TREND: zielone pnącza


Jakiś czas temu pisałam o liściach, najzwyklejszych liściach zerwanych z drzewa bądź krzaczka. Kolejnym trendem są pnące rośliny. Czy ktoś z Was je lubi? A może ktoś ma je w sowim domu i nie jest świadom, że to jeden z zielonych trendów tego roku?

Pamiętam, jak byłam mała, w moim domu było kilka pnących się roślin doniczkowych. Jedna z nich stała u mnie w pokoju i nawet nie zauważyłam, jak zaczęła snuć się po podłodze. Zawsze upinałam ją, aby była bujna, nigdy nie skracałam. Druga z tych roślin wisiała z sufitu, w takim sznurkowym koszyku, tu raczej się ją podcinało, ponieważ była umieszczona tuż nad stołem. 

Teraz widzę, że pnące rośliny często pojawiają się, ale w pomieszczeniach mokrych: łazience i kuchni. W sumie, jest to bardzo dobry pomysł aby rozweselić kąt w łazience, oczywiście jeśli jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami okna, bo bez światła, trudno o bujną dekoracje :)
1  / 23

Ola z apetycznego wnętrza

13 komentarzy:

 1. Fajny trend, coraz bardziej podobają i się bujne bluszcze :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Mam kilka wijących się , zwisających roślin. Zawsze mi się podobały.

  OdpowiedzUsuń
 3. o tak! jestem jak najbardziej za Olu! mam takiego jednego pnącego się kwiatka w kuchni i uwielbiam go, bo zasłania mi brzydki licznik gazu ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Hedera helix <3 Uwielbiam, choć bardzo wolno rosną :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękne.... mam bluszcz w doniczce ale malutki jeszcze.... ;)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bluszcze są super! Kiedyś jeszcze jak byłam na studiach to miałam swój bluszcz w doniczce.
  Czas na kolejną roślinkę! :-)
  P.s. Może wpis o urządzeniu kawalerki dla osób z małym dzieckiem? Myślę, że się przyda nie jednej osobie.

  Pozdrawiam! :-)
  K.

  OdpowiedzUsuń
 7. Cześć Olu, ja też zauważyłam, że coraz częściej taki trend pojawia się w polskich wnętrzach i bardzo dobrze, bo pnące roślinki ładnie ożywiają ściany :)

  Pozdrawiam,
  Basia.

  OdpowiedzUsuń
 8. U mnie rosną hoje, mam już tak ogromną, że nie mam pojęcia co z nią zrobić... rośnie ładnie, ale nigdzie się nie mieści!

  OdpowiedzUsuń
 9. Pomysł fajny. Szkoda, że jest tak niewiele pnączy, które można trzymać w domu. Chętnie puściłabym jakiegoś Clematisa po ścianie ;)

  OdpowiedzUsuń
 10. Rośliny pnące to jedna z największych ozdób w ogrodzie, fajnie że można takie rośliny kupić też do domów. A do ogrodu zobaczcie na powojnik https://florexpol.eu/322-rosliny-pnace . W firmie przed budynkiem taki mamy. Zakrywa stary płot którego nie można na razie wymienić. A i tak byłoby szkoda ze względu na tą piękną roślinę.

  OdpowiedzUsuń

Instagram