Jak Apetyczne Wnętrze zawojowało w Blog Roku 2014Muszę Wam to opowiedzieć, bo na kogo, ale na Was zawsze mogę liczyć! Tak, jak informowałam Was wczoraj na FB, Apetyczne Wnętrze bierze udział w konkursie na Blog Roku. W ubiegłym roku nie udało mi się zgłosić do konkursu, ponieważ zwyczajnie przegapiłam termin … tak jestem czasem na bieżąco z tym co dzieje się w świecie wirtualnym ;) teraz się udało, ale pojawiły się pewne okoliczności, które wywołały burzę mózgów wśród ... Jury, a u mnie wielkie zwątpienie.


a tak wyglądała, a może wygląda (nie wiem co przyniesie jutro) moja wędrówka:

1. Początkowo zgłosiłam bloga do kategorii: L I F E S T Y L E. Na blogu pojawiają się czasem tematy nie tylko wnętrzarskie, kulinarne, podróżnicze i cykl life lessons. Stąd mój wybór. 

2. Organizatorzy poinformowali mnie, że jednak przenoszą blog do kategorii P A S J E   I   T W Ó R C Z O Ś Ć . Pasje owszem, ale twórczość? Nie pracuję na blogu jako architekt, nie pokazuję projektów diy... itp. Moja obecność w tej kategorii nie trwała jednak długo, bo 19 godzin :) 

3. Po kolejnych obradach jury, zostałam przeniesiona do kategorii   F I R M O W E   I   S P E C J A L I S T Y C Z N E … Nie wiem co o tym mysleć, bo ani firmą, ani specjalistą nie jestem. Czy kiedykolwiek mówiłam Wam jak mieszać farbę? lub jak kleić tapetę? :)


​​Pogubiłam się ... i postanowiłam zapytać Was:

Czym jest apetyczne wnętrze? Gdzie Wy byście go zakwalifikowali? Przyznam, że ta ankieta pozwoli mi dalej rozwijać mojego bloga, a pomysłów mam sporo, tylko co jeśli się okaże, że Wasze oczekiwania i wyobrażenia są zupełnie inne?Ola z apetycznego wnętrza

14 komentarzy:

 1. Mnie też przenieśli w zeszłym roku do "Firmowe i specjalistyczne" i uważam, że to trafne. Ta kategoria jest odpowiednia, jeśli na blogu pisze się o czymś, w kierunku czego jest się wykształconym. Chociaż tak naprawdę to powinnyśmy wszystkie lobbować osobną kategorię w tym konkursie - Architektura i Wnętrza (...skoro jest osobna kategoria na blogi kulinarne, to czemu nie? :) )

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kasia, trzeba to zmienić w przyszłym roku! :) może nie architektura i wnętrza, ale po prostu Dizajn? :)

   Usuń
  2. Jakoś ładnie trzeba to ująć...:) bo w sumie architektura i wnętrza to nie do końca design, sama nie wiem. Ale powinniśmy napisać list otwarty autorów wszystkich naszych blogów do organizatorów Blog Roku :)

   Usuń
 2. kochana, nie jesteś żadnym z nich. jesteś blogiem wnętrzarskim i tyle! koniec kropka. jak wielu z nas blogujących pasjonatów homestylingu i architektury wnętrz. po prostu Blog Roku po raz kolejny nie bierze pod uwagę naszej kategorii. kiedyś im to sygnalizowałam na ich fanpagu, ale uznano, że wnętrza to hobby i lifestyle - haha. tak samo jest on hobby i lifestyle jak blog modowy, kulinarny i parentingowy - a te mają osobne kategorie. ale to nic nie szkodzi. bardzo dobrze, że cię tak przenosili, z tego co wiem, nie jesteś jedyną blogerką wnętrzarską, z którą mieli ten problem. w ten sposób JURY zauważyło problem ( mam nadzieję). w ostatnich latach mało było zgłoszeń takich blogów jak twój czy mój - więc nie było potrzeby. teraz jest ich więcej, więc i konkurs musi się zmienić :) oby tak było. tego tobie i sobie życzę.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. :) ja już mam plan ... poczekajcie, może uda się go zrealizować :)

   Usuń
 3. Ja też zostałam przeniesiona z lifestyle do pasje i twórczość i napisałam do organizatorów że to strzał w kolano szczególnie przy takich wymiataczach diy :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. dokładnie! :) przecież tam DIY wymiatają! :) ale to nie o to chodzi ... ja sama nie wiem gdzie mam się kwalifikować, stąd moje wątpliwości :)

   Usuń
 4. Same problemy z tymi kategoriami. Ja się zgłosiłam do pasja i twórczość, ale tak na prawdę to jedne wielki worek różności. Kategoria dizajn zdecydowanie by się przydała.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się... Ja utonelam wśród uczestników którzy zgłosili się do kategorii pasja i twórczość...

   Usuń
 5. Ja sama nie wiem, czy te kategorie są w ogóle potrzebne.. to niweczy szanse osób, które trafią do najbardziej licznej kategorii. No ale niech już są. Nie zmienia to faktu, że dalej jestem za promowaniem Architektury i Wnętrz. Jeśli ktoś wypowiada się w takich tematach to nie ma wściu-bziu (jest takie słowo?) w głowie i najprawdopodobniej niesie cenne treści :)

  OdpowiedzUsuń
 6. całe szczescie robie DIY i zajmuje sie fotografią bo tez bym miała problem... ;) chyba przyporzadkowalabym cie w ostatecznosci specjalistyczne i frimowe..bo jakby nie było w tym kierunku masz wykształcenie :D

  OdpowiedzUsuń
 7. W ankiecie kategoria firmowa zdecydowanie przegrywa :P

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Magda... widziałaś wyniki głosowania w tej kategorii? kulki pęcznieją :) a są tam rzeczywiście blogi firmowe, które reprezentują firmy lub właścicieli jednoosobowych firm :)

   Usuń

Instagram