Miejsca trudne, problematyczne, a idealne na ... łazienkę.

Miejsca trudne, problematyczne … W jaki sposób je urządzić? Dziś podam Wam kilka przykładów, przedstawiających fragmenty mieszkań, które można urządzić i wypełnić zaskakującą funkcją.Pisałam już o pralni i łazience w miejscach trudnych, a czy myliliście kiedyś o tym, w inny sposób. Na przykład, w Waszym domu występują schody, a miejsce tuz pod nimi to tylko i wyłącznie schowek, do którego mało kto zagląda, lub graciarnia. A może tak wykorzystać to miejsce do bardziej potrzebnych funkcji?

Trzema najbardziej problematycznymi fragmentami naszych domów są: przestrzeń pod schodami, wnęki i poddasze. Jakie można im przypisać rozwiązania?

1. Przestrzeń pod schodami: idealne miejsce na pralnię lub dodatkową toaletę czy łazienkę dla gości, a nawet na kuchnię – nowe pomieszczenie w prosty sposób


2. Wnęka: miejsce na barek, aneks kuchenny czy też pralnię – łatwość w poszerzeniu funkcji przestrzeni

3. Poddasze: poszerzenie funkcji mieszkalnej, bądź budowa dodatkowej i odrębnej strefy nocnej, ze wszystkimi funkcjami dodatkowymi i porządkowymi, strefy dziennej: pralnia, łazienka, itp. – prostota adaptacji przestrzeni

Po uzupełnieniu powyższych przykładów w odpowiednie urządzenia, wspomagające rozdrabnianie czy też przepompowanie wody, możemy z łatwością nadać, problematycznym do tej pory przestrzeniom, ważną i potrzebną funkcję. Dzięki temu, może przestrzeń, która do tej pory była miejscem gromadzenia niepotrzebnych elementów, stanie się w pełni funkcjonalnym miejscem, do którego będzie się często zaglądać.


W prezentacji zostały użyte materiały sfa polska

1 / 2 / 3 / 4 

Ola z apetycznego wnętrza

22 komentarze:

 1. poddaszowe tematy są mi bliskie, gdyż będziemy właśnie adaptować sobie poddasze na mieszkanko :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Ta biała kuchnia jest boska!

  OdpowiedzUsuń
 3. Od zawsze bardzo podobają mi się mieszkania na poddaszach, mają swój specyficzny klimat. Przy odrobinie wyobraźni można fantastycznie zagospodarować każdą przestrzeń. Pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 4. Świetne rozwiązania! Dzięki za inspiracje :)

  OdpowiedzUsuń
 5. jak najbardziej jestem za takimi rozwiązaniami:)))

  OdpowiedzUsuń
 6. fajne pomysły! :)najbardziej mi się podoba ten prysznic :)

  OdpowiedzUsuń
 7. ta kuchnia pod schodami jest śliczna :)
  nie wiesz czasem co z nagrodami z konkursu z ambi pur?troszke czasu już minęło a ich nie widać???

  OdpowiedzUsuń
 8. Podoba mi się część kuchni pod schodami. Zresztą wszystkie wnętrza piękne.

  OdpowiedzUsuń
 9. Kuchnia pod schodami jest całkowicie niepraktyczna (wiem, bo miałam). Choćby się zamiatało kilka razy dziennie, to będą jakieś paprochy lądować ci w talerzu - od włosów (bleee...) po piasek (szczególnie jak się ma dzieci w domu).

  OdpowiedzUsuń
 10. ŚWIETNE POMYSŁY. LUDZIE CZĘSTO MAJĄ TENDENCJE DO MARNOTRAWIENIA MIEJSCA;)

  OdpowiedzUsuń
 11. lubię podglądać takie ciekawe miejsca, dołączam do obserwatorów, zostaje na dłuzej |:)
  pozdrawiam!

  OdpowiedzUsuń
 12. łazienka bardzo schludna i przyjemna. Fajnie się na nią patrzy z chęcią bym tam zamieszkał :) Czy stosowana była technika szlifowanie betonu Poznań ?

  OdpowiedzUsuń
 13. Świetnie napisane. Pozdrawiam serdecznie.

  OdpowiedzUsuń
 14. Ogólne bardzo pomocne informacje, no i nie ukrywam, że z pewnością sobie z nich wszystkich skorzystam, jeśli tylko będzie możliwość i okazja. Osobiście często zastanawiam się nad różnymi możliwościami, ale na ten moment najbardziej interesuje mnie automatyka do mojej firmy. Wiem, że możliwości i systemów jest bardzo dużo, ale chyba na początek najważniejsze jest to, aby znaleźć odpowiednich dostawców i możliwości, aby wszystko działało sprawnie i przede wszystkim dokładnie. Na ten moment jest mi znana oferta Automatyka-sklep

  OdpowiedzUsuń
 15. U mnie jeszcze bardzo daleka droga do tego, aby uzyskać idealny efekt wnętrz. Na razie jesteśmy na etapie budowy i powiem Wam szczerze, że sprawdzam sobie regulatory temperatury, bo takie są mi potrzebna. W oko od razu wpadła mi oferta https://sterownikitech.pl/regulatory,c3.html

  OdpowiedzUsuń
 16. No ciekawe wykorzystanie przestrzeni, bo i tak byłoby tam albo pusto, albo byłby jakiś schowek. Gdy kiedyś będę budowała, to na pewno się zainteresuję. Podobają mi się też ogólnie szklane balustrady i bardzo fajne w swojej ofercie posiada https://salgat.pl/oferta/balustrady/balustrady-schodowe-szklane . Wiem, że tworzą oni cudne projekty, z których każdy bez wątpienia może sobie w dowolnym momencie skorzystać, bo firma bardzo szybko i profesjonalnie opowiada o swojej całej ofercie. Myślę, że ważną kwestią jest również to, że firma oferuje wysoką jakość swoich usług.

  OdpowiedzUsuń
 17. Skoro takie trudne miejsce, to trzeba zadbać sobie o to, aby nie było żadnych problemów ze sprzątaniem. Odpowiednie środki do sprzątania powinny poradzić sobie ze wszystkimi powierzchniami oraz zakamarkami, więc po prostu trzeba testować przeróżne produkty.

  OdpowiedzUsuń
 18. Powiem Wam szczerze, że w obecnych czasach jest tyle różnych pomysłów, jeśli chodzi o aranżację wnętrz, że czasem naprawdę aż ciężko wybrać, ale plusem jest tego to, że można dostosowywać różne rozwiązania do każdego pomieszczenia.

  OdpowiedzUsuń
 19. Bardzo ciekawy pomysł! Właśnie za to uwielbiam tego bloga - można na nim znaleźć wiele treści, które są przydatne dla osób, które budują dom. Chętnie przeczytałabym też wpis o elementach więźby dachowej, mam nadzieję, że taki artykuł się wkrótce pojawi.

  OdpowiedzUsuń
 20. Uważam, że to sprytny pomysł! Budowa domu nigdy nie jest prosta, a Pani poradziła sobie z tym wyzwaniem w niesamowity sposób. Mam nadzieję, że u mnie będzie równie łatwo. Obecnie jestem w trakcie szukania odpowiednich materiałów, takich jak np. szynoprzewody aluminiowe.

  OdpowiedzUsuń
 21. Super miejsce na łazienkę! Myślę, że na pewno wiele osób skorzysta z tego pomysłu. Ja też uwielbiam Pani bloga, ponieważ można znaleźć tutaj wiele przydatnych inspiracji. Z chęcią przeczytałabym również wpis o montażu membrany dachowej od wewnątrz.

  OdpowiedzUsuń

Instagram