Miejsca trudne, problematyczne, a idealne na ... łazienkę.

Miejsca trudne, problematyczne … W jaki sposób je urządzić? Dziś podam Wam kilka przykładów, przedstawiających fragmenty mieszkań, które można urządzić i wypełnić zaskakującą funkcją.Pisałam już o pralni i łazience w miejscach trudnych, a czy myliliście kiedyś o tym, w inny sposób. Na przykład, w Waszym domu występują schody, a miejsce tuz pod nimi to tylko i wyłącznie schowek, do którego mało kto zagląda, lub graciarnia. A może tak wykorzystać to miejsce do bardziej potrzebnych funkcji?

Trzema najbardziej problematycznymi fragmentami naszych domów są: przestrzeń pod schodami, wnęki i poddasze. Jakie można im przypisać rozwiązania?

1. Przestrzeń pod schodami: idealne miejsce na pralnię lub dodatkową toaletę czy łazienkę dla gości, a nawet na kuchnię – nowe pomieszczenie w prosty sposób


2. Wnęka: miejsce na barek, aneks kuchenny czy też pralnię – łatwość w poszerzeniu funkcji przestrzeni

3. Poddasze: poszerzenie funkcji mieszkalnej, bądź budowa dodatkowej i odrębnej strefy nocnej, ze wszystkimi funkcjami dodatkowymi i porządkowymi, strefy dziennej: pralnia, łazienka, itp. – prostota adaptacji przestrzeni

Po uzupełnieniu powyższych przykładów w odpowiednie urządzenia, wspomagające rozdrabnianie czy też przepompowanie wody, możemy z łatwością nadać, problematycznym do tej pory przestrzeniom, ważną i potrzebną funkcję. Dzięki temu, może przestrzeń, która do tej pory była miejscem gromadzenia niepotrzebnych elementów, stanie się w pełni funkcjonalnym miejscem, do którego będzie się często zaglądać.


W prezentacji zostały użyte materiały sfa polska

1 / 2 / 3 / 4 

Ola z apetycznego wnętrza

13 komentarzy:

 1. poddaszowe tematy są mi bliskie, gdyż będziemy właśnie adaptować sobie poddasze na mieszkanko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta biała kuchnia jest boska!

  OdpowiedzUsuń
 3. Od zawsze bardzo podobają mi się mieszkania na poddaszach, mają swój specyficzny klimat. Przy odrobinie wyobraźni można fantastycznie zagospodarować każdą przestrzeń. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne rozwiązania! Dzięki za inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jak najbardziej jestem za takimi rozwiązaniami:)))

  OdpowiedzUsuń
 6. fajne pomysły! :)najbardziej mi się podoba ten prysznic :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ta kuchnia pod schodami jest śliczna :)
  nie wiesz czasem co z nagrodami z konkursu z ambi pur?troszke czasu już minęło a ich nie widać???

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się część kuchni pod schodami. Zresztą wszystkie wnętrza piękne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kuchnia pod schodami jest całkowicie niepraktyczna (wiem, bo miałam). Choćby się zamiatało kilka razy dziennie, to będą jakieś paprochy lądować ci w talerzu - od włosów (bleee...) po piasek (szczególnie jak się ma dzieci w domu).

  OdpowiedzUsuń
 10. ŚWIETNE POMYSŁY. LUDZIE CZĘSTO MAJĄ TENDENCJE DO MARNOTRAWIENIA MIEJSCA;)

  OdpowiedzUsuń
 11. lubię podglądać takie ciekawe miejsca, dołączam do obserwatorów, zostaje na dłuzej |:)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. łazienka bardzo schludna i przyjemna. Fajnie się na nią patrzy z chęcią bym tam zamieszkał :) Czy stosowana była technika szlifowanie betonu Poznań ?

  OdpowiedzUsuń

Instagram