Weekendowa wisienka: Gdynia Design Days

Tak, przedstawiam Wam tym razem jedną weekendową wisienkę, która kryje w sobie trochę słodyczy i trochę pestek :) Relacja z Gdynia Design Days. 


Targi Gdynia Design Days to impreza, która prezentuje dzieła młodych projektantów i promuje współczesny dizajn. To także przykład współczesnych form wystawiennictwa, bo już sam pawilon, to popularny obecnie system kontenerów, pełnych szklenia i industrialnych detali. Podczas tegorocznych dni organizatorzy przygotowali bardzo dużo atrakcji. Dla mnie jedynie ogromnym problemem było odnalezienie tych pełnych inspiracji miejsc, ponieważ nie znam na tyle Gdyni. Uważam, że pod kątem komunikacji wydarzenie było nie do końca dobrze zorganizowane. 

Dobrze, ale gdy już dotarłam na miejsce, mogłam zobaczyć niesamowity pawilon i jego zawartość. Na miejscu były prowadzone różnego rodzaju warsztaty, targi rękodzieła, spotkania z artystami. Wiele projektów to współczesne improwizacje, inne spojrzenie na mebel, przedmiot czy ilustracje. Myślę, że każdy mógł doszukać się swojej interpretacji :) Mi na przykład na niektórych projektach spodobały się kolory. Charakter targów bardzo mi się podoba, ponieważ jest otwarty dla wszystkich, czy mały czy starszy może po-obcować ze współczesnym wschodzącym wzornictwem.
Nowością dla mnie, podczas tegorocznej edycji były wystawy projektów w wystawach sklepowych. Jedną z nich prezentowałam moja koleżanka Martyna. Można było ja oglądać w empiku, przy ulicy Świętojańskiej. Jej projekt to papierowe torby, wielorazowego użytku, które są niespotykanie poskładane. Zachęcam do obejrzenia foldme!bag


















foto apetyczne wnetrze

Ola z apetycznego wnętrza

8 komentarzy:

 1. ale super impreza, wybrałabym się pewnie, będąc w Gdyni.

  OdpowiedzUsuń
 2. Fajny event, chętnie bym się wybrała :)

  OdpowiedzUsuń
 3. To miejsce aż kipi wyobraźnią i kreatywnością. Prosimy o więcej :)

  OdpowiedzUsuń
 4. :o))) fajan impreza gdybym byla blisko z pewnoscia bym jej nie opusciala.
  Podobaja mi sie sfotografowane przez Ciebie krzesla (zwlaszcza ze sama jakis szukam aktualnie :o) ) i forma motywatorow, tak inaczej niz teksty w ramkach, chyba sobie sprawie :o)

  OdpowiedzUsuń
 5. Same cudowności:))))) szkoda ze nie mogłam być:(

  buziak

  OdpowiedzUsuń
 6. kocham takie miejsca i takie klimaty:)))))))))

  OdpowiedzUsuń
 7. genialne rzeczy :) kiedyś się tam wybiorę :)

  OdpowiedzUsuń
 8. Z relacji widać że była to bardzo udana impreza. Ciekawie to wygląda.

  OdpowiedzUsuń

Instagram