TRENDY 2013: podsumowanie // TRENDS 2013: summary


Czas podsumowań, czyli jak mogłabym pominąć podsumowanie trendów tegorocznych? Oczywiście to nie wszystkie elementy i nurty, które królowały w tym roku. To jedne z wybranych, bo tak naprawdę, czy jesteśmy świadomi, co oznacza słowo trend i jakie niesie za sobą konsekwencje?

Pracując w branży odzieżowej poznałam tak naprawdę znaczenie słowa trend, rożni się ono zupełnie od tego czym łudziłam się od lat...Niestety nie jest to zjawisko, tylko czysta gra, w której jesteśmy uczestnikami, a jeden przez drugiego chce jak najwięcej zebrać punktów aby być zauważalnym. Z drugiej strony trend, to coś, co popędza wszystkie gałęzi przemysłu, dzięki temu jest praca, jest zajęcie, tworzą się nowe pasje. Bez trendów nasze życie byłoby nudne i monotonne, dlatego oczekujmy nadchodzących topowych nurtów ... :)

Jeśli jesteście ciekawi, przypomnijcie sobie podsumowanie trendów z 2012 roku, co się zmieniło, co pojawiło się nowego i czy któryś z trendów można spotkać w Waszych domach?

1. TREND: efekt cieniowania 2 - jeszcze w 2012 roku efekt ombre królował głównie w fryzjerstwie, w 2013 roku mogliśmy go spotkać dosłownie wszędzie w modzie i wnętrzach
2. TREND: kropki i kropeczki ... - wcześniej były kojarzone głównie z modą i latami 60-tymi, teraz pojawiają się nie tylko jako jednolity wzór na ścianach, ale także jako przypadkowe elementy
3. TREND: geometria - od samego początku roku obserwowaliśmy płaską wersję geometrii, teraz powoli zaczyna przeobrażać się w przestrzenne formy
4. TREND: krzyżyki - szczególnie we wzornictwie skandynawskim, ale polubili je wszyscy
5. TREND: Lampy na złych miejscach - wszyscy staramy się dopasowywać lampy do ich przeznaczenia i miejsca, jednak czasem jak widać można zaszaleć :)
6. TREND: życie na walizkach ... - nie tylko kufry przydają się podczas podróży ...
7. TREND: sypialnia w małym mieszkaniu - łózko w salonie, salon z łóżkiem? tak!
8. TREND! ach ... te nogi - nic nie muszę chyba komentować :)

a co przyniesie rok 2014? małą podpowiedź opublikuję już w styczniu :) podpowiem... będzie upalnie :)

Ola z apetycznego wnętrza

6 komentarzy:

 1. Ciekawe podsumowanie :) rzeczywiście ombre było wyraźnie widoczne nie tylko na głowie pań, no i kropki, kropeczki... :) Hm.. a teraz co nas czeka w 2014? :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ciekawe trendy wyłapałaś :) świetne zestawienie! Ja bym jeszcze dorzuciła połączenie marmuru z miedzią, sporo wnętrz z takimi materiałami widziałam w tym roku.... a może dlatego ze pokochałam miedź i w internecie właśnie inspiracji z miedzią szukałam ;) Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 3. Te nogi szczególnie są marzeniem moim ostatnim. Toczone, okrągłe, ach ...

  OdpowiedzUsuń
 4. Myślałam że pod numerem 5 będą ramy stojące byle jak byle gdzie, u mnie ten trend rządzi od zawsze :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Dla mnie bomba, ładnie wyglądał ten rok 2013 :)

  OdpowiedzUsuń
 6. świetny post :))))))))))))))))) a korzystajac z okazji ze jestem chwilke u Ciebie życze samych wspaniałości w Nowym 2014 Roku:)))))))))))))))

  OdpowiedzUsuń

Instagram