dom ... za oknem // home ... behind the window


A dziś Was zaskoczę, trzy posty do końca dnia. Dlaczego? Ponieważ jakieś czas temu spotykałam się często z wnętrzami "za oknem" ... i nie mam tu na myśli wnętrz, gdzie spoglądamy do nich zza budynku, nie ...  

Trend wykorzystywania starych okien wewnątrz mieszkań czy domów, jest już popularny od jakiegoś czasu, jednak dopiero teraz można podziwiać jego wszechstronność. Najciekawsze jest to, że ten element jest używany jako dekoracja, jako delikatna przegroda czy tez jako element funkcjonalny (np. drzwi). Oto pierwszy przykład odgrodzenia, następny już niedługo na blogu ... W tym przypadku okno oddziela kuchnię od salonu, dzięki temu przestrzeń wydaje się być duża i nieograniczona ścianami, natomiast kuchnia ... otwarta.
foto //

Ola z apetycznego wnętrza

8 komentarzy:

 1. Rozmarzyłam się, bardzo mi się podoba ten pomysł.

  OdpowiedzUsuń
 2. Zapiera dech w piersiach. Ciekawy pomysł ze starym oknem, miło byłoby mieć coś takiego u siebie w domu. Bije ciepłem ;)

  OdpowiedzUsuń
 3. To okno mi sie nie podoba akurat, ale umeblowanie mieszkanka bardzo ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Coś nie do końca pasuje mi ten trend; za bardzo przypomina mi koszmarne budownictwo z lat 70 ubiegłego wieku - kuchenne okno na pokój. Kuchnia oczywiście ciemna.

  OdpowiedzUsuń
 5. Świetne wnętrze. Nieprzegadane. I piękne drewno na podłodze.

  Okna we wnętrzu to dobry i sprawdzony pomysł - ten motyw był bardzo modny na przykład w Holandii jakieś 15 lat temu. Okna były we wnętrzach, w ogrodach, wszędzie. Najczęściej spore gabarytowo, ze zrujnowanych kaplic i kościołów.

  OdpowiedzUsuń
 6. fajny pomysł i klimacik :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W okienku się zakochałam, kuchnia równie śliczna, tyle że bez tych czarnych blatów i dodatków :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Pomysł interesujący, ale myślę, że nie do końca jest to mój styl. Mnie bardzo podoba się poddasze, a wiadomo, że takie wnętrza są wymagające. Właśnie rozważamy również wymianę okna dachowego. Na stronie https://bemar.pl/wymiana-okien-dachowych/ sprawdzam, w jaki sposób to wygląda i jak się do tego przygotować.

  OdpowiedzUsuń

Instagram