"UWOLNIĆ PROJEKT" wspaniała inicjatywa


Kochani, jednym z moich postanowień noworocznych było wspieranie polskiego wzornictwa, polskich projektantów i twórców. Powoli pojawiają się na blogu wpisy o takiej tematyce, już niebawem nowy cykl, gdzie będę przedstawiać Wam perełki współczesnego polskiego dizajnu. jakiś czas temu zgłosili się do mnie inicjatorzy wspaniałego projektu: UWOLNIĆ PROJEKT z prośba o objęcie patronatem. Zgodziłam się z przyjemnością, ponieważ jak najbardziej wpisuje się to w mój tegoroczny cel!

Zapraszam Was do obejrzenia filmów, które bardziej objaśnią Wam czym jest powyżej wspomniany projekt. Dlaczego mnie to zainteresowało?


1. UWOLNIENIE - odpowiednia grupa ludzi postanowiła ponownie odkryć przedmioty zapomniane, często występujące jedynie jako obiekty muzealne i wystawowe, nie rozchodzi się tu o dawne perełki wzornictwa, tylko także o zwykłe przedmioty, które pomagają nam w życiu codziennym 

2. POZNANIE - odnalezione i czasem wyciągnięte z głębokiej piwnicy i magazynu przedmioty zostały dokładnie zbadane przez specjalistów: poznanie ich funkcjonalności, ich budowy, genezy powstania itp... 

3. REKONSTRUKCJA - dzięki powyższym złożonym działaniom teraz każdy będzie mógł zakupić, ale także zlecić wykonanie przedmiotu z historią. Uczestnicy Uwolnić projekt przygotowali odpowiednią dokumentację umożliwiająca rekonstrukcję danego przedmiotu, która jest dostępna dla każdego. Każdy z Was może pobrać instrukcję produkcji, a następnie złożenia przedmiotu i przekazać ją wybranemu przez siebie rzemieślnikowi. Prawda, że wspaniała inicjatywa? teraz już rozumiecie, dlaczego z chęcią zgodziłam się na objęcie patronatem tej akcji. 


 jeśli chcecie dowiedzieć się więcej o postępie projektu, zapraszam!

Ola z apetycznego wnętrza

2 komentarze:

 1. Mam nadzieję, że to się powiedzie. Propagowanie starych wzorów to świetna sprawa. Angażowanie rzemieślników to to, co na co dzień staram się robić.
  Bardzo to trudna materia:( Miałam do czynienia z niejednym takim. Ci którym się chce jest niewielu, baaaardzo niewielu.

  Chciałabym zobaczyć efekty takiej współpracy normalnego człowieka ze zwykłym rzemieślnikiem. Mam nadzieję, że coś takiego pokażecie.


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Li, Ty jak nikt inny rozumie tą inicjatywę :) trzymaj proszę kciuki :) ja też mam wielką nadzieję, że wszystko się uda i będziemy mieli bogatą skarbnicę wzorów :)

   Usuń

Instagram