IKEA PS 2014


Wczoraj miałam okazję poznać nową kolekcję IKEA PS 2014. Każdy z nas zna wzornictwo IKEA i pewnie każdy ma swój ulubiony mebel bądź rzecz bez której nie może obejść się na co dzień. Tym razem mogłam zobaczyć nowego produkty, stworzone między innymi przez Polskich projektantów. Jesteście ciekawi efektu?  

Kolekcja została stworzona w duchu współczesnego nomady,a jej hasłem przewodnim było: W RUCHU. Obecnie wielu z nas często zmienia miejsce zamieszkania, nie mówię tu o podróżowaniu, tylko przemieszczaniu się, poszukiwaniu swojej ostoi. Nie muszę szukać daleko, sama przez ostatnie 7 lat przeprowadzałam się 12 razy, dlatego kolekcja tym bardziej mnie zainteresowała.

Wśród światowych projektantów, mogliśmy odnaleźć nasze rodzime nazwiska Krystian Kowalski, Maja Ganszyniec, Paweł Jasiewicz oraz Tomek Rygalik. Kolekcja IKEA PS 2014 to kolejna edycja tego rodzaju wydarzeń w zaciszu światowego producenta mebli. Poprzednią mogliśmy podziwiać dwa lata wcześniej. Teraz po raz pierwszy zostały docenione polskie nazwiska. Dlatego powtarzam w polskich smakach, doceniajmy naszych projektantów :)

Produkty odpowiadają na wiele nurtujących nas rzeczy ...

małe mieszkanie
zbyt mała przestrzeń, duże wymagania
wykorzystanie miejsca w duchu 2w1 a nawet 3w1
nieregularne kształty mieszkań
szybki i łatwy sposób na złożenie, przeniesienie i ponowne przywrócenie do użytku
stworzenie własnych kompozycji z proponowanych elementów
proste przechowywanie
wielofunkcyjne uzytkowanie

i wiele wiele innych ... najważniejsze: kolekcję możecie już podziwiać w sklepach :)


a tu mała ciekawostka ... :)


Ola z apetycznego wnętrza

7 komentarzy:

 1. Szczerze mówiąc nic mi się nie podoba z tej kolekcji, a fanką ikei jestem od zawsze :) nie dla mnie tym razem.
  Pozdrawiam ciepło!

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajne ale tak trochę mi się z przedszkolem i podstawówką kojarzą. Szczególnie ta szafa jak boks w szatni szkoły, do której chodziła

  OdpowiedzUsuń
 3. widziałam ostatnio na żywo, ale jakoś tak obojętnie przeszłam, nic nie pasuje do mojego poczucia estetyki.

  OdpowiedzUsuń
 4. A mnie się bardzo podoba ten wieszak połączony z półką. Tylko jakoś miejsca na niego już brak ;)

  OdpowiedzUsuń
 5. byłam w ikeii i już i podziwiałam uważam że są świetne:)))) ta lampa jest mega :)))))

  buziaki

  OdpowiedzUsuń
 6. Niestety, mieszkania w których mieszkają młodzi ludzi są małe. Ale co jest tego przyczyną? Są one po prostu tańsze. Fajnie, że IKEA pomyślała o małych przestrzeniach. Zresztą oni zawsze mieli fajne, designerskie i nietypowe rozwiązania dla niewielkich mieszkań. W nowej kolekcji bardzo przypadła mi do gustu narożna szafeczka. A jeszcze fajniej, że wszystko jest takie kolorowe i wcale nie zalatuje przedszkolem ;)

  OdpowiedzUsuń
 7. 40 year-old Software Engineer I Valery Ruddiman, hailing from Maple enjoys watching movies like Divine Horsemen: The Living Gods of Haiti and Stone skipping. Took a trip to Monastery of Batalha and Environs and drives a Grand Prix. Przeczytaj caly artykul

  OdpowiedzUsuń

Instagram