MOJE PROJEKTY: TI-I-KOFI 2


Czas na kolejną porcję postępów prac nad jednym z moich projektów. Jakiś czas temu pisałam o moodboardzie, który przygotowałam dla kawiarenki Ti-i-kofi. Dziś mogę Wam pokazać kilka koncepcji identyfikacji wizualnej tego miejsca. Są to na razie drobne przymiarki, jednak już niebawem będę mogła pokazać Wam jak zaaranżowaliśmy miejsce o tej nazwie, w parterze pewnej kamienicy ...

Dziś mały wgląd na logo i powiązane z nim inne elementy identyfikacji. We wnętrzu dzieje się, nastąpiło kilka zmian od momentu moodboardu, jednak moim zdaniem korzystnych. Niektóre z nich wpłynęły na elementy ilustrujące kawiarenkę i wyróżniającą ją od innych. Na pomysł wpadliśmy bardzo szybko, a to z powodu pewnej przeszkody, a może sentymentu, który przypadkiem napotkaliśmy we wnętrzu. O tym jednak, co to było, napiszę nieco później. Teraz chciałam Wam pokazać kilka z nich i pomysłów na to, jak chcemy je wykorzystać. W kolejnym wpisie o Ti-i-kofi pokażę podział funkcjonalny wnętrza i inspirujące nas elementy wyposażenia.   

1.  LOGO ostateczna wersja nie jest jeszcze wybrana, jednak prezentuję Wam kilka zbliżonych nieco do siebie, które uważam z łatwością można wykorzystać przy jednej wersji wspólnie. Zawsze jestem zdania, że logo powinno dobrze prezentować się w wersji czarno białej jak i biało czarnej. Druga sprawa: ważne aby funkcjonował skrót, wtedy łatwo wprowadzać widoczną identyfikację na nieco mniejsze przedmioty. 

2.  W Z Ó R jodełek, kojarzy mi się ze starym parkietem, który swoim charakterystycznym wzorem otacza przytulne miejsce ... ale o tym ciiiisza, innym razem ;) teraz skupmy się na zaczerpniętym szkicu. Zaproponowałam go, ponieważ poszukiwałam sposobu na opakowanie. Każda bułka pieczona w tej kawiarnio-piekarni powinna być otulona czymś przytulnym i charakterystycznym, a co jest to innego jak nie drewno? Każdy przysmak będzie otulony takim 

3.  D R O B I A Z G I, wzór i logo to podstawa do tworzenia drobiazgów, które są pigułkami zaszczepiającymi w nas chęć powrotu, skojarzenia, smaki, aby wrócić jeszcze nie jeden raz w dane miejsce. Wyobrażam sobie je w postaci:
-  naklejek, które będą spinać opakowanie
- papierowych kubków na wynos, dla tych w biegu
- wizytówki - element informacyjny jednak z małą wskazówką, a dokładnie przepisem na daną chwilę ;)
- menu
- oferta dnia / produkt dnia / niespodziankamateriał // apetycznewnetrze

Ola z apetycznego wnętrza

3 komentarze:

  1. Ja jestem ciekawa wnętrza ... kiedy? kiedy?

    OdpowiedzUsuń
  2. Ciekawie to wygląda i bardzo pozytywnie, niby coś tak oczywistego jak ti i kofi a jednak pozostaje w pamięci :)

    OdpowiedzUsuń

Instagram