Nasze wymarzone łazienki

Pamiętajcie jak jakiś czas temu pisałam o problematycznym urządzeniu domowym, jakim jest kaloryfer? Temat cieszył się dużym zainteresowaniem, dlatego dziś chciałabym napisać o kolejnym problematycznym punkcie naszego domu… którym jest łazienka.

Urządzanie łazienki i kuchni to konieczne etapy remontu naszego domu, które niosą za sobą duże konsekwencje, przede wszystkim finansowe. Dlatego planując łazienkę i kuchnię, już na samym początku wiemy, że to inwestycja nie na rok czy dwa… Problem w urządzeniu łazienki polega na tym, że zazwyczaj z góry mamy określone miejsce ustawienia toalety czy też umywalki. Nie raz marzymy o tym aby toaleta była nieco ukryta, a umywalka wraz z lustrem eksponowała się jak najcenniejsza rzecz tego pomieszczenia. Nieraz także marzymy o tym, aby łazienka znalazła się w zupełnie innym miejscu domu, np. na poddaszu.

Rozwiązaniem na ten problem są specjalne rozdrabniacze i pompy, dzięki którym umiejscowienie umywalki, toalety, natrysku czy bidetu, nie stanowi żadnego problemu, który będzie hamował naszą wodzę fantazji w urządzaniu tego wnętrza.


Specjalne urządzenia, pompy i rozdrabniacze, tak jak wspomniałam mogą nam pomóc w urządzeniu łazienki np. na adaptowanym poddaszu. A co z innymi formami budownictwa mieszkaniowego? Wiele z nas, zamieszkuje jednak w blokach, budownictwie wielorodzinnym. Znam takie osoby, które marzą o łazience z oknem, jednak bez posiadania domu, trudno o spełnienie takich oczekiwań. W takim przypadku, można zastosować urządzenia pompująco-rozdrabniające i spełnić marzenie o łazience z oknem.

Znalazłam bardzo sympatyczny filmik, który bliżej zaprezentuje Wam krok po kroku bezkłopotliwe urządzanie łazienki.w prezentacji zostały wykorzystane materiały i produkty firmy SFA Grupa

1 /

Ola z apetycznego wnętrza

10 komentarzy:

 1. dobrze, że łazienkę mam zrobioną. Na prawdę najgorszy jest jej remont, nie ma gdzie siusiu nie ma nic :)) za to czeka mnie remont kuchni ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Dziękuję za ten filmik! Może dzięki temu uda nam się zrobić łazienkę!!!!! :)

  OdpowiedzUsuń
 3. u mnie niestety firma, ktora budowala nam dom, zle zamontowala odplyw. Teraz chyba wszystkie kafle z podlogi beda musieli usuwac,a ogrzewanie podlogowe jest pod spodem...najgorsze co moze byc to naprawy w nowo wybudowanych obiektach.

  OdpowiedzUsuń
 4. To dobry patent :)
  Muszę koniecznie dowiedzieć sie więcej na ten temat, bo w przyszłości czeka Nas robienie łazienki na poddaszu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Najbardziej urzekła mnie ta pierwsza z wiklinowymi elementami :)


  Wnętrza i moda w skandynawskim stylu - zapraszam :) http://skandichic.pl/

  OdpowiedzUsuń
 6. Łazienka nr 1 oraz ta z miętową kabiną - cudo :)

  OdpowiedzUsuń
 7. Jestem właśnie na etapie wykańczania łazienki, muszę się zastanowić nad wyborem baterii, tak aby pasowały do wnętrza, ale przede wszystkim były łatwe w utrzymaniu w czystości. Zależy mi na czymś, co zapewni komfort, funkcjonalność i bezawaryjność.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wymarzona łazienka zależy od gustu jej właściciela.

  OdpowiedzUsuń
 9. Aranżacja łazienki to jeden z bardzo ważnych etapów.

  OdpowiedzUsuń
 10. Co do ogrzewania, to czy to jest słuszny kierunek - https://sterownikitech.pl/jak-dziala-zawor-3-drogowy,b155.html ? Taka jest zasada działania zaworu trójdrożnego? Ogólnie - które rozwiązania są optymalne pod względem jakości?

  OdpowiedzUsuń

Instagram