Dobrze zagospodarowany kąt


Jakiś czas temu pisałam o tym, jak by wyglądał mój dom. W tym poście znalazłam kilka innych inspiracji, którymi chciałabym się z Wami podzielić. Jedną z nich były rogacze, które również spodobały się wielu z Was. Dziś chciałam napisać Wam kilka słów o niezbyt ustawnych kątach w naszych domach … jak one u Was wyglądają? Posiadacie takie?

Akurat w tym przypadku, kąt wydaje mi się bardzo dobrze zagospodarowany. Z łatwością może posłużyć jako dobry przykład. Na pierwszy rzut oka, nie ma tu nic ciekawego. Na pierwszym planie kaloryfer i doprowadzona do niego instalacja, niewykończony parapet, stare małe okna, nic zachęcającego. Z drugiej strony, wyobrażacie sobie usiąść tu z kubkiem kakao, patrzeć w małe szybki jak osadza się na nich śnieg, a zimno nie może przedostać się do wnętrza? To jest dla mnie wielkim plusem. W domu brakuje miejsc, w których możemy usiąść, a nawet ukryć się i uciec od rzeczywistości. Nieustawne kąty czy też nie nadające się na zagospodarowanie przestrzenie, to wspaniałe miejsca do zaaranżowania w nich „swojego świata”.

Przygotowałam dla Was małe podpowiedzi, które mogą pomóc Wam w odszukaniu przytulnych kątów w Waszych domach:

1. Parapety
2. Kąty w kuchni, w których obecnie nic się nie dzieje – przecież tu zawsze jest przytulnie.
3. Wszelkie wnęki – niedoskonałości mieszkania
4. Miejsca w pobliżu kaloryferów, nawet kawałek podłogi z małym dywanikiem, w towarzystwie grzejnika jest czymś przytulnym
5. Może garderoba? :)

Ola z apetycznego wnętrza

9 komentarzy:

 1. Podobają mi się takie kaloryfery, już teraz rzadko spotykane...raczej w starych budownictwach. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Zawsze marzył mi się taki duży parapet :)

  OdpowiedzUsuń
 3. taki parapet w sypialni to by dopiero było cudeńko :)

  OdpowiedzUsuń
 4. O, właśnie przed chwilą skomentowałam to zdjęcie u Oli z Fotobloo :) Kącik marzenie! Jasno, ciepło i przytulnie :) Jeszcze zasłonka by się przydała, by żaden z domowników nie zakłócał spokoju :P

  OdpowiedzUsuń
 5. Mam spory wykusz w swoim domu niestety obok stoi stół - czasami żałuje, że nie mogę tego ustawić tak aby było miejsce na przytulny kącik. ciepło pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 6. Mimo że jest dość surowy, wydaje sie być bardzo przytulny :) Musze poszukać jakiegoś kąta u siebie w domu :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli mamy mały dom to każdy fragment przestrzeni warto odpowiednio zaaranżować. Czasami jest tak, że w takim miejscu spędza się najwięcej czasu i określa jako serce domu :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram