POLSKIE SMAKI: Projekt StołekIch produkty widziałam wielokrotnie, zawsze rzucają się w oko, bo są przecież takie apetyczne ... :) Jednak dopiero tęsknota za latem, słońcem, zieloną trawą zachęciła mnie do zadaniu kilku pytań. Zapraszam Was na rozmowę z Projekt Stołek, a jeśli chcecie poznać ich na żywo to wybierzcie się w weekend do Krakowa na Papier Kamień Nożyce. 

Czym i dla kogo jest Projekt Stołek?
projekt stołek adresowany jest do wszystkich osób, które nie boją się eksperymentować. Nasze produkty nie są ściśle określone i przy odrobinie pomysłu pasują do każdego wnętrza. Nasze meble nie zawsze muszą pełnić ściśle określone funkcje. Stołek nie zawsze musi być stołkiem...

Co pobudza Waszą wyobraźnie przy pracy nad kolejnymi projektami? ?
Myślę, że często jest to przypadek, potrzeba stworzenia czegoś "uszytego na miarę". Często tworzymy przedmioty, których inspiracją jest dany kawałek drewna. Pozyskujemy materiał z różnych źródeł i każdy kawałek jest inny, elementy z których wykonujemy nasze produkty są segregowane i zawsze mamy do czynienia z czymś innym nie pasującym do naszych produktów. Wówczas rodzą się nowe pomysły, które staramy się dopracować i wprowadzić na rynek.

Jakich materiałów używacie przy tworzeniu?
Drewna pochodzącego jedynie z odzysku. Jest to trudne, bo często materiał wyglądający na ciekawy i ładny okazuje się zniszczony i nie nadaje się do dalszej obróbki. Proces zdobywania takiego materiału niejednokrotnie jest trudniejszy od samego wykonania mebli. Często cena jaką płacimy za dany element jest bardzo wysoka.Nad czym obecnie pracujecie?
Nie skupiamy się na konkretnym produkcie. Nasz katalog jest na chwilę obecną kompletny i na tym bazujemy, ale "projekt stołek" to nie tylko katalog. Mamy spore zainteresowanie meblami "na wymiar". Nietypowe ławy, stoliki i stoły, różne wymiary i konfiguracje kolorystyczne, biurka, szafki i zabudowy. Do wszystkich produktów dobieramy odpowiednie materiały i zawsze staramy się podkreślić to z czego masze produkty są znane. Ostatnim całkowicie nowym produktem jest stół, okrągły o średnicy 100 cm. Jest on zupełnie inny, ale staramy się wkraczać również na inne pola. Produkt ten można oglądać i kupować w Krakowie w nowym miejscu jakim jest Forum Designu a zdjęcia dostępne są na naszym profilu FB.

Gdzie mogą Was znaleźć moi czytelnicy?
Nasze produkty sprzedawane są w kilku sklepach stacjonarnych, dwa w Warszawie i dwa w Krakowie. Poza nimi oferta znajduje się w internecie, którą można znaleźć na naszym profilu FB. "Projekt stołek" jest bardzo młodą inicjatywą, ciągle się rozwijamy i mamy nadzieję że w przyszłym roku znacznie powiększymy ilość sklepów. Prowadzimy dodatkowo rozmowy z odbiorcami z UE co nas bardzo cieszy.Gdzie w Waszych domach można znaleźć wasze realizacje?
"...szewc chodzi boso..." :), żartuję, nasz dom nie jest zbudowany na bazie naszych produktów, są one jedynie dodatkiem, który ma się wyróżniać. Każda przesada nie jest dobra, nasze meble powinny stać się przysłowiową wisienką na torcie...

Projekt Stołek w wersji "apetycznej", jak by wyglądał? :)
jak wyżej wspomniana wisienka na torcie, lub jak na zdjęciu poniżej :).


Projekt Stołek

Ola z apetycznego wnętrza

11 komentarzy:

 1. Bardzo profesjonalne wykonanie - od razu widać, że to nie byle jakie drewno :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ty wiesz, że ja ich uwielbiam i jestem szczęśliwą posiadaczką jednego stołka :))) pozdrowienia!

  OdpowiedzUsuń
 3. kocham drewno, piękne te stołki:)

  OdpowiedzUsuń
 4. Jak ja łubie takie meble z dusza drewno jest przepiękne :) Gratuluje pomysłu i wykonania :)

  OdpowiedzUsuń
 5. świetne! bardzo mi się podobają :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Stołeczek pierwsza klasa wygląda bardzo naturalnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. szukałam takich ostatnio. piękne... jakby żywcem wyciągnięte z chaty drwala :D

  OdpowiedzUsuń

Instagram