POLSKIE SMAKI: From Retro With Love


Po ostatnich Polskich Smakach nie pozostawiliście mi innego wyboru jak tylko zaprezentować Wam kolejny przykład retro. Dziś chciałam Wam pokazać nowe miejsce z duszą: From Retro With Love

Czym i dla kogo jest From Retro With Love? 
Dotychczasowa praca w branży architektonicznej zaowocowała chęcią projektowania obiektów codziennego użytku. Będąc szczerym, to właśnie potrzeba uwolnienia własnego pomysłu od sztabu ludzi oraz niepotrzebnych ryz papieru dała początek fascynacji dizajnem oraz rzemiosłem artystycznym. Poszukiwałem funkcjonalnej, charakterystycznej formy, która posłużyłaby jako baza wyjściowa do kolejnych projektów, a jednocześnie pozwoliłaby na naukę konkretnego rzemiosła. I tak oto wybór padł na fotel. Mebel ściśle związany z tapicerstwem – sztuką łączącą geometrię i materiał w wyjątkowy sposób. Działając pod marką From Retro With Love staram się doprowadzić każdy projekt do momentu, w którym jego estetyka jest atrakcyjna dla użytkownika lecz nienachalna.

Co pobudza Twoją wyobraźnie przy pracy nad kolejnymi projektami?
... na pewno jeden projekt Boyda Coddingtona potrafi mnie zmotywować do pracy na cały miesiąc. Ale równie dobrze może to być jedna z produkcji sir Davida Attenborough czy jak ostatnio artystka Koralie...Jakich materiałów używasz przy tworzeniu?
Oprócz drewna, które w projektach staram się uwydatniać, często używam jednobarwnych tkanin. Być może jest to spowodowane zamiłowaniem do czystych form lub początkiem przygody z tkaninami.

Wyobraź sobie ... śnisz, gdzie widzisz swoje realizacje? 
Bardzo ciekawym doświadczeniem byłoby zaprojektowanie siedziska dla konkretnego pojazdu.

Nad czym obecnie pracujesz ?
Obecnie skupiam się nad projektem własnej tkaniny oraz przygotowaniami do festiwalu wnętrz w Krakowie.Gdzie mogą Cię znaleźć moi czytelnicy? 
Serdecznie zapraszamy na www.fromretrowithlove.pl oraz na facebook'u

From Retro With Love w wersji "apetycznej", jak by wyglądało? :)
Myślę, że ostatni projekt bujanego fotela, wpisuje się w „apetyczną” estetykę .


Ola z apetycznego wnętrza

7 komentarzy:

 1. Nowy sklep z tekstyliami do domu w skandynawskim stylu. Zapraszamy serdecznie!
  www.sohomely.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. O, i w takim wydaniu styl retro do mnie przemawia :) to ostanie krzesełko urocze.

  OdpowiedzUsuń
 3. bujany fotel jest przepiekny :D no i czerwony mi wpadł w oko też :D

  OdpowiedzUsuń
 4. mi poki co te fotele niekoniecznie "leżą" :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram