POLSKIE SMAKI: Magiel


Uwielbiam wszystko co ma piękny, kolorowy wzór. Zawsze doszukuję się w tkaninach inspiracji. Gdy podczas Targów Rzeczy Ładnych przechodziłam obok stoiska Magla od razu stwierdziłam, że nie może go zabraknąć na moim blogu :) Jeśli ktoś z Was też zakochał się w kolorowych produktach Magla, to możecie go zobaczyć podczas najbliższych WZORÓW w Warszawie :)

Czym i dla kogo jest Magiel? 
Magiel jest nową pracownią, która zajmuje się odnową dawnych mebli, które z biegiem czasu straciły swój urok lecz wciąż mają w sobie ogromny potencjał. Stąd każdy projekt ma bogatą historię. Interesują mnie proste formy, które wzbogacam różnorodnymi tkaninami, kolorami i wzorami jednocześnie nadając im stonowany i miękki charakter. Poza meblami, pracownia oferuje tekstylia do wnętrz, które są miłym dodatkiem i pięknym akcentem każdego wnętrza. Produkty pracowni Magiel skierowane są do wszystkich doceniających piękno, chcących nadać swoim wnętrzom ciepło i klimat, który jednocześnie będzie przywoływał miłe wspomnienia, bo możliwe, że w podobnym fotelu przesiadywali kiedyś u babci na kolanach ;)


Co pobudza Twoją wyobraźnie przy pracy nad kolejnymi projektami?
Jest mnóstwo rzeczy, które pobudzają moją wyobraźnię. Czasem bardzo przypadkowo przychodzi pomysł na projekt. Namiętnie przeglądam strony z aranżacjami wnętrz - blog apetycznewnetrze wpisuje się na tą listę ;), odwiedzam wszelkie możliwe sklepy z tkaninami i pchle targi, ale ostatnio ogromną inspiracją był po prostu początek pięknej wiosny! :)

Jakich materiałów używasz przy tworzeniu?
Najbardziej cenię naturalne drewno. Uwielbiam uwydatniać jego fakturę i słoje spod starej warstwy lakieru i farby, to bardzo przyjemna część pracy. Poza tym, to właśnie łączenie drewna z tkaninami sprawia, że wnętrze zyskuje ciepło. Tkaniny, które dobieram muszą być nie tylko przyjemne dla oka, ale i miłe w dotyku.Gdzie u Ciebie w domu można znaleźć Twoje realizacje?
Historia Magla sięga aranżacji mojego własnego pokoju, a ogromna, trzydrzwiowa szafa, która pochodzi z lat 20' dała początek odnowie mebli sprzed lat, więc Magiel towarzyszy mi każdego dnia ;)

Wyobraź sobie ... śnisz, gdzie widzisz swoje realizacje? 
Byłoby cudownie, gdyby któregoś dnia Magiel miał swój własny sklep.


Nad czym obecnie pracujesz ?
Obecnie przygotowuję się do WZORÓW- warszawskich targów designu, które obywają się 24 maja w Praskiej Drukarni. Na tę okazję szykuję kolejną przemianę, tym razem foteli, których przemiany sama nie mogę się doczekać.

Gdzie mogą Cię znaleźć moi czytelnicy? 
Wszelkie nowości i bezpośredni kontakt można nawiązać poprzez stronę na facebooku: www.facebook.com/magiel.pop Na tą chwilę jest to oficjalna strona, ponieważ docelowa jest w trakcie tworzenia ;) Ponadto produkty pracowni są możliwe do nabycia na wielu platformach- decobazaar, pakamera oraz mybaze. Staram się też regularnie ukazywać na targach skoncentrowanych na wnętrzach.

Magiel w wersji "apetycznej", jak by wyglądała? :)
Cały czas staram się by Magiel był apetyczny! :)Magiel

Ola z apetycznego wnętrza

5 komentarzy:

Instagram