woda w otoczeniu // water and other world


Kochani, kalendarzowa wiosna tuż tuż ... dziś chciałam Wam pokazać kilka inspirujących przestrzeni z obecnością wody i zwrócić Wasza uwagę na jej znaczenie w naszym otoczeniu. Warto pamiętać o tym, że mimo jej dostatku należy dbać o nią, aby mogły się cieszyć jej widokiem kolejne pokolenia. 

Wyobrażacie sobie życie bez wody w upalne lato? Nawet przebywanie w jej pobliżu poprawia nasze samopoczucie. A teraz pomyślcie... co byłoby gdyby nie było wody? Oszczędzanie wody, to jeden z kluczowych elementów współczesnego świata. W jednych częściach świata, mieszkańcy nie mają tyle szczęścia ile my i niestety modlą się miesiącami o kroplę wody. Warto, planując swoje otoczenie czy korzystając z dobra jakim jest woda, zastanowić się czy rzeczywiście jest przez nas dobrze pożytkowana.

Zachęcam Was do konkursu, organizowanego z inicjatywy Roca. Może ktoś z Was ma pomysł w jaki sposób przekonać innych do dbania o środowisko i wodę? Aby wziąć udział w konkursie należy przygotować maksymalnie 3 minutowy film pod hasłem przewodnim: "Woda i infrastruktura sanitarna". Do wyboru cztery kategorie filmu: dokument, animacja, Instagram, publiczność. Więcej informacji  na stronie organizatora.


1 / 2 / 3 / 4 

Ola z apetycznego wnętrza

14 komentarzy:

 1. Cudne inspiracje :) Byle do lata ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super post i ogólnie blog :)
  Zapraszam do mnie. Pojawił się nowy post :)
  www.dreamerfrompoland.blogspot.com
  Love,
  Loli xx

  OdpowiedzUsuń
 3. inspirująco :))))))))))))))))))

  oszczędzajmy wode:)))) bo coraz gorsze wyniki badań od naukowców:(((((((((9 ubywa Nam znacząco wód słodkich :((((( ostatnio oglądałam program o rzece Colorado w stanach widać jej ubytek na ścianach Wielkiego Kanionu:((((((((((((((((((((

  OdpowiedzUsuń
 4. zdjęcie nr3 marzenie :) rozmarzyłam się

  OdpowiedzUsuń
 5. zdjęcie nr 3 mega inspirujące!! rozmarzyłam się:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Najbardziej niespotykane i przykuwające moją uwagę jest zdjęcie pierwsze. Wanna w ogrodzie! Coś tak nietypowego, że aż ciężko uwierzyć, że ktoś taką łazienkę „ogrodową” ma :) pozazdrościć.

  OdpowiedzUsuń
 7. Niezwykle to wszystko wygląda. Oczka wodne to na pewno nie są, prezentują się poziomy wyżej. Ech, naogląda się człowiek takich cudów i potem nabiera na nie chęć. Teraz będę o nich myśleć w ciągu kilku dni ^^

  OdpowiedzUsuń
 8. Ciekawe rozwiązanie. Można nawet rybki w takim trzymać.

  OdpowiedzUsuń
 9. Ładnie to wygląda, ale jakoś nie jest to mój styl, więc raczej z takich możliwości nie korzystam, aby myśleć o wannie w ogrodzie. U mnie teraz tematem numer jeden jest położenie w moim ogrodzie kostki brukowej, dlatego koniecznie muszę wejść sobie na stronę https://kostbet.pl/ , bo słyszałam, że jest to jedna z lepszych firm, jeśli chodzi o wybór, jak i jakość oferowanej kostki brukowej. Mam dość dużą powierzchnię ogrodu, więc jednak duża część ogrodu będzie taką kostką pokryta. Trzeba wszystko dobrze dobrać.

  OdpowiedzUsuń
 10. Super pomysł! Nie znałam wcześniej takiego rozwiązania!

  OdpowiedzUsuń
 11. Jest też woda, której używa się do wielu różnych celów. Możecie dowiedzieć się, np. ze strony https://issuu.com/woda-kotlowa do jakich celów używana jest woda kotłowa. Moim zdaniem jej uzdatnianie to bardzo ważny proces i to element produkcji pary w kotłach parowych.

  OdpowiedzUsuń
 12. Każda z tych inspiracji zachwyca. Ciężko było by się zdecydować która lepsza.

  OdpowiedzUsuń
 13. Ten pomysł jest bardzo interesujący. Super wpis.

  OdpowiedzUsuń

Instagram