4 sposoby na kreatywny element w każdej kuchni


Kuchnia zawsze była, jest i będzie dla mnie jedną z najbardziej kreatywnych przestrzeni domu. Z drugiej strony, nie lubię zbędnych przedmiotów i dekoracji, dobrze wiecie, że jestem minimalistą. Co zrobić aby ta cześć domu była miejscem urządzonym z wyobraźnią? Dziś kilka pomysłów na kreatywną dekorację i funkcję w kuchni.

Wybrałam kilka pomysłów, które myślę pasują do każdej kuchni, czy będzie to surowa kuchnia w stylu industrialnym czy też ciepła rustykalna. Wiele z nich znacie doskonale i stosujecie u siebie w domach, może macie jakieś inne pomysły, które moglibyśmy tu dodać?


Skrzynki
bardzo uniwersalny przedmiot, który doceniło wielu z Was, skrzynki mogą zastąpić otwarte półki lub też odpowiednio złożone lub zestawione z paletami - stół. Wprowadzają nieco surowy klimat, jednak każda kuchnia z ich obecnością wydaje się bardziej swojska i naturalna


Kosz
nie tylko kosz występuje w kuchni jako miejsce gromadzenia odpadów, to także mebel do przechowywania. Pojedyncze małe koszyki często występują jako element dekoracyjny jadalni, a duży kosz może służyć jako element mobilny, np. z gotowym zestawem piknikowym lub miejscem na kuchenne tekstylia.


Siatka
Wolę jeśli naczynia i drobne elementy nie są wystawione na zewnątrz, ładnie wyglądają przez chwilę, a później przyciągają kurz na zmianę z tłuszczem i innymi oparami kuchennymi. Jednak ... tak sposób na dekorację bardzo mi się podoba. Kuchenny moodboard z menu na cały tydzień? czemu nie?


Drabina
Drabina w kuchni? Jest przydatna, podobnie jak w bibliotece. Często wysoko ukryte naczynia, których nie używamy na co dzień wymagają dodatkowego narzędzia. W tym przypadku pokazuję drabinę, która może służyć jako dodatkowy wieszak na magazyn kulinarny czy ręcznik... również na haczykach możemy zawiesić małą dekorację.

1a / 1b / 2  / 3 / 4

Ola z apetycznego wnętrza

9 komentarzy:

 1. Pomysł z siatką udany, drabinkę wolałabym wykorzystać w łazience albo w sypialni...

  OdpowiedzUsuń
 2. Przepięknie to wszystko się prezentuje. Lubię takie wnętrza z klimatem bardzo! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo podoba mi się pomysł z drabiną:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Też uważam, że w kuchni większość rzeczy powinna być schowana. Na zdjęciach fajnie prezentują się stosy talerzy i kubków na pólkach, ale dobrze wiemy, że w codziennym użytkowaniu ciężko jest zapanować nad porządkiem. Co nie oznacza, że kilka ładnych przedmiotów nie może tu i ówdzie zdobić pomieszczenie.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne pomysły. Inspiracja, której potrzebuję, by wreszcie mieć porządek.

  OdpowiedzUsuń
 6. Dodatki jak wszędzie są ukoronowaniem każdego wnętrza. My z koleżankami ostatnio zakochałyśmy się w folk dodatkach. Dużo ciekawych rzeczy szczere polecam na http://allefolk.pl/9-kuchnia

  OdpowiedzUsuń
 7. Drabina to chyba wzór z aranżacji florystycznych :) ale w tej scenerii dodaje wnętrzu uroku, trzeba to przyznać.

  OdpowiedzUsuń
 8. No zdecydowanie naczynia to bardzo ważny element w każdej kuchni i pewnie każdy z nas ma ich wiele w swoich szafkach. Mnie akurat kilka rzeczy jest potrzebnych i sprawdzam sobie ofertę https://horecapolska.pl/naczynia-kuchenne z nadzieją, że trafię na fajne naczynia kuchenne. Bardzo podoba mi się taka oferta, bo zawsze coś nowego do domu mogę znaleźć. Ja poza tym mam też dodatkowe naczynia, które tylko wyciągam wtedy, kiedy mam gości, aby razem z gości korzystać z ładniejszych kubków czy też talerzy.

  OdpowiedzUsuń
 9. Super wpis. Kuchnia to nie tylko miejsce służące do przygotowywania posiłków. Warto ją przyozdobić w piękne ozdoby i naczynia

  OdpowiedzUsuń

Instagram