Jak wykorzystać TREND ETNO? // How to use ETNO TREND?


W ubiegłym tygodniu pisałam o jednym z trendów, który powoli i nieśmiało wita nas już w niektórych miejscach. Obiecałam Wam, że stworzę wpis na temat tego, w jaki sposób możemy go wykorzystać w naszych czterech katach. Oczywiście nie wprowadzając wielkich zmian we wnętrzu.

Poniżej przedstawiam Wam kilka przykładów aranżacji z akcentami w postaci elementów charakterystycznych dla trendu etno. To bardzo proste sposoby na odświeżenie wizerunku wnętrza we współcześnie obowiązujących klimatach.

1 . Najprostszym sposobem na osiągnięcie powyższego efektu są T E K S T Y L I A, czyli: poduszki czy też dywan. Mogą także pojawić się także w formie zasłon. Jest teraz tak duży wybór tkanin, że nie trzeba daleko szukać. Do tekstyliów, ale nieco większych rozmiarów może należeć dywan lub pled. Ten drugi z łatwością można schować, gdy egzotyczny wzór się znudzi ...

2. A K C E N T Y w postaci mebla uzupełniającego całość lub elementu dekoracyjnego. Może do nich należeć lampa, przypominająca sieć bądź tkany przez pnącza klosz. Inny akcent to fragmenty skóry, w postaci dywanu lub narzuty. Jeszcze inny przykład to "sztuka", obrazy lub fotografie z motywem Afryki.

3. Innym kojarzącym mi się z tym trendem materiałem jest D R E W N O, a dokładnie jego nieregularne formy. To sposób dla przestrzeni kuchennej lub jadalni. Bardzo często można spotkać specjalnie rzeźbione elementy wyposażenia kuchennego. Kolejnym afrykańskim materiałem jest G L I N A, na przykład w postaci donic.
1 / 2 / 3 / 4 / 5 / 6 / 7

Ola z apetycznego wnętrza

5 komentarzy:

 1. ja u siebie stawiałabym na tekstylia- poduchy i narzuty :))) szybko można je zamienić i cieszyć oczy kolejnym trendem :))))

  miłego dnia:)))

  OdpowiedzUsuń
 2. Delikatne etno akcenty - jak najbardziej :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Bardzo lubię. Łatwo przedobrzyć i popaść w przesadę, zwłaszcza jak ma się na punkcie etno bzika, jak ja :P Ratuje mnie skandynawskie zacięcie, hehe :)
  Pozdrawiam.

  OdpowiedzUsuń
 4. A podobają się Wam dywany włochate? Wiem, że aktualnie są one bardzo popularne i zastanawiam się nad tym, do jakich wnętrz je dobrać myślę, że właśnie tutaj również by się wpasowały. Takie oferty możecie znaleźć sobie na stronie https://carpetsandmore.pl/dywany/dywany-shaggy/

  OdpowiedzUsuń
 5. A na tej stronie https://www.edinos.pl/ sprawdzaliście już ofertę? Jeśli nie, to uważam, że warto. Jest tam bowiem wiele różnych ciekawych propozycji. Mają tam meble do kuchni oraz innych pomieszczeń. Poza tym na pewno ogromnym plusem jest to, że można tam zrobić zakupy online. Rozejrzyjcie się tam na spokojnie.

  OdpowiedzUsuń

Instagram