gotowym zestawem piknikowym lub miejscem na kuchenne tekstylia.


Siatka
Wolę jeśli naczynia i drobne elementy nie są wystawione na zewnątrz, ładnie wyglądają przez chwilę, a później przyciągają kurz na zmianę z tłuszczem i innymi oparami kuchennymi. Jednak ... tak sposób na dekorację bardzo mi się podoba. Kuchenny moodboard z menu na cały tydzień? czemu nie?


Drabina
Drabina w kuchni? Jest przydatna, podobnie jak w bibliotece. Często wysoko ukryte naczynia, których nie używamy na co dzień wymagają dodatkowego narzędzia. W tym przypadku pokazuję drabinę, która może służyć jako dodatkowy wieszak na magazyn kulinarny czy ręcznik... również na haczykach możemy zawiesić małą dekorację.

1a / 1b / 2  / 3 / 4

Ola z apetycznego wnętrza

7 komentarzy:

 1. Pomysł z siatką udany, drabinkę wolałabym wykorzystać w łazience albo w sypialni...

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepięknie to wszystko się prezentuje. Lubię takie wnętrza z klimatem bardzo! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się pomysł z drabiną:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też uważam, że w kuchni większość rzeczy powinna być schowana. Na zdjęciach fajnie prezentują się stosy talerzy i kubków na pólkach, ale dobrze wiemy, że w codziennym użytkowaniu ciężko jest zapanować nad porządkiem. Co nie oznacza, że kilka ładnych przedmiotów nie może tu i ówdzie zdobić pomieszczenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne pomysły. Inspiracja, której potrzebuję, by wreszcie mieć porządek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dodatki jak wszędzie są ukoronowaniem każdego wnętrza. My z koleżankami ostatnio zakochałyśmy się w folk dodatkach. Dużo ciekawych rzeczy szczere polecam na http://allefolk.pl/9-kuchnia

  OdpowiedzUsuń
 7. Drabina to chyba wzór z aranżacji florystycznych :) ale w tej scenerii dodaje wnętrzu uroku, trzeba to przyznać.

  OdpowiedzUsuń

Instagram