Dom otwarty - bez ścian działowych


Zastanawialiście się kiedyś nad domem bez ścian działowych? Oczywiście łatwo to sobie wyobrazić, gdy mieszkamy w jednopokojowym mieszkaniu z aneksem kuchennym ... ale co jeśli mieszkanie ma 120 metrów kwadratowych? 

Wydaje mi się to dobry eksperyment. Jest przede wszystkim przestrzeń i mieszkanie w końcu wydaje się być duże, jak jego wielkość na papierze wskazuje. Jednak, czy taki model domu nadaje się dla rodziny z dziećmi? Według mnie to dobry pomysł na rozwiązanie jednego poziomu domu, natomiast piętro, powinno mieć już wydzielone pomieszczenia, ze możliwą strefą intymną. Ciekawa jestem czy ktoś z Was zdecydowałby się na takie mieszkanie z dwójką dzieci. Co sądzicie? 


foto //

Ola z apetycznego wnętrza

14 komentarzy:

 1. Wygląda ciekawie:) przestronnie, dużo miejsca, ale sama bym się na takie raczej nie zdecydowała

  OdpowiedzUsuń
 2. Pomysł intrygujący, ale wcielenie go w życie nie jest najlepszym, bo otwarta przestrzeń (nawet w przypadku kawalerki) niesie ze sobą sporo niedogodności, jak chociażby brak osobistej przestrzenie dla każdego z domowników czy też przeszkodę w postaci zapalonego światła w jednej części domu - jak wiadomo, światło wówczas rozprzestrzenia się na całą nierozdzieloną ścianami strefę i niektórym może to utrudniać zasypianie.To są oczywiście moje subiektywne odczucia.W tym przypadku wszystko zależy od potrzeb ludzkich,.Dobrym rozwiązaniem w takich wnętrzach są ruchome ściany, w postaci ekranów lub zasłon umiejętnie dobranych do aranżacji .
  Kasia

  OdpowiedzUsuń
 3. Interesujące wnętrza, choć kulturowo obce, dla ludzi z dziećmi.....które dawno mieszkają samodzielnie:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Taka przestrzeń jest dla jednej osoby. Urządzona stylowo, ze smakiem - mieszkałabym

  OdpowiedzUsuń
 5. Niesamowita przestrzeń, fajnie umeblowana.

  OdpowiedzUsuń
 6. Prezentuje się ładnie, ale sama nie mogłabym mieszkać w miejscu, gdzie nie mam nawet chwili prywatności.

  OdpowiedzUsuń
 7. Rewelacyjne nitowane krzesła i siedziska przy łóżku!

  OdpowiedzUsuń
 8. Genialne!pod warunkiem,że jest choć jedno zamknięte pomieszczenie:)

  OdpowiedzUsuń
 9. Taki dom jest niestandardowy i większy optycznie, ale z drugiej strony sprawia wrażenie ulokowania wszystkiego w jednym pomieszczeniu. Taką architekturę widywałam tylko w zagranicznych filmach, Ciekawe, jak się mieszka w takich warunkach.

  OdpowiedzUsuń
 10. Szukam własnie takiego projektu i nic wszystko poszatkowane ściankami działowymi .... Założenia - parter oczywiście zamknięta łazienka oraz spiżarnia albo jak kto woli pomieszczenie gospodarcze do wszystkiego. Po prostu miejsce gdzie można by postawić zamrażarkę, piec COW (gazowy) itp. Dzieci już wyrosły i potrzeba coś co co na starość nie bezie ograniczać ....

  OdpowiedzUsuń
 11. Bardzo ciekawy artykuł , zapraszam do mnie http://www.apetycznewnetrze.pl .

  OdpowiedzUsuń
 12. to może i fajnie wygląda na zdjęciu ale w życiu wydaje mi się że kiepska opcja, to łóżko tak dla wszystkich widoczne, w takim domu nigdy nie możesz pobyć chwilkę sama jeżeli ktoś jest w domu.

  OdpowiedzUsuń
 13. piękne wnętrze jednak ścianka działowa przy łóżku mnie by się przydała;)

  OdpowiedzUsuń
 14. Świetne duże wnętrze i do tego trochę staroci. Jeszcze dodałabym trochę koloru aby nie wiało chłodem. Świetne miejsce dla parki lub singla. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń

Instagram