POSLKIE SMAKI: FOR.REST [FILM]


Jakiś czas temu dostałam wiadomość od czytelniczki ... i od tego się zaczęło. Zakochałam się w tych małych stworach! Postanowiłam Was zaprosić do tej niesamowitej krainy, może ktoś z Was również zagości w niej tak jak ja? A gdzie jesteśmy? Jesteśmy w lesie ... zapraszam do FOR.REST

na początku zapraszam na film ...
Czym i dla kogo jest FOR.REST ?
FOR.REST to porcelana malowana ręcznie według autorskiego projektu. Dwie główne serie FLORA i FAUNA zdobią kubki, filiżanki oraz miski. Tworzę porcelanę dla każdego kto ceni sobie chwilę relaksu w dobrym towarzystwie… mieszkańców lasu ; )

Co pobudza Twoją wyobraźnię przy pracy nad kolejnymi projektami?
Inspirują mnie katalogi, książki, podróże, rozmowy. Często jestem w ruchu - rysuje i zapisuje pomysły w autobusie czy pociągu, dlatego mój notes pęka w szwach od szybkich szkiców, skrótów myślowych oraz przypadkowych kartek. Dopiero w domu, na spokojnie analizuje każdy pomysł i dopracowuje szczegóły.
Ostatnio coraz częściej sięgam po albumy botaniczne, to właśnie dzięki nim powstała nowa seria FLORA. Lubię proste linie i symetrię, ale przy tym całym porządku który towarzyszy geometrii, bliska jest mi natura, czyli zupełne przeciwieństwo, bo przecież nic w przyrodzie nie jest od linijki ; )


Jakich materiałów używasz przy tworzeniu?
Cenię sobie jakość. Uważam, że polska porcelana jest jedną z najlepszych, dlatego po taką sięgam. Przy wyborze kształtu kubka czy filiżanki kieruję się ergonomią. Zależy mi na tym aby ucho dobrze leżało w dłoni, nie ma nic gorszego od kubka gorącej herbaty wyślizgującego się z rąk ; ) Biała porcelana to idealne tło dla moich projektów, a na punkcie czarnych pisaków/ flamastrów/ długopisów mam hopla, inne kolory nie wchodzą w grę, przynajmniej na razie.

Gdzie u Was w domu można znaleźć Twoje realizacje?
U mnie w domu zwierzaki są wszędzie… pomijając naturalne środowisko czyli kuchnię, można je dostrzec również przy łóżku i na biurku. Kubki wiszą również na stojaku, który zrobił dla nas kolega - ROMEK, specjalnie na targi. 'Pracownia', a w zasadzie mój pokój też jest pełen porcelany, ale ten rodzaj bałaganu zupełnie mi nie przeszkadza, tu zwierzaki mogą hasać do woli ; )

Nad czym obecnie pracujesz?
Obecnie jestem przed 4-ro miesięczną 'tułaczką' – wyprowadzam się z Krakowa i myślę tylko o nowym miejscu. Odpowiadając na Twoje pytanie, mogłabym powiedzieć – pracuję nad wizją 'pracowni', bo jak ustaliłyśmy wcześniej, takiej z prawdziwego zdarzenia jeszcze nie miałam. Nie ukrywam, że sprawia mi to nie lada frajdę! Urządzanie i przemeblowywanie uwielbiam, a mój profil na pinterest  – jest pełen inspiracji pt. 'work space'.
Gdzie mogą Was znaleźć moi czytelnicy?
Zapraszam do sklepu online FOR.REST’ową porcelanę można też znaleźć stacjonarnie w Krakowie i Warszawie, ciągle poszerzamy horyzonty, nawiązujemy nowe kontakty, dlatego mam nadzieję, że do końca roku będziemy również w innych dużych miastach Polski, a później to już tylko dalej i dalej : )


foto // FOR.REST

Ola z apetycznego wnętrza

17 komentarzy:

 1. Ach... uwielbiam FOR.REST'owe zwierzaki i całą tą otoczkę leśną i klimat - boskie :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Superowe kubeczki, rysuneczki i nazwa firmy :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Od dłuższego czasu jestem wielką fanką tej porcelany <3 Urzekają mnie, totalnie.

  OdpowiedzUsuń
 4. piękna i pomysłowa ta porcelana
  świetny pomysł na prezent dla kogoś miłego :)
  dobrego dnia, Olu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Piękna ta porcelana.. A my do apetycznego wnętrza polecamy nasz apetyczny zegar - ciastko, lub inny, który można wybrać biorąc udział w naszym konkursie...Zapraszamy :-)
  www.bavika.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 6. Uwielbiam te drobne asymetrie i niedoskonałości (albo doskonałości) w spojrzeniu tych zwierzaków. Dzięki temu każdy ma inny wyraz twarzy i jest taki wyjątkowy. Daga to przesympatyczna osoba.

  OdpowiedzUsuń
 7. od dłuższego czasu zachwycam się tą grafiką:)

  OdpowiedzUsuń
 8. wskoczyłam od razu na stronkę i znalazłam swój kubeczek - SZOP <3 :D nietypowa, wyjątkowa porcelana, zgadzam się również, że cuda kreska!! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Świetna! Kolekcjonuje kubki i tej porcelanie się nie oprę :-)

  OdpowiedzUsuń

Instagram