Jak wykorzystać TREND ETNO? // How to use ETNO TREND?


W ubiegłym tygodniu pisałam o jednym z trendów, który powoli i nieśmiało wita nas już w niektórych miejscach. Obiecałam Wam, że stworzę wpis na temat tego, w jaki sposób możemy go wykorzystać w naszych czterech katach. Oczywiście nie wprowadzając wielkich zmian we wnętrzu.

Poniżej przedstawiam Wam kilka przykładów aranżacji z akcentami w postaci elementów charakterystycznych dla trendu etno. To bardzo proste sposoby na odświeżenie wizerunku wnętrza we współcześnie obowiązujących klimatach.

1 . Najprostszym sposobem na osiągnięcie powyższego efektu są T E K S T Y L I A, czyli: poduszki czy też dywan. Mogą także pojawić się także w formie zasłon. Jest teraz tak duży wybór tkanin, że nie trzeba daleko szukać. Do tekstyliów, ale nieco większych rozmiarów może należeć dywan lub pled. Ten drugi z łatwością można schować, gdy egzotyczny wzór się znudzi ...

2. A K C E N T Y w postaci mebla uzupełniającego całość lub elementu dekoracyjnego. Może do nich należeć lampa, przypominająca sieć bądź tkany przez pnącza klosz. Inny akcent to fragmenty skóry, w postaci dywanu lub narzuty. Jeszcze inny przykład to "sztuka", obrazy lub fotografie z motywem Afryki.

3. Innym kojarzącym mi się z tym trendem materiałem jest D R E W N O, a dokładnie jego nieregularne formy. To sposób dla przestrzeni kuchennej lub jadalni. Bardzo często można spotkać specjalnie rzeźbione elementy wyposażenia kuchennego. Kolejnym afrykańskim materiałem jest G L I N A, na przykład w postaci donic.
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Ola z apetycznego wnętrza

4 komentarze:

 1. ja u siebie stawiałabym na tekstylia- poduchy i narzuty :))) szybko można je zamienić i cieszyć oczy kolejnym trendem :))))

  miłego dnia:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Delikatne etno akcenty - jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię. Łatwo przedobrzyć i popaść w przesadę, zwłaszcza jak ma się na punkcie etno bzika, jak ja :P Ratuje mnie skandynawskie zacięcie, hehe :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. A podobają się Wam dywany włochate? Wiem, że aktualnie są one bardzo popularne i zastanawiam się nad tym, do jakich wnętrz je dobrać myślę, że właśnie tutaj również by się wpasowały. Takie oferty możecie znaleźć sobie na stronie https://carpetsandmore.pl/dywany/dywany-shaggy/

  OdpowiedzUsuń

Instagram