5 sposobów na... szybki porządek


Jak dobrze, że już piątek, z drugiej strony weekend nie zapowiada się pod znakiem wypoczynku... ale pewnie wielu z Was kojarzy ten dzień z chwilą oddechu przy dobrej książce lub filmie, albo też z ... porządkami, na które nie miało się czasu w trakcie tygodnia. Mam dla Was kilka sposobów na szybki porządek ...


1.   W Y R Ó W N A J ... 
bieżniki, meble, dywaniki, książki na półce. nieład jest w modzie, ale gdy wchodzimy do jakiegoś pomieszczenia i widzimy przekrzywiony dywan (chyba, że to zamierzony układ!) bądź bieżnik na stole, to od razu zakłóca to obraz wielu obserwatorów. 

2.   M I E J   P O D   R Ę K Ą   P U D E Ł K A  ...
... lub torebki na drobiazgi: piloty, ładowarki, długopisy itp... Czasem wystarczą zwykłe jednokolorowe torebki papierowe, a nóż zdarzy się niespodziewany gość i trzeba będzie szybko poukrywać, to co nie powinno znaleźć się na podłodze, stole, czy kanapie 

3.   Z A I N W E S T U J   W   K W I A T Y ...
... nie tylko doniczkowe, zimą też możemy cieszyć się ciętymi roślinami! Kwiaty zawsze ożywią pomieszczenie i dodadzą mu energii, a przyznajcie ... miło patrzy się na kipiące zielenią liście na wiosnę, dlaczego nie mieć podobnego widoku na co dzień w domu?

4.  " N A P O M P U J "   P O D U S Z K I  ...
... nie wiem jak to inaczej napisać, ale wytrzepać, to chyba zbyt ostro powiedziane. Inaczej: uderz kilka razy w poduszkę płaską ręką i przywrócić jej puszystą formę. Taka dekoracja sofy bądź kąta zawsze zachęca do wypoczynku

5.   P R Z E W I E T R Z   M I E S Z K A N I E  ...
chyba nikt nie zaprzeczy, że świeże powietrze zawsze orzeźwia, nawet gdy za oknem mróz! 

1 / 2 / 3 / 4

Ola z apetycznego wnętrza

14 komentarzy:

 1. A jakiś szybki sposób na wymycie okien?! Zabieram się to tego od tygodnia:-( Miłego weekendu!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zasłonić roletą :D Mam okno dachowe, które jest brudne po 15 minutach od umycia go, gdyby nie rolety dostałabym ciężkiej nerwicy ;-)

   Usuń
 2. Punkt pierwszy czyli wyrównanie rzeczywiście daje świetny efekt porządku :) Świetne pomysły.
  Pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. zawsze zaczynam od poduszek :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Po telefonie od znajomych, że wpadną na chwilę ogarniam podobnym trybem.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 5. Mój sposób na zachowanie porządku to
  ODKŁADAJ WSZYSTKO NA SWOJE MIEJSCE!

  OdpowiedzUsuń
 6. Mam bałagan w głowie i na głowie...dlatego w domu PORZĄDEK:)

  OdpowiedzUsuń
 7. Masz rację nie u każdego może panować artystyczny nieład, dlatego warto znać te zasady, aby jednak w pomieszczeniu móc szybko zawładnąć nad bałaganem. Ja w swoim mieszkaniu zdecydowałem się na pojemne szafy i to zdecydowanie dobry sposób na szybki porządek, nie trzeba się wiele natrudzić i co najważniejsze zabiera to mało czasu :) Dobrym rozwiązaniem jest posiadanie w swoim wnętrzu pudełek i pudeł dekoracyjnych. Ładnie wyglądają a nikt nie musi się dowiedzieć co w sobie kryją.

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie za często panuje tzw. artystyczny nieład, więc te wszystkie wskazówki bardzo mi się przydadzą:)

  OdpowiedzUsuń
 9. dziękuję za cenne wskazówki !! : )

  OdpowiedzUsuń
 10. ad 2 koszyczki, wiklinki tacki salatereczki jakiekolwiek pojemniczki, do których jedym ruchem zgarniamy zawartośc blatu.

  a może wątek: sprzątamy szuflady? och, tak, proszę....

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakiś czas temu również poszukiwałam odpowiedniego dywanu do salonu i finalnie wybór padł na propozycję ze strony https://dywanyluksusowe.carpetsandmore.pl/dywany/dywany-orientalne/ to oferta sklepu z dywanami, którą śmiało mogę Wam polecić. Zamówienia zawsze pakują starannie i sprawnie wysyłają. Mają świetne dywany orientalne.

  OdpowiedzUsuń

Instagram