Przepis na pralnię.

Na pewno każdy z Was myśląc o budowie domu, marzy o dodatkowych pomieszczeniach, o których nie można by było pomyśleć w małym "M". Dlaczego? Bo jest za małe! Jednak nawet gdy jesteśmy szczęśliwymi posiadaczami domu, jest trudno znaleźć miejsce na takie pomieszczenia … o czym mowa?


Co mam na myśli … osobna duża garderoba, spiżarnia, dodatkowa toaleta, łazienka dla gości, suszarnia i … pralnia. W domu zawsze brakuje przestrzeni, w której moglibyśmy gromadzić brudne ubrania, segregować je i … przywrócić do ładu. Znalazłam rozwiązanie, które może zmienić nasze problemy. Aby zaradzić tej kwestii, można skorzystać ze specjalnych urządzeń, które pomogą nam w instalacji pralki, nawet w małej wnęce, ukrytej za szafą. W ten sposób niejeden z nas może spełnić swoje oczekiwania wobec prywatnej pralni, nawet w wersji mini.


W jaki sposób zorganizować pralnię, bez ograniczeń?
 • Przestrzeń do segregacji: rzeczy brudne, najlepiej z podziałem: ciemne, jasne i kolorowe
 • Miejsce do gromadzenia detergentów
 • Mini suszarka
 • Miejsce na rzeczy wyprane i wysuszoneCo sprawi, aby pralnia znalazła się w dowolnym miejscu domu, czyli jak działają pompy i rozdrabniacze?
Pompa jest stawiana tuż obok pralki, nie zakłóca wyglądu całej łazienki. Następnie podłączamy urządzenie do pralki i najbliższego miejsca odprowadzenia ścieków/doprowadzenia wody. Zasięg przyłącza może wynosić do 5 metrów w wysokości i 50 metrów w drodze poziomej. W ten sposób, nie znajdziemy już wymówki, że nie mamy miejsca w naszych domach na małą pralnię.


w prezentacji zostały wykorzystane materiały i produkty firmy SFA Grupa

1 / 2

Ola z apetycznego wnętrza

8 komentarzy:

 1. mi wystarczy kawalerka :D hehe, ale własna!

  OdpowiedzUsuń
 2. Mi się marzy takie miejsce do segregacji ubrań przeznaczonych do prania! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Kocham pierwsze zdjęcie! To taki mój wymarzony rozstaw. No może troszkę większy bym chciała ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja akurat mam u siebie pralnię, tzn. robi się razem z całym piętrem ;) Właśnie jestem na etapie obmyślania jak urządzić takie miejsce.

  OdpowiedzUsuń
 5. Tak, zdecydowanie i to właśnie te pomieszczenia, które wymieniłaś! Pralnia z suszarnią, garderoba przy sypialni, spiżarka - choćby malutka, ale żeby poupychać rzadziej używane rzeczy i zapasy, a w kuchni mieć więcej miejsca... :) Moi znajomi nawet mimo tego, że mają dom i to niemały, to suszą zawsze pranie wywieszone na korytarzu... Fakt faktem, że budowali się wiele lat temu i wtedy takie rozwiązania nie były tak popularne. Ale teraz, jak są sposoby nawet na małe wnętrza, to trzeba korzystać! :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Bardzo ciekawa pralnia. Pralnia powinna być czysta, przejrzysta i sterylna. Tylko tak możemy się czuć wygodnie.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jeśli chcemy mieć profesjonalną pralnię, to zdecydowanie warto kupić bardzo zaawansowany sprzęt.

  OdpowiedzUsuń
 8. Z mężem decydując się na budowę mieszkania byliśmy pewni, że chcielibyśmy wyznaczyć jedno małe pomieszczenie gospodarcze, które właśnie robiłoby za taką pralnię, ale również przechowywalnię sprzętów RTV i AGD, których na co dzień nie używamy. Cieszę się, że z tego pomysłu nie zrezygnowaliśmy - własna pralnia to mega wygoda. Zwłaszcza, gdy ma się pralkę i suszarkę bębnową. Wtedy świeże i suche pranie zbiera się po kilku godzinach, a nie dniach. To świetne rozwiązanie. :)

  OdpowiedzUsuń

Instagram